Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Melyik a jobb választás?

Melyik a jobb választás?

Figyelt kérdés

Van egy vidéki háza a családnak, amit ha sikerül végre eladni, kapok annyi pénzt belőle, hogy elköltözhessek innen, ahol most lakom. A jelenlegi otthonom kiadnám albérletbe, hogy abból is jöjjön egy kis plusz bevétel.


4 éve szerződést kötöttem a fundamentánál, és hamarosan ki fogják utalni nekem a pénzt, amit sikerült félretennem. Nem nagy összeg, és mint tudjuk, csak lakáscélokra lehet felhasználni a pénzt, különben nem kapom meg az állami támogatást (100 e forint).


Ebből jönne a kérdésem: várjak amíg, sikerül eladni a vidéki házat és a két összeget összerakva vegyek egy szebb lakást? Így viszont lehet hogy elveszne az állami támogatás, mert ki tudja mikor sikerülne ezt megvalósítani (a kiutalt pénzt támogatással együtt 3 hónap alatt kell elkölteni)

Vagy újítsam fel a jelenlegi otthonom ebből a pénzből? Így viszont van rá esély, hogy majd a jövőben az albérlők tönkreteszik, lelakják.


2012. ápr. 3. 12:59
 1/4 anonim ***** válasza:

miért laknák le?

megkell nekik mondani a szabályokat,hogy egy szöget sem verhetnek bele a falba... mindig legyen takarítva...

attól függ mekkora a lakás,és előre is terveznék ha pl jön a család,ilyesmi akkor elférjek benne.. mekkora a lakás? ezután jobban tudnék segíteni. írj privit..:)) Sok mindent tudok neked tanácsolni.

2012. ápr. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Vegyél olyan dolgokat ami az új házadba is kell majd. Műszaki cikket is vehetsz fundamentán én úgy tudom. TV, mosógép, tv állvány, vagy éjjeli szekrény. olyat ami mindenképpen kell majd új helyedre.
2012. ápr. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

nem, sajnos nem lehet műszaki cikket. csak lakásvásárlásra, vagy -felújításra lehet költeni. pl csempézés, parkettázás, festés, stb.

sajnos lelakják, hiába vannak szabályok. barátnőmékét is lelakták, pedig ott is voltak szabályok:(

2012. ápr. 5. 13:23
 4/4 anonim válasza:
Konyhai berendezésre is költheted. nézd meg a honlapot. Ajtó, ablak csere.
2012. ápr. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!