Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Jósnö vagyok. Szeretnék...

Vénuszka kérdése:

Jósnö vagyok. Szeretnék hivatalosan ezzel foglalkozni. Hallottam, hogy nem kell vállalkozóit kiváltani ahoz, hogy vállalkozást inditsak. Ez hogy müködik?

Figyelt kérdés
2013. nov. 16. 11:59
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem rosszul hallottad, vagy inkább rosszul tájékoztattak.


Ha hivatalosan ezzel akarsz foglalkozni,azt feltételezi,hogy ebből rendszeres jövedelmed lenne,amihez vállalkozói kell.


Az adószámos magánszemélyről beszélhettek Neked, ami csak az évente 1-2 alkalmas számlakiállítást és a havi 25-30 ezer forint alatti bevételt feltételezi, illetve ha van olyan, aki megbízási szerződést köt veled, hogy te jósolj nekik.


Viszont ha rendszeres bevételed van belőle, akkor már akár büntetésre is számíthatsz, az üzletszerűség miatt.

2013. nov. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!