Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szeretnék utánajárni, milyen...

Szeretnék utánajárni, milyen költségeim lesznek ha kiváltom a vállalkozóit? A másik dolog amit nem tudok, hogy vannak különféle szabályok, melyeket az ÁNTSZ ellenőriz. Hol tudnék utánajárni, hogy milyen szabályoknak kell megfelelnie a helyiségnek?

Figyelt kérdés
Nem rég végeztem el egy kézápoló és műköröm építő tanfolyamot és kaptam egy lehetőséget, hogy kibérelhessek egy helységet jó áron.Jelenleg nappali tagozatos diák vagyok. Fél év múlva vége az iskolámnak és egy boltban fogok dolgozni 4 órásként. A költségek akkor feleződni fognak vagy úgy is majd a teljes költségeket kell fizetnem magam után?(A vállalkozóit most szeretném kiváltani, ezért az is érdekel, hogy amíg iskolás vagyok addig milyen költségek vonatkoznak rám )

2013. okt. 30. 22:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Amíg nappalis vagy, van biztosítási jogviszonyod, utána viszont nem lesz, még a 4 órás munkával sem heti 36 órában, így a járulékfizetés elég zsebbe nyúlós lesz, teljes járulék havi 70 ezer körül van. Ezen felül ki kell választani, hogy milyen vállalkozási formát választasz, a további költségek, annak függvénye. Szerintem érdemesebb lenne egy könyvelőt felkeresni, mivel úgyis szükség lesz rá, és együtt átgondolni ezt.
2013. okt. 31. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A vonatkozó szabályokat és követelményeket pedig az ÁNTSZ tudja megmondani. Az önkormányzatnál kell bejelenteni a tevékenységet, akik értesítik őket és kimennek ellenőrizni.
2013. okt. 31. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Linkoln ***** válasza:

Szia!

KATA-ban gondolkozz egyenlőre.

Havi 25ezer ft minden költséged fedezi, kivétel a helyi önkormányzatnak fizetendő IPA-t, de az nem nagy összeg. Átalány formában 1 évre 50ezer ft összesen.

DE! Ahhoz hogy KATA adózási formát havi 25 ezerrel letudd, heti 36 órás munkaviszonyban kell hogy állj.

Egyébként 50 ezer.

DE! A kata fedezi az összes járulékod, szocho, nyugdíj stb stb (Ez havi 60 ezer lenne....)

És azt eredményezi hogy a bevételed adómentes, 6millió ft éves bevételig.

Azaz, keresel pl 4 milliót egy évben, ebből 1 millió a bérleti díj, 600ezer ft a kata, 400ezer ft reklám.. 50 ezer ft IPA És a maradék a tiéd. Ez cska egy példa volt.

Ha meg jogviszonyod van, és nem kell bérelni az üzlethelyiséget, már 2 milliós bevétel is szép összeg aminek a java rajtad marad.

Mérlegelni kell hogy kb mekkora bevétel várható...

Ha lehúzós a dolog ne kockáztass. Bérelni, járulékokat perkálni, és adókat fizetni együtt nagy teher.

2013. okt. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!