Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » A TÁMOP fiatalok vállalkozóvá...

A TÁMOP fiatalok vállalkozóvá válásához való pályázatot jövőre is kiírják?

Figyelt kérdés
Pont egy órával csúsztam le a jelentkezésről.... Azóta egy jó ideje újra néztem, de nem nyitják meg, gondolom jövőre.
2013. nov. 9. 06:49
 1/3 anonim ***** válasza:
56%

Január 1 óta kellene futnia hivatalosan, így is csúszott 3/4 évet.... közben meg módosították jó néhányszor a feltételeket.


Sokan már komolyan sem veszik már, pedig az eredeti felállás jó lehetőségnek tűnt.

2013. nov. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kedves Norbert!


Megkérdezhetem, milyen jelentős változások voltak a pályázatban? Esetleg előző évekről nincs valami információ, hogy ez a halasztgatás mindig így megy vagy csak most történt így? Egyáltalán mikorra várható a vége?

(október elején regisztráltam, most vannak a kompetencia tesztek)


(Kérdező, bocsi az offért, de talán a válaszok Téged is érdekelhetnek a jövőre nézve)

2013. nov. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

2013. január 1-től kellett volna már futnia, már akkor be lehetett volna adni a pályázatokat, de még az A komponens győztese sem volt meg, csak nyár elejére, amikor is kiderült a Fivosz fogja mentorálni az ország nagy részében a fiatalokat. Majd elindult a közbeszerzésük a tanfolyamra, ami újabb 3 hónap csúszást jelentett, és még csak most indultak el a tanfolyamok, viszont az eredeti tervben már év végéig a megvalósítási fázisba kellett volna lépniük, vagy legalább a bírálatokkal meglenni. SZVSZ ez a jövő évre kerül át majd csak, amikor kihirdetik a támogatott ötleteket.


[link]


A közleményekben olvashatók a végbement változások (pl. ESZa elszámolható költségek) és fontosabb tudnivalók, például a döntések kapcsán törölték az alábbi sort, a beadási időpont pedig jelenleg 2014 február,ami eddig 3-szor változott...


"Amennyiben az első napon beérkezett pályázatok támogatási igénye a teljes rendelkezésre álló keretet meghaladja, úgy a pályázatok beérkezési sorrendje sorsolás alkalmazásával kerülhet meghatározásra abban az esetben, ha addicionális forrás a konstrukció támogatására nem biztosítható.

Amennyiben az előző bekezdésben meghatározott sorsolás alkalmazására kerül sor, erről az NFÜ a sorsolást megelőzően honlapján közleményben tájékoztatja a pályázókat."


Idén volt durvább eset is pályázat kapcsán, amikor a kiírást követő 1-2 munkanapon belül már fel is függesztették pl. a megújuló energiás pályázatokat.

2013. nov. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!