Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Dísznövény termesztéssel,...

Dísznövény termesztéssel, értékesítéssel csak mint őstermelő foglalkozhatok? Ha nem, milyen más formában lehet ezt űzni?

Figyelt kérdés
Minden érdekel a témát illetően.... Köszönöm!
2013. júl. 8. 20:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Az első néhány évben csak abban érdemes. Aztán ha már megy a szekér, meg pályázgatni akarsz, akkor érdemesebb egyéni vállalkozónak, vagy családi gazdálkodónak lenni.
2013. júl. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Miért írod,hogy abban érdemes? Mivel költséghatékonyabb,mint egy EV-s? Leírod konkrétam milyen formákban lehet még csinálni (teáor megnevezéssel...stb.)? Köszönöm!!!!
2013. júl. 8. 21:50
 3/8 A kérdező kommentje:
Mert egyrészt úgy tudom ugyanannyi járulékfizetési kötelezettsége van egy őstermelőnek,mint egy egyéni vállalkozónak és a kérdésem apropója pont az,hogy a munkaügyiben jelenleg megpályázható 6 hónapig terjedő minimálbér támogatást vállalkozás indításához, őstermelőknek nem adják.Köszi!
2013. júl. 8. 21:58
 4/8 A kérdező kommentje:

*másrészt a kérdésem apropója pont az...

(Kimaradt a másrészt:))

Egyébként ez azért is érdekes,mert pont ahogy Te is írod,több pályázat és támogatás a már működő őstermelőknek szól,illetve Te pont azt írod,hogy EV-knak....Mindegy a lényeg,hogyha ezt meg szeretném pályázni,akkor őstermelőként esélytelen.Nem sok pénz,de a járulékokat fedezi egy darabig.Ezért érdeklődöm a többi forma iránt.Más vállalkozási formában legalább megjelölhetek több tev.kört is,így ha a növényeimmel esetleg nem menne úgy a "szekér" ahogy kell a talpon maradáshoz,akkor tudok máshoz is nyúlni (ezt találtam pozitívumként ebben a sarokba szorított helyzetben). Köszönöm!:)

2013. júl. 8. 22:26
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha kiváltod az őstermelőit, a tárgy év december végéig a minimálbér járulékát kell fizetned. Ha nem éred el a 600 ezer forint árbevételt, akkor a következő évben egy fillért sem kell fizetned, egészen addig, amíg el nem éred az év végéig ezt az összeget. Megjegyzem, egy full kezdő őstermelőnek ennél jobb lehetőség nincs. Azt nem kell ecsetelnem, hogy nem muszáj minden áron elérni azt a 600 ezret... khm... :) Szóval a lényeg, hogy valamikor év végén váltsd ki az őstermelői igazolványt, és akkor alig kell fizetned valamit abban az évben. Az őstermelői igazolvány egyébként nem zárja ki a vállalkozóvá válási támogatást, csak regisztrált munkanélkülinek kell lenni 6 hónapig. A következő lépés lehet esetleg az egyéni vállalkozás, KATA adónemmel. Ezzel havi 50 ezret kell fizetned, és nem kell ÁFA-t sem. Ez 6 millió forint árbevételig áll, de ez nem naptári évhez kötött. Illetve annyiban igen, hogy ha tárgy évben arányosan eléred a 6 milliót, akkor a következő évtől már nem leszel alanyi adó mentes. Nagyjából ennyit tudok segíteni a nem szakmai kérdésekben.
2013. júl. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

"Ha nem éred el a 600 ezer forint árbevételt, akkor a következő évben egy fillért sem kell fizetned" ->Ez minden évre igaz,vagy csak az elsőre? Mert már írtam itt (máshol a gyakorin),hogy olvastam,hogy decemberben érdemes kiváltani,mert akkor kedvezőbbek a feltételek (bár ennél többet nem tudok- csak hogy az előző év alapján kell járulékot fizetni- de hogy ezt hogy számolják sanszom sincs) és lehurrogtak,hogy ugyanúgy meg kell fizetnem a min.bér után a járulékokat.Meg Mindenki azzal jött,hogy nem éri meg.Bár csak részben tudták letörni a kitartásom.:)

