Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szerintetek lenne ertelme...

Szerintetek lenne ertelme vissza menni Magyarorszagra es vallakozni?

Figyelt kérdés

33 eves ferfi vagyok és Hollandiaban elek ugy 5 eve.

Gipszkartonszerelokent dolgozom es eleg jol csinalom amit csinalok. 2000-2200 euro korul keresek ami meg itteni viszonylatban is jonak szamit.

Szep lakasban lakok, jo kocsim van, kenyelmesen elek, tudok megtakaritani. Nincs semmifele anyagi problemam. De valahogy mindig is ugy ereztem, hogy szivesen visszamennek Magyarorszagra. Hollandia eleg befogado orszag meg eleg sok baratom is van mar itt. De valahogy nem erzem igazan otthon magam.

Az nyilvanvalo, hogy ilyen 100-120 ezer forintos fizetesekert nem fogok hazamenni akkor inkabb valahogy legyozom a honvagyamat. Alkalmazottkent viszont sokkal tobbre nem nagyon szamithatok. Igyhat marad a sajat valalkozas alapitasa. Nyilvan egy gipszkartoszerelessel es belsoepiteszettel foglalkozo cege. Szakertelmem es tokem is lenne hozza mar csak az a kerdes, hogy egyaltalan lenne-e ertelme ezzel probalkozni.


Ti a helyemben belevagnatok? Szerintetek milyen kilatasokkal indul ma Magyarorszagon egy epitoipari kisvallakozas? Remenytelen az egesz es inkabb maradjak a s.e.g.g.e.m.e.n?:)


2013. okt. 22. 13:01
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

10: "Te ismersz többedik generációs kint élőket, kint születteket? Nem?"


Én igen, nem is egyet. Család régi barátja pl.


"Még a 3. generáció is érzi, hogy az nem az ő hazája."


Nem, nem érzik.

Sőt, más a kint született generáció vagy akik pici korukban kerültek ki, már tökéletesen alkalmazkodtak.


Amúgy a gyerekeim nem magyar apától vannak, a világ másik felén lévő országba ők még nem tudtak ellátogatni. Ehhez képest egyáltalán nem sérültek (mint ahogy a többi onnan származó kisgyerek sem, akikkel összejártunk otthon), tisztában vannak azzal, hogy félig oda is tartoznak, de ennyi. Fel tudják dolgozni. Úgyhogy attól nem lett lelki sérült senki, hogy a szülei, nagyszülei vagy régebbi ősei más országba vándoroltak.


"Akikkel én beszéltem, és őszintén megmondta az igazat, az elmondta, hogy nem veszik ember számba a magyarokat. "


Nem mondom, hogy nem lehet ilyen hely, de ez általánosságban nem igaz.

Barátaim, családtagjaim egy része már szét van szóródva, ráadásul én is külföldön élek már. Úgyhogy ezt nekem nem nagyon tudod bemagyarázni.

Nem becsülik meg a magyarokat külföldön? Beszéljünk már arról, hogy otthon, Magyarországon hogyan becsülik meg őket. Beszélhetünk arról is, hogy álláskereséskor, munkahelyen, a napi ügyintézés során, a közlekedésben milyen naaaaagy naaaagy megbecsülésben van része az átlag embernek. Fiatal nőknek, kisgyerekeseknek, 40 felettieknek, fogyatékosoknak...


"Ismerek olyant is, aki azt hiszi, hogy azért kapja mindig az éjszakás műszakot, és azért nem engedik haza szabadságra, mert olyan fontos ember."


Magyarországon név szerint tudnám sorolni azokat, akik nem kaptak fizetést hónapok óta, akit azzal fogadtak GYED-ről vissza, hogy vagy aláírja a felmondását vagy lehetetlenné teszik az életét, akit rendszeresen szívatnak a szabadsággal, túlórákkal. stb.


"Pont a gyerekeket fogadnák be? Pont a gyerekek, akik amúgy is mindenért szekálják egymást?"


Eddig sem egyik kisgyerekes külföldön élő barátom nem panaszkodott, sem a saját gyerekeim.


"A tanárok elég jól keresnek itthon, szerintem ne panaszkodjanak..."


Ez is hülyeség. Amúgy tudod milyen iskolában dolgozni? Én egy délelőttöt voltam bent egyszer, a fejem fájt egy óra múlva a sok gyerektől. Ráadásul a tanár ne azzal foglalkozzon, hogy rohanjon különórát tartani, éjjel ne a különórára készüljön, hanem az iskolai órára, továbbá pihenjen, legyen a családjával, keressen érdekes anyagot a neten.

Az meg szégyen, hogy a nyári táboroztató tanár kevesebbet keres a tini gyerekénél, aki egy cukrászdában dolgozik. "Kicsit" más a felelősségük mértéke és a szaktudás szüksége.


"Itt a munka tempóról van szó. Aki itthon is olyan tempóban dolgozik, mint amit kint elvárnak, akkor itthon is jól keres."


Tévedés, engem két multi is kiküldött a kinti központi irodába. Az egyiknél otthon rendszeres volt a túlóra, le voltunk terhelve mert létszámstop volt, míg a kinti iroda 5-kor elkezdett kiürülni.


"Kint csak pénzt lehet többet keresni, boldogulni sokkal nehezebb."


Ez sem igaz.


"Teljesen nyílvánvaló, hogy a gyerek, és a nagyszülő is sérül egy ilyen szituációban. Csak ezt a sérülést nem lehet számszerűsíteni úgy, mint a fizetés különbséget."


A gyerekeim szerintem sokkal jobban sérültek volna Magyarországon ezeregy más esetben.


" Persze a pénzért mindent."


Nem a pénz a legfontosabb. A tisztább, élhetőbb környezet, a normálisabb emberi kapcsolatok sokkal fontosabbak a pénznél.

