Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Bt vagy Kft? Melyik lenne...

Bt vagy Kft? Melyik lenne jobb választás?

Figyelt kérdés
Eljutottam arra a pontra, hogy vállalkozást kell alapítsak. Elég megbízható forrásból, folyamatosan van munkám több területen is, de nem tudom eldönteni, hogy melyik lenne jobb választás. Tudom, hogy sok tényező számít, de az általános tapasztalat érdekelne. A minimális havi bevétel 200.000Ft +áfa.

2014. jan. 16. 20:04
 1/6 anonim ***** válasza:
kft alapítása március 15-től 3 millió... most még 500ezer, de ki kell egészíteni. Ha ezt be tudod vállalni, akkor inkább kft.
2014. jan. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Mennyi türelmi idő van a 3.000.000Ft kiegészítésére?
2014. jan. 16. 20:12
 3/6 anonim ***** válasza:
78%

2 év. De ha új tevékenységet veszel fel , vagy változtatod a társasági szerződést, akkor, azonnal be kell pengetni.

Egyéni vállalkozó nem jobb, akkor csak havi 50 fizetsz. Ha katás vagy.

Kft-nél ez havi 137 ezer.


Persze tudné kéne milyen formában végzed ott a tevékenységed.

2014. jan. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem. Jövő héten ugyan találkozom egy "jóféle" könyvelővel, de azért sokat segít, amit leírsz. A munkák egy részét fix szerződés adja és egy biztosító így folyamatosan adja a káresemények utáni munkát. Aztán van egy fix összegű társasházi takarítás, ami biztos hogy bővül, de ötnél több nem lesz. Mindemellett lakásfelújításokat csinálok, amik mondhatni folyamatosak. Nekem az lenne a tervem, hogy felveszek minden olyan tevékenységet, amit csináltam eddig vagy csinálok most, illetve várhatóan csinálni fogom, de ha valami mégse kerülne, akkor azt kiszervezném teáor szerint illetékes alvállalkozónak és akkor nekem sem kell elvileg kipengetnem a törzstőkei különbözetet 3.000.000Ft-ig.
2014. jan. 16. 20:35
 5/6 A kérdező kommentje:
A tevékenységek felvételét persze a cégalapításkor tenném meg.
2014. jan. 16. 20:39
 6/6 anonim ***** válasza:

A kérdés, hogy miért kell céget alapítanod?

Ha egyszerű a tevékenységed miért nem jó az egyéni vállalkozó, vagy egyéni cég?

Ha egyedül vagy az egyéni cég szerintem korrekt vállalkozás


Társas vállalkozást akkor indít az ember, ha vannak üzlettársai (egyszemélyes kft.-k persze vannak, csak kérdés megéri-e)


Magyarországon, valamiért a vállalkozók a betéti társaságokat nem szeretik, de szerintem ez csak azért van, mert a kft az valahogy komolyabbnak hat. Pedig ez marhaság.

A másik érv a kft mellett az szokott lenni, hogy csak a vagyonával felel a vállalkozás, de ez nem egészen így van, ugyanis az ügyvezetőnek itt is óriási felelőssége van, a privát vagyonát ő is kockára teszi, arról nem is beszélve, hogy pl. hitelfelvételnél készfizető kezesi papírt iratnak alá a tulajdonosokkal, tehát a pénzügyi felelősség alól itt sem lehet elbújni.


Bt beltagjának lenni olyan mint kft ügyvezetőjének lenni. A Bt kevesebbe kerül.


Az én sorrendem tehát: Ec., Bt., Kft.

2014. jan. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!