Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ti így bevállalnátok ezt a...

Ti így bevállalnátok ezt a pályázatot?

Figyelt kérdés
A Fiatal vállalkozókat való támogatásról lenne szó. A párommal Kft-t hoznánk létre belőle, azonban a szakmát még csak most tanuljuk, amibe belekezdenénk (már most is tudnánk valamit kontárkodni, de még nem az igazi a dolog). Tegyük fel, bekerülünk mindketten a 100 órás képzésre, elvégezzük, odafizetünk 30-40 ezret a feljárásra, mivel 50km-re van a megyeszékhely. Ezután kb februárban már meg kellene alapítanunk a Kft-t, de nem is itt a bibi, hanem ott, hogy ezt a pályázat beadása előtt kell megtenni, tehét ha nem nyerünk a pályázaton - márpedig sokkal több ember végzi el a képzést, mint ahány nyerhet, kb. a felső 50%-ba kell esnünk és még csak nem is sikeresség, ötlet, ismeretek alapján döntenek, hanem fej vagy írás alapon - , szóval, ha nem sikerül nyernünk, akkor a Kft alapítási költségeit is bukjuk, meg hát 1-2 hónapig (vagy tovább) üzemeltetnünk kel a Kft-t, azt minden költségével együtt, mivel ennek nem lehet a tevékenységét szüneteltetni. Azaz bukhatunk benzinköltséggel, alapítással, egyebekkel együtt 150-200ezer Ft-ot, vagy végigcsináljuk és nyerhetünk 6 millió Ft-ot, de ezután is 3 évig üzemeltetni kell a Kft-t. Szerintem nagyon sok a kockázat, sok helyen bukhatunk rajta sokat (nem beszélve arról, hogy a 100 órás tanfolyam mellett nem tudunk rendesen dolgozni, max. 20 órában). Szerintetek megéri kockáztatni? Nem bánnátok meg, ha nem próbáljátok meg? Én mindig azt tanultam az élettől, hogy ki kell használni a lehetőségeket, de ebben mégis annyi a bukta. Azt mondták nekünk, hogy az induljon neki, aki amúgy is alapítana céget... ez oké, mi idővel alapítanánk, na de nem ilyen sürgősen, eleinte tudnánk adószámos magánszemélyként is csinálni és akkor nincs bukta, de nins 6 millió sem...
2013. nov. 8. 21:10
 1/3 anonim ***** válasza:

A nyertes pályázók elszámolhatják a cégalapítási költséget. Önerő alapból kell 10%, ami 6 milliónál 600.000 Ft, de ettől alapból több a célszerű.


Az nem derült ki, hogy mit dolgoztok, vagy tanultok nappalin most? A járulék miatt érdekes..


Kft-t meg tudjátok még alapítani most akár 105 ezerből is, de jövő márciustól már 3 millió kell hozzá és aki most alapít, vagy 500 ezerrel hozta létre, azt is fel kell tőkésíteni 3 millióra 2016-ig. Szóval a kft átgondolandó,pláne ha olyan dologgal foglalkoztok, amiben nincs végzettségetek, vagy tapasztalat, mert a kompetenciát is nézik elég erősen és aki pl dolgozik egy szakmában évek óta, már előnyösebb elbírálásában részesül.


Ha viszont nem nyertek költségesebb is megszűntetni is, mint egy egyéni vállalkozást pl., ha ketten pályáznátok külön-külön, de kooperálva. (mert ez is szempont, az üzleti kapcsolatok kialakításában)


Milyen tevékenységi kör egyébként, ami adószámosként végezhető? Eléggé szűkítették idén ennek is a körét..

2013. nov. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Weblapkészítés, weblap üzemeltetés és ehhez hasonlók.
2013. nov. 8. 21:55
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, az megbízásival is mehet adószámosként, de megmondom őszintén olyat csakis úgy vállalnék,ahogy vállalok én is jelenleg.


A Kft-mből szerveztem ki a bérbe adást és a tervezett netes melókat adószámos magánszemélybe idén... :-))

2013. nov. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!