Legálisan webshop?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Érdekelne hogyan lehetne legálisan egy webshopot készíteni, ahol virtuális tartalmat, jogokat vehetnének az ügyfelek, illetve érdekelne mi szükséges ehhez? Van valami korhatár, mert én 14 éves vagyok de úgy érzem tudnék minőségi szolgáltatást nyújtani. Előre is köszönöm a segítséget.



2013. dec. 28. 15:27
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
Nincs rá pénzed. Plusz nem is lehet 14 évesen.
2013. dec. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
49%
Mit takar a "virtuális tartalom?"
2013. dec. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%

Nem vagyok jogász, erős fenntartással kezeld az alábbiakat.

Nem vagy cselekvőképes korban. Nem lehet saját vállalkozásod, nem dönthetsz pénzügyekben. Saját céged nem lehet. Pipáljuk ki ezt azzal, hogy tévédek, mégis lehet. Vagy nem neked, hanem a szüleidnek.


Másik dolog: Mit is akarnál árusítani? Milyen virtuális tartalomról írsz, milyen jogokról?

Ezen tartalmaknak te vagy a kizárólagos tulajdonosa? A te szellemi termékeidről van szó? Legyen így, hogy ezen se akadjon el a dolog. A szerzői jog a mű keletkezésének pillanatában keletkezik, el nem idegeníthető. Azt eladni nem tudod. Ha másokét próbálnád, az bűncselekmény lenne.


Tegyük fel, hogy másfajta dologról van szó, csak nem jól fogalmaztál. Egy ugyanazon terméket csak egy embernek adnád át, vagy bárki megveheti?


Ha minden vélt akadályt kilövünk, akkor még mindig ott van a webáruházakra vonatkozó törvények és rendeletek sokasága. Amennyiben bankkártyás fizetés is lenne, akkor még az ide vonatkozó szabályokkal is tisztában kell lenned. Vagy meg kell fizetni egy megbízható szakembert, aki nem a saját pecsenyéjét sütögeti.

2013. dec. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
29%
Webshop? Milliónál kezdődik egy normális.
2013. dec. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
59%
Lehet céged, webshop azért nem egy millió. Szívesen segítek elindulni.
2013. dec. 29. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A jogok alatt egy játékszervercsoportban vásárolható jogosultságokat értettem amiket a szervereinken felhasználhatnak, gondolom ezekre nem vonatkozik szerzői jog.
2013. dec. 29. 09:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!