Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha alapítok magyarországon...

Ha alapítok magyarországon egy céget, majd ezt ki akarom költöztetni mondjuk az Usa-ba, de ott más szabályok vonatkoznak az adott cégtípusra akkor változtatnom kell a cégen?

Figyelt kérdés
Pl.: Ha alapítok egy Kft-t, amihez magyarországon 500.000 Ft alaptőke kell, és ezt kiviszem amerikába, de ott mondjuk magasabb az alaptőke, akkor csak úgy tudom kivinni hogyha az ottani alaptőke szintjéig megemelem a cégem alaptőkéjét?
2013. okt. 8. 12:03
 1/7 anonim ***** válasza:
lehet, hogy rosszul tudom, de szerintem ilyen lehetőség nem létezik. Külföldön létre kell hoznod egy új céget.
2013. okt. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen, még az EU-ban sincs. Pl. Németországban asszem 24 ezer euró egy kft vagyis Gmbh alapítása, plusz 2000 ezer egyéb költség.

Itthon picit olcsobb.

Usába meg csak úgy mehetsz ki céget alapítani, ha megvan a min 1 millió dollár befektetésed, és vállalod hogy 10 alkalmazottat felveszel, akik USA állampolgárok, és asszem 2-3 évig kell foglalkozatni őket.

2013. okt. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Bocs csak 2 ezer euró a ktg-re
2013. okt. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Olvastam most az Indexen hogy sok magyar startup cég költözött ki amerikába. Akkor ők hogy?
2013. okt. 8. 18:08
 5/7 anonim ***** válasza:
csak játék a szavakkal.
2013. okt. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ott alapítottak céget.
2013. okt. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Létrehozhatsz fióktelepet bárhol. A fiókteleped bejelentkezik az adott állam adórendszerébe, és az ottani szabályok szerint adózik. Az adószám kiadásakor úgy tudom vizsgálják azt is, hogy a tőkeszerkezet megfelel-e az adott államban előírt minimumnak.

Habár ebben nem vagyok biztos.

DE: Fióktelepet csak akkor működtethetsz idegen államban, ha itthon is működsz közben. Ezzel nem lehet kijátszani semelyik ország hatóságait.

2013. okt. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!