Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mibe fektetnétek kb 250...

Mibe fektetnétek kb 250 millió forintot?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem feltétlen kell a jó ötlet a jövedelmező vállalkozáshoz, elég a pénz is!

Az más kérdés, ki, hogy virágoztatja.

Csupán egy kisebb közvéleményre lennék kíváncsi, mégis ti mibe fektetnétek egy hasonló őszeget! :)

(Lehet fellegekbe járni is.)



2014. jan. 16. 08:05
1 2 3 4
 11/36 egy újabb válaszoló ***** válasza:
A dolog másik arca pedig az, hogy rengetegen állnak elő, bődületes hozamokat hozó ötletekkel. Aztán olyan privát válaszokat írnak, amiben semmi konkrétum nincs, csak valaki adjon egy kis lóvét, aztán beindul a bolt.
2014. jan. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
11%
A hozzászólásomban leírtam - kereskedelemmel foglalkozunk, a privát üzenetben leírtam, hogy az üzleti tervet személyesen ismertetném. Az üzleti modellt ami kitermeli a havi 30-40% hozamot értelemszerűen nem fogom itt a gyakori kérdéseken és más privát üzenetben sem ismeretlen embereknek elküldeni. Szolgáltatás keretében befektetés közvetítéssel is foglalkozunk. Régen egy ötlet meghirdetése után 3-5 befektető jelentkezett és több hét elment a tárgyalásokkal. Nagyon jól működik szűrőként az, hogy kérjük a befektetni kívánt összeg meglétének igazolását, így csak 1 vagy 2 ember marad és általában meg is köttetik az üzlet.
2014. jan. 17. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
21%

Loool

vagy inkább looser duma?!! xD

2014. jan. 17. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
29%

02:42nek

Lehet Te leszel a legújabb pénzügyi zseni aki cégvilággal rendelkezik illetve aki már csak a cégeinek számát akarja gyarapítani tehát HA lehet hinni akkor már most is van több! Bár igaiból cégeket alapítani nem nagy kunszt némi pénz kell hozzá!

Ami miatt számomra kamu az egész az-az, hogy ugye leírod már több üzlettel is rendelkezel... Az üzletek kitermelik a 30-40%hasznot amit írtál akkor neked zsebből tudnál nyitni minden 2-3 hónapban új üzletet ami egyre gyorsabban tudnád az újabb üzleteket nyitni. De gondolom azért nem nyitod mert nem így van! Vagy ha ilyen sikeres vállalkozó vagy még hiteleket is kapnál ami vállalkozóknak, fejlesztési hitelek nagyon kedvezőek főleg havi 30-40% megtérülés mellett!

Aztán ott van az is, hogy nagy arccal írod hogy "A hozzászólásomban leírtam - kereskedelemmel foglalkozunk" lehet vak vagyok de a hozzászólásaidban még színónimával sem találkoztam nem hogy a kereskedelem szóval!

Szóval legközelebb jobb dumát állíts össze mielőtt valakit le akarsz húzni több 10 millióval!!!

2014. jan. 17. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
49%
önkormányzati kötvény ekkora összegre már van 12% garantált hozam/év.
2014. jan. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
58%

Őszintén?


Le leszek pontozva, de mindegy.


Nem az a kérdés, hogy mibe fektesd, hanem, hogy mibe ne. Az egyik csoport, amit el kell kerülni, az a "garantáltan magas hozam"-típusú csalás, a másik a horribilis költségű, de annál bizonytalanabb megtérülésű konstrukció (pl. a "legújabb, legkorszerűbb" blablabla, ami végül is biztosítás), a harmadik meg a saját illetve mások ötletén alapuló vállalkozás.


Én minden évben körülnéznék a részvénypiacon, és felosztanám több ígéretes részvény között. De ezzel én kifejezetten magas kockázatvállalónak számítok.

Jelenleg Közép-Európában nincs jobb biztonságos megoldás, mint különböző államkötvények és bankbetétek közötti megosztás. Így is akkora kamatot kapnék ekkora összegre - minimális kockázattal -, hogy fényesen megélnék belőle. Mi kell még? Csak azért választanám inkább a részvénypiacokat, mert szeretem az izgalmat.


A vállalkozásnál, főleg EGY vállalkozásnál kockázatosabb dolgot aligha tudnék mondani. Ha már mindenképpen a vállalkozások érdekelnek, akkor miért nem keresel olyan vállalkozásokat, amelyek már bizonyították, hogy sikeresen tudnak működni, és veszed meg az ő kötvényeiket?


Startupok támogatásához egyrészt olyan szakértelem kell, amivel nagyon kevesen rendelkeznek, másrészt meg itt mindenképpen nagy mértékű porlasztás kell a hatalmas kockázat miatt, amihez viszont ez az összeg nem biztos, hogy elég. De ha valakit ez izgat, annak tényleg több, nagyon tapasztalt emberrel kell előtte konzultálnia - és őket nem itt lehet megtalálni.

