Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Milyen ajtókon lehet kopogtatn...

Milyen ajtókon lehet kopogtatni, ha 2,5 millió tőke szükséges egy vállalkozás elindításához, és se banki, se pályázati lehetőségek nem állnak rendelkezésre?

Figyelt kérdés
Ami van : 13 év szakmai múlt, eszköztár, szakmai kapcsolatok. Ami nincs : alapanyag. Ebbe kéne befektetni, majd betörni a piacra. Előzetes számítások alapján 1,5-2 év alatt térülne meg a befektető számára (jó esetben 1 év). Nem egy óriási üzlet, kockázat is van benne, de értéket teremt - elsősorban -,pénz is lenne belőle és stabil, mert folyamatos igény van rá.

2014. febr. 6. 15:29
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
18%
Tehát a helyzet az hogy adjak pénzt, hogy Te tudjál magadnak csinálni egy állást. Ha bejönne akkor visszakapom a pénzem, ha nem, Te legalább megéltél belőle egy évig. Ha két év múlva adsz 2,5 milliót az nem annyi mint most 2,5 millió. Rokonok és ismerősök ajtaján kopogtass, ekkora összeget tőlük lehet szerezni. A szavak amikkel lehet esélyed: biztos üzlet, magas kamat, garantált befektetés, az igazságra nem ad senki sem .:) Ha nem vagy bank vagy pályázat képes akkor befektetés képtelen is vagy.
2014. febr. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
54%

Az a baj, hogy az ilyen tuti ötletek, már akkor besülnek, mikor az ember jobban a mélyebbre néz. Mert akkor kiderül, hogy bizony nincs mögötte semmi.

Legutóbb valaki keresett meg, hogy tuti ötlete van, föld, kecskék. Satöbbi. Kellett neki 10 millió.

Mondtam rendben lakásod ráteszed? Azt mondta azt nem. Ja, akkor bocsi.

Látatlan senki nem ad pénzt, főleg, ha nincs biztosíték.

Nálad a "betörni a piacra" dolognál vérzik el a dolog. Szerintem. Mert betörni a piacra csak úgy tudsz, hogy tuti dolog van a kezedben. Ha 2.5 millám 24 hónap alatt térül meg, akkor havi 100 ezer haszon nem olyan nagy dolog.

Kockázati tőkét 60%-re szoktak adni. De van ahol 40%. Ezért kockázati tőke. És ott bizony havonta, vagy 3 havonta kell fizetni.

2014. febr. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

1.hsz : Nem egészen. Egyrészt van egy komplett műhely fedezetként, kb akkora értékben, mint a szükséges összeg, másrészt munkahelyem 13 éve van - csak feketén, emiatt ugrott a bank, meg azért, mert legálisan csak pár hónapja tolom. A 2év nagyon óvatos számítás, és természetesen a tőkén felül százalék is járna, 25%. De a lentebb írtakban látom, hogy más százalékokkal szokás...oké.

2.hsz : Nem vérzik el a dolog, mert konkrét dolog van a kezemben, ezután is ezt csinálnám csak más dimenziókban. "Tuti" üzletet, vagy ötletet sem említettem, mert olyan nincs, azért említettem, hogy van benne kockázat -mint minden indulásban. És azt sem említettem, hogy "óriási haszon", mindössze annyit, hogy stabil a dolog, az meg 13 év tapasztalata. Hogy ennyi év után hogy jutott ide a dolog, egy más kérdés-magánéleti nehézség, túl vagyunk rajta. És a 3havonta törlesztés sem látszik problémának.De van konkrét üzleti terv, részletesen, miről is szól az egész, nem profi, de érthető. Nem vagyok kezdő, csak szar volt a helyzet.

2014. febr. 6. 17:24
 4/24 anonim ***** válasza:
63%

Nézd én nem bántásból írtam, amit írtam, ez üzlet sose személyes. Ezt sose feled!

Amíg nem tudod a dolgokat a helyén kezelni, addig várj. Egy kockázatos üzletnél csak az rosszabb, ha az embereke érzelmileg instabil.

Várj, amíg rendbe jössz, és utána vágj bele.

2014. febr. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Nem vettem bántásnak, kívülről nézve valóban így festhet a dolog, belátom. Teljesen egyetértek azzal, amit írsz, ezért lépnék most. Mert túl vagyunk rajta. Ez a helyzet most a talpra állásról szól, meg hogy ennyi év után önállóan folytassam, mert ehhez értek, ezt tanultam évekig. És a referencia anyagom sem rossz. Én idáig ennyit ugyanennyit toltam bele az elmúlt évben, de nincs több,az anyag meg drága. Át van gondolva, hidd el.
2014. febr. 6. 17:39
 6/24 A kérdező kommentje:
Az 1. hozzászólónak még annyit : aki hitelképes egy banknál, vagy eséllyel indul egy pályázaton, az elsősorban nem befektetőt keres, pláne nem kockázatit. Legalábbis kisvállalkozóként biztosan nem. Konkrétan 3 olyan 'kolléga' van, akik 15-20 évvel ezelőtt ugyanígy indultak, annak ellenére, hogy akkoriban azért egészen más lehetőségek voltak gazdaságilag, mint manapság. Kiváló szakemberek voltak és találtak egy mecénást, a végén mindenki örült. Nem mondom, hogy jellemző az ilyesmi az üzleti világban, de így is lehet(ett).
2014. febr. 6. 18:36
 7/24 egy újabb válaszoló ***** válasza:
45%
A 2. válaszolóra ne hallgass, mert köszönőviszonyban nincs a kockázati tőke befektetéssel.
2014. febr. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 egy újabb válaszoló ***** válasza:
59%
Vagyis akiket én mint kockázati tőke befektető ismerek, nem egy konkrét számot mondanak, hanem bevásárolják magukat a vállalatba, majd egy kívánt értéknél eladják. De nem azt mondják, hogy 60% adok neked hitelt.
2014. febr. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
62%

Azt nem írtam oda, mert ugye ez általában van, hogy 5-7 évre van a kockázati tőke. Az a 60%.

Ami évi 12% hozam szokott lenni.

Egy év alatt senki se tud 60% kitermelni, plusz tőke részt.

2014. febr. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
6-7 évre még rendben is van. Az eddigi eredmények tekintetében még ez is vállalható, mivel a befektetéssel a bevétel megháromszorozható - sőt kell is, hogy legalább így legyen. A költségeket levonva kicsengethető a fenntartási és anyagköltség, valamint a törlesztés is. De mivel nem vállalatról van szó, értelmetlennek tűnik, hogy egy befektető bevásárolja magát a cégbe, annál is inkább, mert komoly szaktudást igényel a vállalkozás, tehát nélkülem nem továbbvihető. A szakma meg olyan ritka, hogy konkrétan ketten vannak még versenyben az országban. Igény meg van rá, tehát folytatni kell.
2014. febr. 6. 20:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!