Amióta kiköltöztem, azóta értem meg azokat az embereket, akik kimennek külföldre és bármit elvállalnak. Én is voltam úgy itt külföldön, hogy ha mást nem, elmegyek a mekibe hamburgert sütni (otthon rendes szakmával átlag feletti fizetésem volt), de innen nem akarok elmenni, én itt akarok maradni. Ezért pedig bármit megteszek. Szerencsére nem kell hambit sütni. De megtenném, ha nincs más lehetőség.


"Azt sem látnám be, hogy kint sokkal rosszabb a közösség (egy magyarnak)."


Nem tudom, hogy miben lenne rosszabb. A barátokkal ugyanúgy lehet tartani a kapcsolatot - főleg skype-on, mivel szerteszét vannak már ők is -, a napi kapcsolat bevásárláskor, munkahelyen, szórakozáskor pedig egyes helyeken még jobb is.

2013. okt. 28. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 gungasam ***** válasza:
Laci! Ha Te vagy az haza ne gyere! Annyi itt az éhező gipszkartonos, hogy Dunát lehetne rekeszteni velük.Ha nem Te vagy akkor se gyere.Megfojtják itt a vállalkozókat a járulékokkal.
2013. okt. 31. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:

Sziasztok! A szivem osszefacsarodott a hozzászólásoktól. Én is Angliában élek. Egyetértek azokkal akik azt mondják h a magyarok nem felejtik el a gyokereiket. Az én véleményem szerint sok magyar áltatja csak magát idekint hogy jól beilleszkedett stb. Itt ugyanolyan nehéz boldogulni mint otthon sot munkát találni a legnehezebb hiszen alapból hátrányos helyzetbol indulok hisz én vagyok a "fuckin' foreigner" .Én éppen munkát keresek ott hagytam az elozot mert már nem bírtam a sok kamuskodást meg hátam mogott kirohogést, lenézést. A kulfoldikerol itt az a hír járja hogy koszosak (monják ezt az angolok!!!) és hogy képzetlenek meg nem beszélnek angolul. Persze ez nem nyíltan kimondott így az a magyar aki nem szemfules eléggé konnyen gondolhatja h befogadták és hogy mosolyognak rá.

A kérdésre válaszolva én belefognék egy magyar vállalkozásba mert úgy gondolom h nekunk a helyunk Magyarországon van. És tisztában vagyok vele hogy mi otthon a helyzet (anyum 6 órában végez 8 órás munkát havi 45000Ft-ért!!!)de én úgy gondolom ha mindenki felkapná fejét és azt mondaná :márpedig mostmár elég volt! , és gyulolkodés, irigység és a tobbnek akarok látszani mint ami vagyok helyett osszefognánk, virágzóvá tudnánk tenni ezt a csodálatos országot ami bovelkedik napsutésben, ivóvízben, kiváló termofoldben, életeros okos emberekben. Látnátok csak az angolokat hogy "dolgoznak"... És ezért mondom azt hogy igen menj haza és alapíts egy oszinte vállalkozást és teremts munkahelyeket a minimálbéres Tesco-s állások helyett. Eleinte biztos hogy nagyon nehéz lesz és tuti h találkozol tobb olyan emberrel aki át akar vágni.És persze ott a rettegett NAV nevezhetném a mai ÁVH-nak is (persze a maiak már csak a pszihikai terrorra szakosodtak)

Én is nagyon haza szeretnék menni a párommal egyutt és mi is vállalkozás beindításán gondolkozunk csak nem tudjuk még hogy milyen uzletet indítsunk.

2014. máj. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, drukkolunk! :)
2014. máj. 17. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

13: "És ezért mondom azt hogy igen menj haza és alapíts egy oszinte vállalkozást és teremts munkahelyeket a minimálbéres Tesco-s állások helyett."


Nagyon szép gondolat, csak épp a realitástól messze van. Nekem volt otthon Bt-m, soha többet otthon vállalkozást.

2014. máj. 24. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Neked nem sikerült, amúgy meg több 10 ezer ember meg köszöni, jól meg él. Az már régen rossz, ha egy vállalkozónak az államra kell panaszkodnia, ha nem megy az üzlet. Én 8 éve vagyok vállalkozó, szüleim a rendszerváltás óta, de soha egyszer sem hallottad tőlük, vagy tőlem, hogy az állam miatt ez vagy az... Ha az államon múlik egy vállalkozás sikeressége, az már régen rossz.
2014. máj. 24. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, hogy mennyi az adoteher es hogy a NAV mindenert lecsap es kemenyen buntet. Nekem 2 evbe telt, hogy egy buntetest kisirjak, mert a 2000 forintos ado be volt fizetve, be volt vallva,csak egy reszletezes hianyzott, amit ha irnak hogy 8 napon belul potoljuk,azonnal megkapjak. De nem, azonnal buntetnek, mig az adocsalok rohogve elsetalnak.Az osszes otthoni vallalkozo ismeros vagy vegetal, vagy kemenyen hajt mint az allat, egy kisebb adoteher mellett tudna fejleszteni vagy tisztesseges bert fizetni. Aki kivitte a ceget kulfoldre az meg pislog, hogy ugyanakkora bevetel mellett tobb marad neki.
2014. máj. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Szerintem nem érdemes visszamenni Magyarországra. Magyarországon nem az számít, hogy mennyire vagy tehetséges, szorgalmas, hozzáértő, tapasztalt stb. stb., hanem hogy nyaljál a Fidesz kormánynak, legyenek kiváló összeköttetéseid a Fideszes politikusokkal és akkor fogsz csak igazán jól élni. Nyugaton nincs ilyen korrupció, protekció, összefonódás, így inkább azt javaslom hogy maradj ott.
2017. febr. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!