Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Miért éri meg valakinek egy...

Miért éri meg valakinek egy olyan céget megvenni, aminek 30 millió forintos tartozása van?

Figyelt kérdés

így akié a cég az 30 millióval gazdagabb, aki megveszi az meg vesz egy veszteséges céget.

ebbe mi a logika?


2013. dec. 15. 18:19
1 2
 1/13 tetro ***** válasza:
30%
adóoptimalizálás
2013. dec. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
30%

én hallottam olyat, hogy eleve az eladó ad pénzt a vevőnek, akire át lesz írva a cég. a vevő a cég nevére vesz mindent, magyarán szétszámlázzák a céget és aztán ő is eladja. a végén általában egy csövesnek fizetnek, hogy vegye át.


de hiteles ingatlanokkal is csinálnak ilyesmit..

hogy megveszik a banktól a tartozást.így az adós neki tartozik. ebben is hol a profit, nemtudom. mert ez az ügylet ált. az adósnak kedvez.

2013. dec. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

csövesek úgy tudom nem vehetnek céget, mert kell hozzá lakcím.

vagy más "csövesekre" gondoltál? :D

2013. dec. 15. 18:32
 4/13 anonim ***** válasza:
55%
a csövesnek van lakcíme, csak épp nem egy utca és ház van megjelölve, hanem egy egész városrész. de amúgy lehet nem ennyire kukás csöves volt, pedig ott voltam, akkoriban nemigen figyeltem ezekre a dolgokra sajnos, ezért nem vagyok egészen képben.
2013. dec. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
47%

volt ismerősömék foglalkoztak ilyesmivel, meg ezer egyéb más ilyesmivel. és általában mindig több milliók forognak.

pl egy hitelkiváltás is pl. 25 millás ház, 13 m a hitel, a 13 m tartozást megveszik a banktól..és ...innenstől nem tudom hol a haszon, meg semmit :(

2013. dec. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

jaja én is ezen agyalok ez miért éri meg... :D

de én cégekre voltam kíváncsi de az első válaszoló már megírta röviden, lényegretörően

2013. dec. 15. 18:53
 7/13 anonim ***** válasza:
86%
Azért, mert egyébként nagy értékű ingatlanokkal rendelkezik, és ha a vevőnek van "felesleges" befektetendő pénze, akkor egyenesbe is tudja hozni azt. Aki eladja nem feltétlen 30 millióval lesz gazdagabb, ezeket a cégeket "fillérekért" szokták megvenni.
2013. dec. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
42%
Gondolom az elso hozzaszolo ugy gondolta, hogy az elado ugy lesz 30millioval gazdagabb, hogy a 30millios tartozassal rendelkezo ceget elpasszolta igy nem tartozik 30millioval mar, ergo 30millioval "gazdagabb" atvitt ertelembe...
2013. dec. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
hát a felvett hitelt a cégre azt ki tudja venni a cégből mielőtt eladja
2013. dec. 15. 20:39
 10/13 tetro ***** válasza:
20%

Nem így gondoltam.

Fillérekért megveszik a veszteséges céget, a veszteséggel csökkenti a saját nyereségét.

2013. dec. 15. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!