Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Minden üzlethelyiségre kell...

Minden üzlethelyiségre kell területfoglalási díjat fizetni az önkormányzathoz?

Figyelt kérdés

Nézegettem kiadó és eladó üzlethelyiségeket. Az világos, hogy ami egy téren áll, pl. egy "bódésor", azokra kell, mivel közterületen állnak, "elvesznek" a térből helyet. De azokra is kell ilyet fizetni, amik lakóházak vagy társasházak földszintjén vannak kialakítva? Például a belvárosban vannak ilyenek, 3 emeletes társasház és a földszinten az üzletsor? Az a társasház része, nem? Vagy a lakótelepeken az a típusú panel, aminek szintén a földszinti része üzletsor? Hogy van ez?

Azért fontos ez a kérdés, mert az ember inkább áldoz egyszer nagyobbat egy üzletre, mint hgoy havonta a sok tízezret adja csak úgy az önkorminak, nem? Ráadásul ha nem valami kihalt kisutcában akarok dekkolni hanem főútvonalon, akkor pláne mocsokdrága ez a területfoglalási dolog. Valaki tud ebben nekem segíteni?



#pénz #üzlet #belváros #területfoglalási díj
2013. nov. 24. 23:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Melyik településről van szó egyáltalán?
2013. nov. 25. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Bp
2013. nov. 25. 13:00
 3/4 anonim ***** válasza:
Kerületenként változó. Keress rá az adott kerület rendeletei között a vonatkozóra.
2013. nov. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy a helység alatti terület kinek a birtokában van. Nekem van egy üzlet helységem egy normális épületben (tehát nem bódé), de amikor megépítették a telek megmaradt az önkormányzat tulajdonában, amikor megvettem már így volt és azóta is fizetek. Utána kell járni vásárlás előtt.
2013. nov. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!