Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha magánszemélyként árulok a...

Ha magánszemélyként árulok a neten sok mindent, szinte kereskedés szerűen, az bűncselekmény?

Figyelt kérdés
pl. megveszek valamit, azt pedig eladom a neten. Kell utána adózni vagy valami? Úgy tudom, hogy magánszemélynek nem kell 200ezer Ft-ig, de a cégeknek még 1Ft után is kell! Így van?
2010. okt. 13. 17:47
 1/6 anonim ***** válasza:
68%

Papíron lehet hogy így van de én 3 millió ról hallottam, az alatt adómentes kivéve a gépjármű..


De ne aggódj mert akármi is van a papírforma szerint, mint sokminden mást is LESZRJA MINDENKI!!

2010. okt. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

"LESZRJA MINDENKI!!"


Kivéve az APEH-et, mert az rászáll akire csak bír, és vadásszák az ilyesmit, mivel ez adócsalás.

2010. okt. 14. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Pont idén szállt rá az APEH az ilyen internetes árusításokra.

Mivel azért veszed, hogy eladd, üzletszerű tevékenységnek minősül (akkor is üzletszerű tev., ha nem tudják, hogy veszed, hogy eladd, de a szokásos mértéken felüli az értékesítés, és a szokásos mértéket az APEH becsli meg)

Adószám kell hozzá (nem adóazonosítójel), és adóznod kell a jövedelem után (vagy a bevételből levonon az értékesítés során felmerült költségeid, vagy a bevétel X%-a a jövedelem)

Vagy reszkírozol: árulod minden bejelentés és adózás nélkül, de ha lebuksz, nemcsak az adót kell megfizetned, hanem a büntetést is (mivel ezt adócsalásnak minősítik)

2010. okt. 14. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
78%

Én úgy tudom, hogy 50ezer forint bevétel felett adóznod kell a jövedelem után!


Tavaly szállt rá az Apeh a Vaterás és TeszVesz-es Eladókra, irgalmatlan kaszálást rendeztek és nem csak az 50ezres bevételt nézték, hanem a "rendszeres" kereskedést is!!! (Márpedig az, hogy kire mikortól lehet ráhúzni, hogy "rendszeres" kereskedik, az relatív, erre a törvény nem tér ki, és pont ezt használja ki a Hivatal!)


Például alaposan megbüntettek egy csomó szerencsétlen kismamát, akik a gyerekeik kinőtt ruháit árulták "rendszeresen", hogy hasonló használt nagyobb ruhákat tudjanak venni...


Jól megbüntettek pl. egy egyetemista lányt is, aki a szüleitől örökölt könyvtár kiárusításából jutott némi jövedelemhez, mert a Hivatal munkatársai szerint ez is "rendszeres" kereskedelemnek minősült...


Én még tavasszal több DVD-filmet (új, bontatlan, eredeti!) vásároltam egy Vaterás Eladótól, nagyon olcsón...

Most ősszel megint kerestem : nem hajlandó 1 db filmjét sem eladni, elkeseredetten panaszolta, hogy inkább a kukába dobja, mert az Apeh úgy rászállt és olyan eszméletlen összegre büntették "rendszeres kereskedelem" címszóval, hogy belerokkan a büntetés kifizetésébe az egész családja!...


Én úgy tapasztalom, hogy úgy próbálják kivédeni az Apeh csesztetését az Eladók, hogy :

- rendszeresen váltogatják a regisztrációjukat a Vaterán, TeszVeszen (ez a két cég követi az Eladók forgalmát, ők jelentenek az Apeh-nak is)...

- egyre többen árulnak a Zsibvásáron és olyan aukciós oldalakon, ahol nem kell jutalékot fizetni a Szolgáltatónak, mert ők nem figyelik a forgalmat sem, nem is jelentenek az Apeh felé...

- váltogatják a bankszámlájukat is, hogy követhetetlenné váljon a bevételük és a forgalmuk...


Szóval, legyél óvatos!... 8-[

2010. okt. 16. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Tudtam hogy patkányok, de ennyire?? Az utsó komment nagyon elvette a kedvem, de sajnos igazat írt. :-((
2010. okt. 16. 08:59
 6/6 anonim ***** válasza:

Mi köze van az adóhivatalnak a BKV-hoz?

Miért az ő anyjukat? Ők csak betartatják a törvényt, nem ők hozzák! Ha a sarki kisboltosnak kell forgalmi adót fizetni, a piaci kofának kell forgalmi adót fizetnie akkor a neten kereskedő személyeknek miért ne kellene? A jogszabály vonatkozzon mindenkire!

Az a gáz, hogy ebben az országban a becsülete embereket tartják hülyének.

2010. okt. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!