Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szerintetek lenne ertelme...

Szerintetek lenne ertelme vissza menni Magyarorszagra es vallakozni?

Figyelt kérdés

33 eves ferfi vagyok és Hollandiaban elek ugy 5 eve.

Gipszkartonszerelokent dolgozom es eleg jol csinalom amit csinalok. 2000-2200 euro korul keresek ami meg itteni viszonylatban is jonak szamit.

Szep lakasban lakok, jo kocsim van, kenyelmesen elek, tudok megtakaritani. Nincs semmifele anyagi problemam. De valahogy mindig is ugy ereztem, hogy szivesen visszamennek Magyarorszagra. Hollandia eleg befogado orszag meg eleg sok baratom is van mar itt. De valahogy nem erzem igazan otthon magam.

Az nyilvanvalo, hogy ilyen 100-120 ezer forintos fizetesekert nem fogok hazamenni akkor inkabb valahogy legyozom a honvagyamat. Alkalmazottkent viszont sokkal tobbre nem nagyon szamithatok. Igyhat marad a sajat valalkozas alapitasa. Nyilvan egy gipszkartoszerelessel es belsoepiteszettel foglalkozo cege. Szakertelmem es tokem is lenne hozza mar csak az a kerdes, hogy egyaltalan lenne-e ertelme ezzel probalkozni.


Ti a helyemben belevagnatok? Szerintetek milyen kilatasokkal indul ma Magyarorszagon egy epitoipari kisvallakozas? Remenytelen az egesz es inkabb maradjak a s.e.g.g.e.m.e.n?:)


2013. okt. 22. 13:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Meg szeretned ismerni azt az erzest h nem fizetnek ki?

Szeretned ha a sporolt penzeden mas autot vesz?

Mert nekem igy sikerult...

2013. okt. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

lepukkant kis házat veszel itthon prosperáló környéken. (győr, budapest székesfehérvár) Felújítod és eladod haszonnal. Ha sikerül veszel másikat és ezt csinálod a végtelenségig. nem kell hozzá papír sem, olyan mintha a sajátodat csinálnád.


Az a lényeg, hogy ne szaladj el a költségekkel és olyan legyen a kész lakás, ami szép és teljesen jó.


Ablakok, tető, festés, mázolás, konyha fürdőszoba, fűtés, ez mind patent, akkor könnyen eladható.

2013. okt. 23. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Maradj inkább kinn,ha jót akarsz magadnak...:(
2013. okt. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Semmi pénzért nem vinném haza a vállalkozásomat. Viszont folyamatosan csábítom ki az otthon élő magyarokat a cégemhez munkát vállalni.

Magyarországot el kell hagyni, és egy nagyot köpni Hegyeshalomnál.

2013. okt. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Nem. Nekem egyszer volt otthon egy pici cégem, soha többet a büdös életben nem lesz.

Saját vállalkozást nem ajánlok, ha nem az adóhivatal húz le ott ahol tud, akkor az elvégzett munkádat nem fogják kifizetni.

2013. okt. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Ha látnám, ahogy köpsz egyet a határon, azon mód törölnélek is pofán, hogy a fogaid kipotyognának. Hogy írhat valaki ilyent? Milyen ember az ilyen? Te nem boldogulsz, neked nem tetszenek a helyi viszonyok, menj a francba külföldre csicskának, majd az jobb lesz, de ne azokat minősítsd, akik itthon maradnak. Nekem itthon van vállalkozásom, és közel annyit keresek, mint a kérdező, a jobb hónapokban kicsit többet is. Aztán a 0-ról kezdtem. Ebben az országban.


Kérdező, a honvágy brutális érzés. Nézd meg az 56-osok arcát, leéltek egy életet külföldön, még is ez a hazájuk. Van a rokonságban olyan, akit 2 évesen vittek ki Kanadába, leélte ott az életét, még is jobban szerette Magyarországot, mert a gyökerei ide kötötték. Nem tudom pontosan ki, egy nevesebb üzletember, kint élt Franciaországban, az autópályán haladt, amikor a rádióban meghallott valamilyen magyar hegedű művészt játszani. Azon mód haza is jött, és nem ment vissza többé. Cikkeztek is erről annak idején. Nagyon kemény érzés a honvágy, és még generációkkal később is érezteti a hatását. Lehet illúziókat kergetni, de főleg a magyar, sosem lesz teljes értékű polgár külföldön. A cigányok mióta élnek velünk, és még sem tudjuk megszokni őket. A német sincs külömebb véleménnyel rólunk, ne higgye senki. Lehet, hogy pillanatnyilag jobb, de a gyerekek, akik hontalanul, gyökértelenül nőnek fel, nagyon meg fogják szenvedni ezt a kiköltözési hullámot. Engem végtelenül elkeserít, hogy annak idején az emberek az életüket mentve disszidáltak, és a kommunizmus évei alatt haza sem jöhettek, most meg az ilyen nagypofájú majmok,mint az egyik válaszoló, önként, és dalolva mennek. Hát menjenek. Én ebben a szar országban fogom felnevelni a gyerekeimet, mert sokkal fontosabb, hogy az eljövendő generációk erős gyökerekkel rendelkezzenek, mint az, hogy most egy kicsit jobban élek. És akkor még arról nem is beszéltünk, hogy hány 30-as dolgozik kint már 5+ éve, és kilátásban sincs a gyerek, meg a család. Ez olyan jó élet? Gyere haza, amíg nem késő. Lehet, hogy kicsit szerényebben, de boldogabban fogsz itthon élni.

