Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Az bűncselekmény ha én fogom...

Az bűncselekmény ha én fogom magam elmegyek a boltba, veszek egy PC játékot és elkezdem reklámozni mondjuk interneten hogy megvegyék tőlem?

Figyelt kérdés
Kell ilyenkor valamilyen jogot vennem a gyártótól?

2014. jan. 18. 11:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem teljes mértékben jogodban áll eladni ha akarod, de hol van neked ebből hasznod?
2014. jan. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell.

Eladhatod bontottan használtként, vagy újonnan, mint kereskedő. Ahhoz viszont vállalkozói, vagy cégszerűség kell.


Azt nem tudom, hogy az illegális letöltések és a szakboltok mellett, mekkora esélye van a játék értékesítésnek, így a haszon valóban egy érdekes kérdés ez esetben.


De pl. leárazáskor jól be lehet vásárolni egy egy multinál ezekből és korábban nekem is volt példa rá, hogy a multiban leárazott 200 Ft-os számlázóprogramokat darabonként 5-7.000-ért vették meg neten.

2014. jan. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Német_Tibor ***** válasza:
100%
Ha mint magánszemély adod el, akkor semmi gáz nincs, nem kell adót fizetni utána (csak azt hiszem évi 800ezer felett). Így ha nem ipari mennyiségben árulod, nem lesz gond.
2014. jan. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igazából támadt egy ötletem és azért kérdezem mert nem is eladni szeretném hanem kisorsolni csak arra voltam kíváncsi hogy továbbadhatok-e rajta
2014. jan. 18. 13:11
 5/7 Linkoln ***** válasza:
Kereskedelmi okból sorsolni viszont tilos. Az nyereményjáték, ami elég szigorú keretek között végezhető.
2014. jan. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az eladás és a kisorsolás között van különbség. Mielőtt a zseniális ötleteidet elkezdenéd megvalósítani, ezeknek a fogalmaknak a különbségeivel kell tisztában lenned. Már nem azért, de ha az ember belevág valamibe, jobb ha mindenre gondol, mielőtt azt hiszi, mekkora ötlete támadt.
2014. jan. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
és pont ezért jöttem ide kérdezősködni
2014. jan. 24. 17:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!