Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szerintetek lenne értelme...

Szerintetek lenne értelme nyitni egy cnc, esztergálással, marással stb. foglalkozó vállalkozást? Többi lent!

Figyelt kérdés
Lenne rá kereslet?Manapság szügsége lehet valakinek egyedi alkatrészekre,kis darabszámban?Nem igazán hallottam eddig ilyen vállalkozásról, vagy aki tud ilyet elmondhatná!

2013. nov. 4. 22:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ezt így nem lehet megmondani. Igen, kereslet általában van rá, de ha egy 10000-es városban már van 8db, akkor nem fogsz belőle megélni. Sőt az sem biztos, hogy lesz munkád, ha egy 20000-es városban éppen egy sincs, mert nincs olyan cég, akinek igénye lenne rá. Először a környéken kellene tájékozódnod, hogy milyen cégek vannak, akiknek igénye lehet ilyen munkára, azt felmérni, hogy ha van igény, de már van ilyen cég, akkor milyen áron lehet a szolgáltatást eladni, és azt megéri el. De ez kicsit bonyolultabb folyamat, mint egyetlen hozzászólás egy kérdésre, én meg nem vagyok vállalkozási tanácsadó.
2013. nov. 5. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 JaniXXX válasza:
Egy esztergályos-marós műhely megfelelő szakértelem mellett szokott menni.Ha kis darabszámban gondolkodsz a CNC PNC vezérlés felesleges.Sok műhely állt rá a hengerfej felújításra,turbó felújításra.Emellett lehet sok minden más,egyedi munkát elvállalni. Sok sikert!
2013. nov. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. nov. 6. 13:34
 4/15 anonim ***** válasza:
nem érdemes, telitett a piac. Ha csak nem vadiúj szuper CNC gépekkel dolgozol szuper szerszámokkal, de ez nagyon tőke igényes. Pl: egy db. lapka általában 1000Ft- ra jön ki.
2013. nov. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint ilyen sok az esztergályos,marós műhely?
2013. nov. 6. 23:14
 6/15 JaniXXX válasza:
Szerintem nincs sok belőlük.Szegeden pl. nem találtam.Szeged mellett van egy pici.Fontos a szakértelem is, emellett a minőség,a határidő,és az ár is valamennyire.Esztergályosként végeztem,több műhelyben is dolgoztam,ezeket tapasztalatból írom.Egy jó műhely nagyon menne.Szerintem 1 év kell mide megtudja mindenki.Az egyedi 1-2 darabos munkák nem kifizetődők.Szerintem a turbo felújítás,hengerfej felújítás,dugattyúgyártás,ezek mennek,és erre mindig lesz kereslet.Kecskeméten több műhely is van,mind megy,valamelyik nagyon.Ott is dolgoztam.
2013. nov. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Sajna az ilyen hengerfej,dugattyú stb dolgokhoz semmit sem értek,ilyet hol/hogy lehet tanulni?
2013. nov. 7. 17:47
 8/15 A kérdező kommentje:

Azt megkérdezhetem hogy a nagyon megy alatt pontosan mit értessz, a tulaj ilyen x6-ossal jár?:D

Illetve még azt hogy mint alkalmazott mennyi a fizetésed?

Bocs a pofátlan kérdésért.

2013. nov. 7. 17:51
 9/15 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy most a vállalkozás beinduljon jól felszerelt megmunkálóközpontok, esztergák, esetleg eszterga megmunkálóközpontok kellenek tökéletes szerszámozással és jó megrendelőkkel. Én az egyedi gyártásra szavazok inkább, ha egy olyan beindul, akkor nincs megállás, persze, ha megfelelő munkaerőd van ;)
2013. nov. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Volt munkatársaim 3-an kezdtek bele egy ilyen vállalkozásba. Kíváncsi leszek mire mennek majd. Egy használt Mazak megmunkálóközpontot vettek 10 milláért. Ja és nem mellékesen 13 év tapasztalat van mögöttük az egyedi gyártás területén.
2013. nov. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!