2013. okt. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

6: Nem értek egyet azzal a hozzászólóval, hogy a határon köpni kéne egyet, de amit te írsz az is a másik véglet. Nagyon sok fiatal van, akinek otthon lehetetlen volt a gyerekvállalás, külföldön élnek és ott születhettek meg a gyerekek. Magyarország nem épp gyerekbarát, sem anyabarát.

Kétgyerekes anyuka vagyok, tudnék mesélni.


Nem mindenkinek van gondja a beilleszkedéssel, én már családdal jöttem ki, semmi beilleszkedési problémánk nincs. Csicska sem vagyok, ellenben a munkavállalók Magyarországon sincsenek megbecsülve, még kevésbé mint külföldön. Nem mindenki sz..rpucoló rabszolgamunkára megy ki, akik nyelvet beszélnek, van valami szakmájuk, azok normális munkát tudnak találni normális munkahelyen korrekt feltételekkel.

2013. okt. 26. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Nincs itt semmilyen véglet, csak a puszta igazság. Bár a pszichológia tudománya nem foglalkozik vele eleget, evolúciós kényszer, hogy ott maradjunk, ahol felnőttünk. Ott érezzük jól magunkat, ott érezzük magunkat biztonságban. Mint mondtam, ámíthatja magát mindenki, de egy életen át végig fogja kísérni ez az érzés, nem lehet tenni ellene. A gyerekeknek meg még rosszabb lesz, mint a szülőknek. A 3. generációs kanadai rokonaink is érzik még egy kicsit, talán a 4. generáció már teljes értékű kanadainak fogja érezni magát. Az meg tény, hogy sem a német, sem az osztrák, sem semelyik másik nemzet nem fogja elfogadni a bevándorlót teljes értékű állampolgárként, ha egyetemen oktat, akkor sem. Mi sem fogadjuk el. Persze, itt megint jöhet az önámítás, mert az érzés, hogy a havi 150 ezerből hirtelen 600 ezer lett, az sokáig kitart, de előbb-utóbb ez is elmúlik. Aki akar, itthon is boldogul. Aki itthon úgy dolgozik, és annyi órát, mint kint, itthon is jól tud keresni. Azt soha ne felejtsük el, hogy kint nem lehet úgy lébecolni, mint itthon, és vinni kell a legszarabb műszakokat csicska bevándorlóként, és lehet 12 órázni. Ezzel itthon is jól lehet keresni. Lehet, hogy neked már volt családod, és úgy mentél ki, elszakítva a gyerekeket a nagyszüleitől... de nagyon sok fiatal, és ők vannak többségben, csak güriznek évekig, elcseszik a pénzt autókra, és más értéktelen dolgokra, közben betöltik a 30-t, 35-t, és se gyerek, se feleség, se semmi. Ez a többség. Persze valamiért a mai világban olyan értékekről beszélni, mint a gyerek, a hazaszeretet, a család, a barátság, mind tabu, sőt, én vagyok az UFO, hogy engem ilyen értékek mozgatnak.
2013. okt. 26. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

8: "evolúciós kényszer, hogy ott maradjunk, ahol felnőttünk."


Akkor még a fán lógnánk Afrikában. :-)

El kell fogadni, hogy másfélék vagyunk. Van, akinek sokkal többet jelent a megszokott környezet, nehezebben adja fel, míg mások könnyebben lépnek és alkalmazkodnak.


"A gyerekeknek meg még rosszabb lesz, mint a szülőknek."


Nem igazán ezt látom. Az első generációnak nehezebb, főleg a megszokott ízeket, a nyelvet, szokásokat megszokni. A gyerekek könnyebben alkalmazkodnak, az ott születetteknek pedig már az lesz a természetes.


"Az meg tény, hogy sem a német, sem az osztrák, sem semelyik másik nemzet nem fogja elfogadni a bevándorlót teljes értékű állampolgárként, ha egyetemen oktat, akkor sem."


Ez sem így van. Van akit simán befogadnak... de a nyelvet anyanyelvi szinten beszélő gyerekeket már mindenképp.


"Aki akar, itthon is boldogul. Aki itthon úgy dolgozik, és annyi órát, mint kint, itthon is jól tud keresni."


Ez sem igaz, lásd tanárok. Ráadásul nem minden a pénz, sokkal többet számít az élhető környezet. Részletezzem milyen Magyarországon fiatal nőként majd kisgyerekes anyaként, később 40 évesként állást keresni?



