Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyéni vállalkozó szeretnék...

Hawaiidream kérdése:

Egyéni vállalkozó szeretnék lenni milyen költségekkel jár?

Figyelt kérdés

Függ valamitől hány TEÁOR-t jelölhetek be ?

Milyen adó a legkedvezőbb egyéni vállalkozónak?

Teáor befolyásolja az adót?

Milyen költségekkel jár még az egyéni vállalkozó,+ rejtett költségek vannak?

Egyéni vállalkozóként a vagyonommal felelek a vállalkozásom iránt, ha igen ezt valójában mit takar?

Egyéni vállalkozó az 1 személyes vagy felvehetek alkalmazottat?

(Másod állásba lehetek vállalkozó, ha nincs munka helyem?)



2014. febr. 12. 22:18
 1/7 anonim ***** válasza:
32%
2014. febr. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
így is jó ! :D köszönöm:)
2014. febr. 12. 23:07
 3/7 anonim ***** válasza:
15%

- Nem

- Tevékenységtől és bevételtől függ, plusz attól, hogy van e főállásod vagy nincs mellette

- Maximum ha jövedéki termékről van szó

- Nem banki-biztosítási termék ez, rejtett költségekkel, maximum a jövőbe még nem látás miatt lehetnek rejtett költségek, lásd navos pénztárgép csere 200 ezerért..

- Teljes vagyonoddal felelsz korlátlanul, ha sok a sarad viszik házat, autót, béred ha nincs mit foglalni, akkor jópár évig még az alkalmazotti béredből vonják.

Ugyanakkor az egyéni vállalkozói bármikor megszüntethető, ha tartozásmentes vagy és nem látsz esélyt arra, hogy profitábilisan működj.

- Vehetsz fel, munkaügyiben még támogatást is kapsz rá

- Nem, ha nincs 36 órásod, akkor főállású vagy és fizetned kell a minimálbér utáni járulékokat, havi 75 ezer, vagy kata esetén havi 50 ezer forintot. Vagy megszünteted.

2014. febr. 13. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2%

Kedves hawaiidream!


Én ismerek egy olyan vállalkozást,(amiben én is benne vagyok) ahol azok a negatívumok nincsenek meg amit az előző válaszolók írtak Neked.

Milyen vállalkozást szeretnél elindítani, mi a tárgya. Ha beilleszkedik abba a vállalkozásba, amibe én is vagyok, tudok Neked segíteni. Ezt lehet magánemberként és vállalkozóként is csinálni. Az induláshoz max. 40ezer Ft kell, hogy legyen a zsebedben. Ha érdekel írj!

2014. febr. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
3%
Nálunk lehetsz másod állásban vállalkozó, ha nincs is munkahelyed és felvehetsz magad mellé munkatársat is amennyit csak akarsz.
2014. febr. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
82%

"Én ismerek egy olyan vállalkozást,(amiben én is benne vagyok) ahol azok a negatívumok nincsenek meg amit az előző válaszolók írtak Neked. " Ezt lehet magánemberként és vállalkozóként is csinálni..."


Tipikus mlm duma... Vállalkozást( üzletszerű gazdasági tevékenységet) nem lehet magánszemélyként végezni, még adószámmal sem Dr. Anny! Ha jutalék formájában jövedelmet kap, az már adóköteles tevékenység és mivel vállalkozásról beszél, akkor ott vagyunk ahol a part szakad, hiszen a kérdező is az egyéni vállalkozás költségeire kérdezett rá, aminek az Ön üzletében is ilyen arányú költségekkel kell számolnia.


Remélem azért fekete gazdaságra nem kívánja nyíltan felhívni a figyelmet, "Doktori címe" birtokában?! :-))))

Ami megkérdőjelezi mind az üzletére vonatkozó állítások hitelességét, mind pedig a jártasságát a vállalkozások terén, amibe mint üzleti lehetőség invitálja a kérdezőt, lelendő üzlettársként :-))


A magánszemélyként történő kedvezmény levásárlása saját felhasználásra szánt áruba, hát az meg nehezen nevezhető vállalkozásnak.


De gondoljon bele én sem ajánlottam neki webáruházas értékesítést fele annyiért, mint az Ön (illegálisnak tűnő) üzletének költségvonzata, pedig ahhoz is kellene az egyéni vállalkozás, ahogy az Ön üzletéhez is, ha szeretne belőle pénzt kapni, nem csak terméket.

2014. febr. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
54%

Még annyi kérdést engedjen meg , hogy Ön vállal felelősséget a lelendő üzlettárs adószám hiányában történő gazdasági tevékenység,


vagy adószám mellett, üzletszerűen folytatott tevékenységből eredő mulasztási bírságok megfizetésére


és a tévedésbe ejtés, tévedésben tartás által, a csalás bűntettére?

2014. febr. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!