A 600 ezres határt,meg adóbevallás szempontjából olvastam,hogy addig nem kell csinálni,csak az után,de hogy ez járulékfizetési mentességet is hozna magával,azt Tőled hallom először. Bár így lenne.:)


Másik: "Az őstermelői igazolvány egyébként nem zárja ki a vállalkozóvá válási támogatást, csak regisztrált munkanélkülinek kell lenni 6 hónapig." -> Úgy tudom 3 hónapig kell,de nem baj,mert már 6 hónapja is az vagyok,de gondolom főállású őstermelőként (ha kiváltom) kikerülök a regisztrált álláskeresők munkaügyi adatbázisából,szóval ezt nem igazán értem.Így eleve kizárja az őstermelői igazolvány a vállalkozóvá válási támogatást,hisz őstermelőként nem lennék reg.álláskereső,nem?

Ha meg úgy értetted amit írtál,hogy őstermelőségre is járhat a vállalkozóvá válási,akkor azt kell mondjam,hogy nem.A munkaügyiben adták ezt a tájékoztatást a napokban,hogy ősre nem adnak támogatást,arra be se nyújtsam a pályázatot.Ez van sajnos.Én is meglepődtem ezen....


NAGYON, NAGYON KÖSZI, HOGY SEGÍTESZ!!!!!:)

2013. júl. 9. 00:10
 7/8 anonim ***** válasza:
Minden egyes évben az előző évi árbevételed után adózol. Tehát amíg egyik évben sem éred el a 600 ezret, addig biztosan nem kell fizetned egy kanyit sem. Régen úgy volt, hogy bármikor kiváltottad, azt feltételezték, hogy nem fogod elérni, egy ideje pont ellenkezőleg, ha kiváltod, akkor tárgy év végéig perkálni kell sajnos. Én 5 éve voltam főállású őstermelő, és 6 hónapja regisztrált álláskereső, mikor kiváltottam a vállalkozást, és meg is kaptam a VVT-t (vállalkozóvá válási támogatás), ami 6 hónapig havi 93 ezer forint. A KATA meg 50 ezer, ennyit fizetek azóta is, lassan egy éve. Alanyi adó mentes vagyok, minden rendben van. Az első években mindenképpen őstermelőnek érdemes lenni (én amúgy azt sem adtam vissza), mert egyáltalán nem biztos, hogy a KATA éves 600 ezer forintnyi járulékát ki tudod termelni. Elsőre az is szép, ha neked megmarad ennyi. Aztán lehet szépen fejleszteni, haladni, gyarapodni. Azt mondjuk nem tudom, hogy ha már őstermelőként járulékot fizetsz, az befolyásolja-e a munkanélküli státuszod. Elvileg a főállású őstermelői státusz nem számít "munkahelynek". Az alföldön kismillió embernek van az őstermelői igazolványa mellett főállása. Ezt a munkaügyi hivatalba kellene megérdeklődnöd. De igazából mindegy is, mert ha 2014 januárjától nem fogsz fizetni, akkor pedig újra indul majd a 3 vagy 6 hónap (nekem 6-t mondtak, bár az lehet, hogy más pályázatra vonatkozott, amit végül nem nyertem el), és 2014 juniusában bőven ráérsz kiváltani a vállalkozást, ha egyáltalán ki akarod. De sokkal jobban jársz, ha 2-3 évig megmaradsz "egyszerű" őstermelőnek, amíg kiigazodsz ebben a világban.
2013. júl. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az 100%, hogy én tavaly októberben úgy kaptam meg a VVT-t, hogy 5 éve főállású őstermelő voltam.
2013. júl. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!