Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Az alacsony fizetésű főállásom...

Az alacsony fizetésű főállásom mellé másodállásban őstermelő szeretnék lenni. Szerintetek nyereséges lehet?

Figyelt kérdés
Egy háromezer négyzetméteres telket tudnék 7-800ezerért megvenni, és tavasztól azon fűszerpaprikát, fokhagymát termeszteni, tyúkokat tartani tojás eladás céljából. Valóban szeretném is csinálni, a főállásomért nem rajongok. Szerintetek anyagilag megérheti, érdemes belevágni?

2013. nov. 14. 19:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
31%

Ez a kérdés most vicc, vagy feszültségkeltés céllal lett kiírva?


Ekkora területen ültethetsz 100 000-150 000 db palántát, ha te neveled magról ez durván 600 000Ft palántaköltséget jelent+ talaj előkészítés+trágyázás+ültetési költségek számoljál 1 000 000-al, de ne agy isten te csinálod a munkadíjad nem számolod mert ez a hobbid :) , akkor marad 600 000Ft!


1 ha-on lehet 20 000kg termésed, neked 0,3 ha lenne ezen 6000 kg teremhet, átvételi ár 100-120Ft/kg (legyen 120). Ez esetben max 720 000 bevételed lenne, a szedést szállítást tárolást 000-nak véve lett 120 000-ed - az adó. Mivel ez a hobbid munkadíjat ismételten nem számoltam :)

600 000-ig adómentes lennél őstermelőivel, felette 30% lejön tehát marad 84 000Ft-od kockáztattál 600 000-et, dolgoztál hónapokat.

Ismételten tehát munkadíj+szállítás+öntözés+talajmunkák+őrzés+stb. mind nulla költséggel véve, minden egyes mag amit elvetsz szép egészséges növénnyé fejlődik...


Más tészta, ha nem te neveled a palántát, hanem veszed a lehetőséged szerint.

2013. nov. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
28%

Hagymáról lövésem sincs, mennyire jövedelmező...


Tyúktartásnál mire gondoltál? Szabad tartás? Építenél ólakat? Ketrecrendszeres tyúkház? Fél intenzív, intenzív, extenzív? Takarmány honnan lenne?


Mindent a minimummal véve 3000m2-en tartanál kb 120 db-ot, hiába a nagy vágy ennyire jön ki takarmány/táp nélkül a max db számod!

Ólat kell építened, 20m2 a minimum (mennyiből tudnád megépíteni)+ kerítés sem olcsó pl. 50m*60m-es a területed = 3000 m2, akkor kell 220 méter kerítés, ami véd lopástól szökéstől, ragadozóktól...

Legolcsóbb tyúkkerítéssel is minimum 250 000-es tétel (te építed, mert a hobbid :) )...


Daráló, termény tároló, munka is van ám vele! BP-i vagy?


120 tojó szintén 250 000-es tétel, attól függően mennyiért tudod beszerezni. Legjobb esetben lesz 10Ft-od tojásonként. Őstermelőként heti bontásban max. 260db értékesíthető, ez havi 10 400Ft-adó!!!

2013. nov. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
0%

Beletolsz 1 500 000- csillagos ég a felső határ Ft-ot és évi kb 84 000Ft-ot keresel rajta+ kockáztatsz elég sokat, 20 évig gürizel, hogy nullán legyél, de megéri mert ez a hobbid :) BP-i vagy?


Látom nem gondoltad át a dolgokat, 3000m2 a hobbi kategória, ahol nem a pénzért dolgozol, csak unaloműzésként...


Őszintén válaszolj kérlek, ezen a 3 dolgon gondolkoztál, de 1erre vagy külön-külön?


Szerintem érdemes belevágnod, én is hobbiból csinálom, meg altató helyett (már régóta nem volt rá szükségem). Ne az anyagiakat nézzed, hanem azt az örömöt, hogy a kezed munkájából érték terem.

2013. nov. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
73%

43%-os minek böfögsz bele olyanba, amiről lövésed sincs?


