Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » EZ szerintetek miért éri meg...

EZ szerintetek miért éri meg valakinek? (cég alapítás)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nos az lenne az ügyem, hogy céget szeretnék alapítani, mert mindig is ez volt az álmom.

Beszéltem egy-két ismerősömnek erről, akik ismertek valakit, aztán megkeresett az a valaki, aki szimpatikus, de kinézetre a szokásos, mint a gazdagok, ki van gyúrva, meg kicsit barna. na mind1, szal az a lényeg, hogy mindent kifizet nekem lehet egy SAJÁT nevemen lévő cégem, csak annyi a kikötése, hogy olyan céget alapítsak az ő telephelyén, amit szeretne.

Nos ő ilyen fém hulladék szerűséget szeretne, mert magánembereknek elvileg nem lehet leadni majd a vashulladékot a telepeken, csak cégeknek.

Mondjuk engem ez a része annyira nem rédekel, de nem lehet hogy valami buktató van benen, hogy nekem semmit nem kell fieztnem?? ez miért jó neki, hogy elvisz engem céget alapítani, és ki is fizeti?

ez lenen a kérdés



2014. jan. 15. 14:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Pókeres világban az járja ha nem tudod ki az asztalnál a balek, akkor Te vagy az. A Te esetedben is ez áll fent. A válaszhoz tudni kellene, Ő is tulajdonos lesz? Ki lesz az ügyvezető? A fémkereskedelmet leszabályozták, lehet hogy Ő nem kapná meg az engedélyt, ezért kell Neked alapítani a céget. Mivel Ő nem a mikulás, és Te nem érted a dörgést, a történet vége, Ő jól jár Te meg a legjobb esetben nem jársz rosszul. Céget, ha veszel székhelyszolgáltatást ingyen is alapítanak. Neked a költséged kb 50 000 Ft, amiért fél évig ki van fizetve a székhely.
2014. jan. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

csak annyit tudok, hogy lehet egy saját cégem, ingyen, nem kell fizetnem semmit, mindent ő intéz, nekem jó mert tudok vele úgymond dicsekedni hogy vállalkozásom, van saját cégem, mert akiket ismerek mindenki meós.

Neki meg az, ami nem tudom, miért jó ez neki, ezért írtam ki a kérdést, nekem nincs szerintem ilyenhez jogom hogy vasakat adjak, vagy nem tudom van e!

2014. jan. 15. 15:50
 3/11 anonim ***** válasza:

Hát. mindig jó ha van egy balek, aki a nevén lévő céggel, elviszi a balhét...


[link]

2014. jan. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

de ez valami más lehet, itt nincs semmi csalás elvileg benne.

vagy kérem írjátok le pontosan mire gondoltok, mivel tudna engem átverni, mert nem értem, nem értek ezekhez az ügyekhez!

2014. jan. 15. 16:57
 5/11 anonim ***** válasza:
Tudod mit, vállald be!
2014. jan. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

mit jelentsen ez?

honlap jön értem 8-ra kocsival, addig kéne eldöntenem hogy mi van segítsetek pls tájékoztassatok mit tegyek vagy miért ne

2014. jan. 15. 20:11
 7/11 anonim ***** válasza:

Röviden és tömören ő majd "okoskodik", Te meg add a neved a céghez. Ha pedig valami kétes ügyletet intéz a hátad mögött( amibe neked nem lesz beleszólásod, hiszen ő pénzeli a céged), a cég, mint jogi személy lesz a felelős érte, aminek pedig Te leszel a tulajdonosa.Vagyis Te felelsz majd azokért az ügyletekért, amit a "szponzor" intéz. Lásd ott a cikk, ilyen területen, például adócsalás, számlagyár vagy pl. tartozások felhalmozása, stb.


Jól hangzik, hogy van egy vállalkozásod, de rosszabbul érint, hogy a törvény nem megfelelő ismerete nem mentesít majd a büntetés alól.


Ezért is tartanának baleknak, ha belemennél ilyen dologba.

2014. jan. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
így már értem, akkor inkább felhívom még most, és mondom, hogy mégse, majd kitalálok valami indokot.
2014. jan. 15. 20:25
 9/11 anonim ***** válasza:
Hát tudod, te aztán nagy hülye vagy, csak azért csinálni egy céget, hogy elmondhasd a melós haverjaidnak, hogy van egy saját céged..... a végalapítás ott kezdődik, hogy van egy jó ötletem aztán összegyűjtöm a tőkét...
2014. jan. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mit érsz egy céggel, ami nem termel bevételt csak kiadást? De ha mindent ő fizet és nulla bevételes céggel már villoghatsz a csajoknak, akkor hajrá legyen egy céged, vagy rögtön 2 :)
2014. jan. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!