Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Érdemes kisboltot nyitni...

Érdemes kisboltot nyitni (élelmiszer)?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van 1 millió Ft félretett pénzem, s felötlött bennem, a kérdésben megírt gondolat.

Viszont itt, megyeszékhelyen, ahol lakom egymást érik a kisboltok.


Nem tudom megérné-e kockáztatni, s lenne-e belőle haszon így.

Esetleg egy faluba érdemesebb lenne ezt kivitelezni?


Azzal a szándékkal írtam ide, hogy ti hogy látjátok ezt?


2014. jan. 8. 14:26
 1/4 Gábor t ***** válasza:
Falu vagy város, szerintem teljesen mind egy, sok évig éltem városban , már 4 éve falusi vagyok , annó is a jó minőségű boltot kerestem és most is. De sajnos sokaknak csak az ár számít, inkább ezért nehéz... én minőséget próbálnék adni , az ár versenybe felesleges be szállni.
2014. jan. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
1 millió forintból akarsz kisboltot nyitni? Ez valami vicc?
2014. jan. 9. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
1 millióból kisboltot nyitni tényleg elég necces. Én úgy kezdtem, hogy zöldséget árultam a piacon őstermelői igazolvánnyal. Közben kiderült, hogy az egyik faluban igény lenne zöldségesre, kipakoltam a bolt elé, és ott árultam heti 2 alkalommal. Egész jól ment a dolog, az év végére már volt egy kis 20 négyzetméteres bérelt helységem. Persze se HACCP, se semmi, és csak zöldséget árultam, még mindig őstermelői igazolvánnyal. Ezzel el voltam 2 évig, mikor egyik tavasszal kaptam egy NAV ellenőrzést, de nem mertem blokkot adni a banánról. A végén csak a blokkért büntettek meg 150 ezerre, de a tanulságot levontam belőle, hogy lépni kell. Szerencsére volt a főutcán olcsón családi ház, megvettem az egyiket, kiváltottam a vállalkozást, megcsináltuk a boltot teljesen törvényesre, és azóta árulok a zöldségen kívül mindenféle gyári csomagolású tartós élelmiszert is. Annyira jól megy a bolt, hogy most megveszem a bolt szomszédját is, és odaköltözöm. Az üzleti részét nincs kedvem most részletezni, a történet tanulsága az, hogy a fokozatosság a lényeg. Alulról kell kezdeni, ahol még alacsony kockázat mellett elsajátíthatod az alap dolgokat. Ha ügyes vagy, és odafigyelsz, egyik lehetőség adja a másikat, és szépen lehet fejlődni. Akkor sem javasolnám, hogy egyből boltot nyiss, ha amúgy meg lenne rá a pénzed. 4-500 ezer forintnyi árukészlet már rengeteg, azzal nyugodtan el lehet indulni vásárokban, kis piacokon. Aztán majd meglátod mire van igény, merre érdemes mozdulni.
2014. jan. 9. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


3-as kedves tőled, hogy megosztottad a saját tapasztalatod! Sok sikert kívánok neked a továbbiakban a bolthoz!:)

2014. jan. 9. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!