7-800 ezerért azért jól nézd meg. Nem irreális ár, de nem is olcsó kategória. 1 hektáron 5-20 t fűszerpaprika teremhet. Ha tudod öntözni, számoljunk mondjuk évi 4 tonnával a 0.3 hektáron. Az azt jelenti, hogy durván 500 kg paprika őrleményed lehetne, amit 2500-ért pillanatok alatt el tudsz adni, 3000-ért kicsit nehezebb, de ennyiért is bőven elmegy egész évben. Szóval olyan 1.5 milla árbevételed csonk nélkül lehet. Ne aggódj 500 kg őrleményt az ismerőseid is fel tudnak vásárolni se perc alatt. Gondolj arra, hogy egy disznóvágásra kell 3-4 kg. Persze 600 ezerig vagy adómentes, de ki mondta, hogy mindenkinek kell blokkot adni? :)


A bekerülési költség? Földmunka nagyon max 60 ezer, de ennél olcsóbban is megúszhatod. A magokat a palánta neveléshez megveheted 30-40 ezer körül, vagy veszel 3 zsák fűszerpaprikát a nagybanin, és kiszeded a magját. 0.3 hektárt hétvégente, délutánonként is meg lehet kapálni (2-4 alkalommal kell max), és a szedés sem nagy ördöngösség. Kb 2, max 3-szor kell szedni. 3-4 ember egy délelőtt alatt megszedi. Mondjuk el kell valahova vinned leőrletni. Azt most meg nem mondom mennyiért őrlik, gondolom 500-1000 között valahol kilóját. Szóval nagyon max 1500 forintba van neked egy kiló őrlemény. 1000-1500 marad a zsebedben. Ez alaphangon 500'000 forint tiszta pénz. De ez most tényleg csak durva becslés. Lehet ez több is, kevesebb. 0.3 hektár ahhoz viszont már nagyon kevés, hogy mással is foglalkozz. Pláne baromfi tartás, pláne tojás eladásra. Nehéz eladni sajnos a tojást. Legalább is nem annyiért, amennyiért megérné. És a vagyonvédelem sem egyszerű... Fokhagyma is jó biznisz, csak azt is nehéz eladni, nem olyannak való, aki csak mellékállásban űzi. Legjobb az őrlemény eladása. Azt nem is lopják annyira.


A termesztéssel kapcsolatos kérdésekre most nem térek ki. Sokat kell azért tudni, hogy jó termésed legyen. Én belevágnék a helyedben. Sok sikert!

2013. nov. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a pesszimistább és az optimistább válaszokat is! Még minden nagyon tervezés fázisban van minden. Gyűjtöm az infót. :)
2013. nov. 14. 21:01
 6/17 A kérdező kommentje:

amire én gondoltam elsőre

- a fűszerpaprika nyereséges vállalkozás lehet kb 1500 m2-en termeszteni

- kb 30 tyúkot tartani

- olyan zöldségeket termeszteni, amit a helyi zöldségesek megvesznek

Itt a városban (dél-alföldi vagyok) a zöldségpiacnak elég komoly forgalma van, a törtpaprikát-tojást ott lehetne eladni, a zöldségesek igényire szabott termesztést pedig nekik eladni.

2013. nov. 14. 21:12
 7/17 A kérdező kommentje:
fúrt kút van a telken, az öntözés nem akadály
2013. nov. 14. 21:14
 8/17 A kérdező kommentje:
És egy kérdés még ehhez: Van arra esély, hogy a helyi önkormányzattól, esetleg államtól kaphatok erre valamiféle támogatást? A telekvásárláshoz vagy a termesztés beindításához esetleg...
2013. nov. 14. 21:16
 9/17 anonim ***** válasza:
50%

"43%-os minek böfögsz bele olyanba, amiről lövésed sincs? "---Lövésem sincs, oké ezt jó tudni 20 évnyi őstermelői múlttal a hátam mögött.


3000 az őrlemény? 1500 inkább, de nyugodtan guglizz rá barátom! Azt viszont jól írtad kb. 500kg őrlemény, ha szerencsés ez szintén 750 000Ft, ahogy írtam! Igaz én nem magát az őrleményt számoltam, csak a paprikát. Az eredmény ugyan az!


Igaza van az előző válaszolónak, ha mindent feketén csinálsz több hasznod lehet! De akkor eleve az őstermelői is felesleges számodra. Lopod a vetőmag licencet + túlárazva adód el az ismerőseidnek a termést + feketén adod el nincs adó, az áfát sem fizeted + nem számolód a munkadíjat + az öntözést. Akkor valóban lehet 500 000-ed is akár!

2013. nov. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
81%
Nem érdemes zöldségeseknek termelni ekkora területen. Ekkora területen annyi terem, amit saját kézből bőven el lehet adni. Teljesen felesleges többfélét termelni. Nem mondom, hogy a saját szükségletedre ne legyen 15-20 tyúkod, meg egy 1000 nm-es konyhakerted, de áru termelésnél arra kell törekedni, hogy minél kevesebb dolgot termelj. Ha bemész a nagybanira, láthatod, hogy minden autón 1, nagyon max 2 félre áru van. Kivéve persze, ha nepper az illető. :) Ebbe a témába elég otthonosan mozgok, hallgass rám. :)
2013. nov. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!