Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan tudom a leghatékonyabba...

Csücsök85 kérdése:

Hogyan tudom a leghatékonyabban megvalósítani az általam kitalált mobil applikációt?

Figyelt kérdés

Az ötlet megvan, de nem tudom hogyan vágjak bele. Nem értek az informatikához, kell vki aki megcsinálja, fontos a titok tartás, elgondolásom szerint ingyenes és fizetős formája is lenne.

Magáról az applikációról nem mondanék többet, engem az érdekel, hogy mi a piacra dobás folyamata?

Mi az amikre oda kell figyelni?

Hogyan tudom levédetni?

Kell hozzá vállalkozás?

Szponzorok?

Előre is köszönöm mindenki hozzászólását, segítségét!



2013. nov. 12. 08:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Kell hozzá szabadalom jog, ez kb 400 ezer az első évben.

Kell hozzá komoly informatikai tudás, ez se lesz olcsó.

Vállalkozás nem szükséges.

Szponzor nem szükséges, ha zsebből ki tudsz fizetni kb 1 milliót.

2013. nov. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Az informatikus megvan.

Akkor ha jól értem a szponzorok azért lennének jók, mert akkor a szabadalom fizetését AKÁR meg lehetne oldani az ő támogatásukkal?

És ez hogyan működik? Megállapodási szerződés kell velük?

2013. nov. 12. 10:07
 3/7 anonim ***** válasza:
Így van. Meg lehet egyezni, hogy mekkora részt kapjanak a kezdeti támogatásért.
2013. nov. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Értem, nagyon köszönöm!


Még abban szeretnék segítséget kérni, hogy pályázati lehetőségeket hol találhatok erre?

2013. nov. 12. 10:29
 5/7 Bigusz válasza:

Üdv'


Tegyük fel, van ~1M befektetni valóm. Miből gondolod, hogy az applikáció sikeres lesz? Van hasonló "termék" már a piacon, vagy teljesen új ötletről van szó?

Vajon mekkora igény lehet erre az új fejlesztésre? Kik használnák, ki a célcsoport?

Első körben - szerintem - mindenképpen valamiféle "piackutatást" kellene végezni. :)

2013. nov. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Bigusz válasza:

Egyébként én is mostanában tervezgettem egy egyszerű kis alkalmazást... Én biztos nem fogom szabadalmaztatni (mert szerintem vannak már hasonlók), viszont elérhetővé teszem, és ha az emberek elkezdik használni, megfelelő marketinggel és (user) támogatással idővel a felhasználók száma elérhet egy jókora mértéket. Ekkor már lehet plusz opciókat fizetőssé tenni, amik mögé persze még mindig rengeteg befektetett munka, és idő kell. És ekkor lehet gondolkodni azon, hogy "hivatalossá" tegyem a dolgot, azaz cégszerűen, felh. szerződéssel, szolgáltatásként üzemelni.

Szerintem. :)

2013. nov. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Te vagy az Zuckerberg?
2020. okt. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!