Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ajánlhatom magamat a jövőbeli...

Ajánlhatom magamat a jövőbeli ügyfeleimnek úgy hogy még nem alapítottam meg a vállalkozást?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy tudom kik lennének az ügyfelek, de nem akarok vállalkozást alapítani addig, míg megfelelő visszajelzéseket nem kapok, hogy érdemes-e elkezdeni.


Küldhetek pár "prototípust" nekik akár árajánlattal, s ha tényleg érdekli őket akkor bejelentem a vállalkozást és kiváltom a szükséges engedélyeket, papírokat?



2014. febr. 9. 22:42
 1/3 anonim ***** válasza:

elméletileg igen, hisz amíg nem szolgáltatsz és veszel át fizetséget, addig nincs bűncselekmény.


A nav-osok is a számla/nyugta elfelejtése után fedik csak fel magukat.

2014. febr. 9. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Lehet.


Leendő együttműködésre hivatkozva, előszerződésnek hívják, vagy ha olyan a terület,akkor szándéknyilatkozatnak.


Ha alá van írva pár ilyen szerződésed, már Te is komolyabban tudsz tervezni az üzlettel és azok is komolyabban vesznek, akit esetleg bevonnál az üzletbe tőkésként, vagy épp néhány helyen pályázatoknál is előnyt jelent.


A lényeg, hogy ezzel még nem folytathatsz gazdasági tevékenységet, de a piacodat fel tudod részben építeni, ami lehet pl alapja a vállalkozásod életképességének.

2014. febr. 10. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2014. febr. 10. 09:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!