Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szerintetek sikerülhet, van...

Szerintetek sikerülhet, van értelme egyáltalán?

Figyelt kérdés

A párommal már hónapok óta dolgozunk egy hamarosan induló vállalkozáson. Az alap tevékenységi kör weboldal üzemeltetés lesz, eleinte egy nagy ötlettel dolgozunk, de még ezévben szeretnénk még másik 1-2 oldalt létre hozni. Mivel fiatalok vagyunk, meg szeretnénk pályázni a fiatal vállalkozókat támogató új pályázatot is (tisztában vagyunk már a követelményekkel is). Az első weboldal júliusban indul, az ötlet már külföldön bevált, itthon azonban még nem igazán.

Mindent összevetve nagyon sok a kétely bennünk, vajon beválhat ez az üzlet, hozhat annyi pénzt 1-2 éven belül, hogy ne kelljen más munkahelyen dolgozni mellette?! Szerintetek mennyit lehet keresni egy weboldallal (nem Startlap vagy Origo méretűre gondoltunk, hanem pl napi 2-5 ezer látogatóval rendelkezőre). Tapasztalatokra lennék kiváncsi, illetve hozzáértők (üzlethez vagy weboldal üzemeltetéshez értők) véleményére. Mennyire lehet erre üzletet alapozni?


2013. jún. 23. 12:20
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
napi 2-5 ezer látogatóval, úgy hogy ne keljen más helyen dolgoznotok. Ugyan már... Szerintem még a befektetés árát sem hozná vissza.
2013. jún. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Természetesen ez csak az első cél, néhány hónapon belül elérendő. Hossz távon már több tízezer látogatót szeretnénk elérni, ráadásul cégekkel szeretnénk leszerződni, akiktől bizonyos látógatószám után arányos díjat kérnénk.

De ha már itt tartunk, ha valaki ért hozzá, mennyit lehet keresni pl napi 5 000 látogatóval, azaz kb 150 000 megejelnítéssel havonta? Tudom, hogy ez sok mindentől függ, de csak kb.

2013. jún. 23. 12:55
 3/20 anonim ***** válasza:

4-5 Évben gondolkodjatok, hogy esetleg eltart benneteket...

Amúgy meg ha nem lehet tudni semmit mit is csináltok, hogyan lehetne elmondani? Az se mindegy milyen az a napi 5000 látogató.. Mert PTC-velk simán elérhető csak hasznot nem hoz. Az sem mindegy, hogy pl hírportálról beszélünk vagy áruházról stb stb....

2013. jún. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Egyfajta gyűjtőoldalról van szó, cégekkel kapcsolatos információkat gyűjtünk össze elég nagy mennyiségben, eleinte természetesen ingyen csináljuk, de egy bizonyos látogatottság felett már a cégektől is kérnénk pénzt a "reklámért". Viszont eleinte csak a hirdetésekből fog jönni a bevétel. Ezért érdekelne, hogy pl egy havi 150 000 látogató mennyit hoz pl Adsense-szel vagy Etarget-tel?
2013. jún. 23. 14:05
 5/20 anonim ***** válasza:
Sok sikert hozzá.... Mert ebből nem igazán fogtok megélni túlsok hasonló oldal van és amíg nem tudtok első helyen lenne a keresőkben addig nem lesznek igazán nagy látogatok vagyis addig nincs bevételetek stb...
2013. jún. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Ebben a témában alig van konkurencia, eddigi mélyreható keresgéléseim során Magyarországon talán 5-6 konkurens oldalt találtam, de ennyire széles körűen egyik sem taglalja a dolgokat, mint mi fogjuk. Egyikben van ez, másikban az, de minden egy helyen, csak itt lesz. :) Mint mondtam, külföldön vannak hasonló oldalak, de külföld meg nem konkurencia.
2013. jún. 23. 14:19
 7/20 A kérdező kommentje:
Elnézést a vesszőhibáért, gyorsan írtam és nem figyeltem. :)
2013. jún. 23. 14:20
 8/20 anonim ***** válasza:
Ez mind szep es jo! Csak van-e igeny az emberek reszerol???
2013. jún. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Ha külföldön van, akkor itt is, mivel olyan az adott téma.
2013. jún. 23. 14:23
 10/20 anonim ***** válasza:
Már csak azt áruld el! Hogyha ennyire biztos vagy benne akkor minek kérdezed????
2013. jún. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!