" Azt soha ne felejtsük el, hogy kint nem lehet úgy lébecolni, mint itthon, és vinni kell a legszarabb műszakokat csicska bevándorlóként, és lehet 12 órázni. "


Aki otthon csicska munkát végzett és kint is, a különbség az, hogy kint legalább megélhet a fizetéséből.

Aki otthon letett valamit az asztalra, annak nem kell nulláról kezdenie kint sem.



"elszakítva a gyerekeket a nagyszüleitől... "


A nagyszülők hogyan tudják azt pótolni, hogy a fiataloknak sokkal nehezebb otthon boldogulni?


"Persze valamiért a mai világban olyan értékekről beszélni, mint a gyerek, a hazaszeretet, a család, a barátság, "


Család, barátság: a legtöbbünknek a barátai már szétszéledtek a világban, a családtagok dettó. Ahogy nézem, nekünk 10 év múlva nem lesz kihez hazamenni.

gyerek: épp otthon nem tudtak sokan gyereket vállalni. Kisgyerekes anyukák próbálnak túlélni, egyensúlyozni a munka és a család között, rettegve, hogy visszaveszik-e őket a munkahelyre.

hazaszeretet: hát nálam megelőzi ezt, az élhető környezet, a kedves, türelmes közösség, ahol élek. Ezt nem kaptuk meg sokan otthon. Lehet a politikusokat szidni, Gyurcsányozni, Orbánozni, de ez mind nem számít: az igen, hogy kimész az utcára és figyelmesek, udvariasak-e az emberek, a boltban a pénztárosnak van hozzád pár kedves szava, vagy épp keresztbe akar lenyelni, mert épp valami baja van. Nagyon sokan fő okként a lelépésre a "magyar mentalitást" hozzák fel.

Egyik fórumon én is szóvá tettem, hogy valaki bunkó volt, azt a választ kaptam, hogy tessék megszokni, ilyen Magyarország, mi bunkók vagyunk. Én meg nem akarom megszokni, nem akarok ilyen környezetben gyereket nevelni.

Oda megyek, ahol elfogadnak, normálisan beszélnek velem a mindennapokban, ahol lehet egymást tisztelni, a kemény munkával előbbre jutni. Nos, ez nem Magyarország.

2013. okt. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

9.


De ez evolúciós kényszer. Nem a fáról van szó, hanem a környezetről. De erről később.


De a gyerekeknek még nehezebb, mert gyökértelenül, hontalanul nőnek fel. Ez megint evolúciós kényszer. Tartoznunk kell valahova, akkor érezzük jól magunkat. Te ismersz többedik generációs kint élőket, kint születteket? Nem? Én igen, nem is egyet. Még a 3. generáció is érzi, hogy az nem az ő hazája.


Akikkel én beszéltem, és őszintén megmondta az igazat, az elmondta, hogy nem veszik ember számba a magyarokat. Olyan esetekről számolnak be, hogy elég csak megszólalniuk magyarul, és nemtől, kortól, műveltségtől függetlenül kiutálják őket. Nyilván nem azokon a részeken, ahol amúgy is sok a bevándorló, hanem északabbra. Van, aki nem veszi észre. Ismerek olyant is, aki azt hiszi, hogy azért kapja mindig az éjszakás műszakot, és azért nem engedik haza szabadságra, mert olyan fontos ember. Most komolyan? Pont a gyerekeket fogadnák be? Pont a gyerekek, akik amúgy is mindenért szekálják egymást?


A tanárok elég jól keresnek itthon, szerintem ne panaszkodjanak... Persze van aki netto 250 ezret szeretne, de ki lehet egészíteni a tanári fizetést egy kis plusz óra tartással, vagy nyári idénymunkával.


Itt a munka tempóról van szó. Aki itthon is olyan tempóban dolgozik, mint amit kint elvárnak, akkor itthon is jól keres.


Kint csak pénzt lehet többet keresni, boldogulni sokkal nehezebb. Sokszor jó lenne az a nagy szülő, csak vigyázna 1 órára a gyerekre. Nem kell megmagyarázni. Teljesen nyílvánvaló, hogy a gyerek, és a nagyszülő is sérül egy ilyen szituációban. Csak ezt a sérülést nem lehet számszerűsíteni úgy, mint a fizetés különbséget.


Hát külföld nem pont ideális környezet egy magyar családnak, mivel a legtöbb országban nem szeretnek minket. Persze a pénzért mindent. Akár hazudunk is magunknak. Én sem vallanám be magamnak, ha az én hibámból nem mennék semmire. Azt sem látnám be, hogy kint sokkal rosszabb a közösség (egy magyarnak).


Azt azért meg kell mondani, hogy Kanadában nem olyan rossz a helyzet. Tetszett a helyiek mentalitása, és mivel maguk is mind bevándorlók leszármazottai, elfogadják az újakat. Igaz, ott nagy hangsúlyt fektetnek arra, hogy az anya országuk kultúráját fenn tartsák. Olyanok is járnak magyar közösségekbe, akiknek a felmenői 4-5 generációval korábban érkeztek.

2013. okt. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!