Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Az önkormányzatnál pályáztam...

Az önkormányzatnál pályáztam egy tanulmányi ösztöndíjra. Kiemelkedő teljesítményem ellenére nem nyertem meg, cserébe azóta zaklatja a családomat a NAV?

Figyelt kérdés

A pályázat egyik legfőbb eleme a navos igazolás volt, én ezt nem tudtam elintézni időhíján. A pályázatot kiemeledő teljesítményem ellenére sem nyertem meg (elég komoly összegről volt szó) viszont rendben azóta kb 3 héttel elkezdett minket levélben zaklatni az adóhatóság.


Gondolom jól bejelentett minket a mutyizó önkormányzat, hogy nem tudtuk magunkat igazolni?


Mi van ebben az országban? Teljesen átlagos emberek vagyunk, rendszeresen teszünk adóbevallást. Miért nem a nagyokkal foglalkoznak?


2013. nov. 23. 10:19
 1/5 A kérdező kommentje:
Épp, hogy nagykorú lettem, és már ilyen "problémák" tornyosulnak fölöttem? Mi van itt?
2013. nov. 23. 10:20
 2/5 A kérdező kommentje:
Nyilván az önkormányzat az adókból kap pénzt, és érdekük összekanalazni az értelmiségi családokat, mint a prolikat akik nyilván magasabb összegekből élnek, stb. Nekem ez jött le, az egész egy csapda volt és egy életre bánhatom.
2013. nov. 23. 10:22
 3/5 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, hogy milyen a teljesítményed, ha nem teljesítetted a pályázat egyik fő követelményét, nem nyerheted meg a pályázatot.


"iszont rendben azóta kb 3 héttel elkezdett minket levélben zaklatni az adóhatóság."

Ez alatt mit értesz?

2013. nov. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mindenféle egészen apró hátralékokról kaptunk leveleket, figyelmeztetéseket, évek óta nem kaptunk ilyet. Mindig rendesen adózunk.
2013. nov. 23. 12:13
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha vannak hátralékaitok, akkor nem zaklatás, hanem jogos követelés.

Meg kell néznetek, hogy milyen adónemen van a hátralék amit követelnek és jogos-e, vagy sem.

Ha nem jogos, akkor a bizonylataitokkal alátámasztva kéritek a törlését.

Ha jogos, akkor meg be kell fizetni.

2013. nov. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!