2014. jan. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 egy újabb válaszoló ***** válasza:
59%
Aha tehát találkozzunk személyesen és vigyek magammal a vagyonomról számlakivonatot. Te tényleg ilyen hülyének nézed a népet? Ha havi 30-40% hozamot produkálsz, kérj hitelt a banktól. Örömmel adnak.
2014. jan. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
8%

Ha 50 millió forinttal rendelkezel és komolyan érdekelnének a befektetések, akkor tudnád azt az alapvető dolgot, hogy mit jelent a fedezet meglétének igazolása, miként azt is, hogy egy komoly befektetés esetén ennek bemutatása teljesen általános. A fedezet meglétét a bankárod nagyon szívesen igazolja - egy egyszerű hivatalos igazolást ad, semmiképpen nem számlakivonatot kell lobogtatni.

A teljességhez tartozik, hogy konkrétan írtál egy másik kérdés kapcsán a 10% havi kamattal kapcsolatos hozzászólásomra - "Én adok Neked 10% (havonta) hitelre 50 milliót. Már amennyiben tényleg komolyan gondoltad.". Erre írtam privátban, hogy komolyan gondoljuk, ugyan a projektünk megvalósításához nincsen szükségünk pénzre, azonban ha Te is komolyan gondolod, akkor a felfutási szakaszt -ami a hazai debütálással együtt már első körben a nemzetközi piacra lépést jelenti- a befektetés felgyorsítja.

Komolyan véve a befektetési szándékodat, a projektünket személyesen szerettük volna ismertetni, miként ez általános a befektetések kezdeti szakaszában. Természetesen az üzleti terv megismeréséhez lehet a személyes találkozót megelőzően hozzáférést biztosítani, esetleg biztonságos privát e-mail címre elküldeni, de ha igazán belegondolsz egyáltalán nem ésszerű lépés és igazából értelmetlen is egy ismeretlen embernek egy ilyen fórumon (még ha privátban is) hozzáférési jogosultságot adni. A valós névvel aláírt privát üzenetünkre pedig ha valóban komolyan gondoltad volna, akkor írtál volna választ, hiszen az alapvető kommunikáció ennyit megkövetel.

Egy projekt üzleti tervének megismerése nélkül, tehát konkrét üzleti információk hiányában ítélkezni pedig balgaság. Az pedig igen szomorú az összegzésed tanúsága szerint, hogy egy üzenet információtartalmának értelmezése ennyire nehéz feladat.


A többieknek pedig egy filmbéli idézet:"Ha valamit tudsz, az emberek pedig nem tudják, akkor azt akarják, hogy Te se tudd."

2014. jan. 18. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
0%

tegnap 07:56nak


Elnézésedet kérem, lemaradt a tegnap 02:42 hozzászólásról a 'címzett', ezért pótlom: a hozzászólást az 'egy újabb válaszoló' nevű felhasználónak (tegnapelőtt 17:28) írtam.

A háttér pedig: hozzászólást írtam az "Egyik ismerősöm ajánlott egy befektetési lehetőséget, ahol havi 10% kamatot kapnék a pénzemre. Nekem nagyon gyanúsak az ilyen magas hozamok. Szerintetek ez lehet átverés?" kérdéssel kapcsolatban, erre írta az 'egy újabb válaszoló' nevű felhasználó az előbbi hozzászólásomban idézett 50 milliós ajánlatot.


A "Szóval legközelebb jobb dumát állíts össze mielőtt valakit le akarsz húzni több 10 millióval!!!" teljesen alaptalan, jó lenne ha nem ítélkeznél úgy, hogy nem rendelkezel elegendő információval.

Attól, hogy valaki leírja, hogy van olyan üzlet amellyel igen magas hozam elérhető, az nem jelenti azt, hogy bárkitől is pénzt szeretne.

A bankok természetesen ilyen projektekre adnak hitelt, ha szükségünk lenne rá kapnánk, de itt és az előzőekben nem hitelről hanem befektetésről volt szó.

A projektünkhöz pedig nincsen szükségünk befektetésre sem, mert kitermeli a második fázishoz szükséges tőkét az első, egyszerűen a fent idézett kérdésre tapasztalaton alapuló válaszomra érkezett az 'egy újabb válaszoló' nevű felhasználó 50 milliót ajánló hozzászólása; számára volt érdekes a magas hozam lehetősége.

2014. jan. 18. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
Barátom Te itt össze-vissza írogatsz mindent! Olyan dolgokat vonsz be ami eleve senki nem írt! Én legalábbis nem láttam senkit sem aki 10%hozamokat ígért volna! Te jöttél már első hónapban is azzal, hogy a befektetés 30-40% megtérül! Csak még mindig rejtély a számomra HA ekkora haszonnal dolgoztok(mert most már a királyi többest használod) akkor miért itt tengeted a napjaidat és hülyíted a népet????! Nincs szükséged pénzre/befektetésre de azért komolyan elfogadnád az 50milliós 10% dolgot amiről csakúgy írsz! A végén még nagy arccal leírod "Ha valamit tudsz, az emberek pedig nem tudják, akkor azt akarják, hogy Te se tudd." hát igen az emberek átverését nem szeretné senki sem tudni illetve ebből profitálni!!! Csak az evolúció folyamán úgy látszik kevesebb calcium épült a szervezetedbe és a csontosodás nem igazán indult meg a gerincedben!!
2014. jan. 18. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!