Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ti mit tennétek a helyemben?...

Ti mit tennétek a helyemben? Hogy kezdenétek el?

Figyelt kérdés

Már van két nagyszerű ötletem, amire piacképes vállalkozást lehetne építeni, akár külföldi piaccal. Csupán ki kéne deríteni, hogy valóban lenne-e rá kereslet.

Már körbekérdezgettem az ismerőseimet, de az nem elég. Szükségem lenne legalább 2-3 ezer ember véleményére a dologról.


Ti ezt hogy csinálnátok?Készítenétek egy facebook oldalt, képekkel, videóval, infografikákkal? Megérné a kockázatot? Lehet hogy ellopják az ötletem.


Azonkívül szükségem lenne egy-két megbízható szakemberre is, akik kellően elkötelezettek az ügy iránt. Ti hol keresnétek ilyen embereket?



2014. febr. 11. 13:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Így, hogy nem árultad el, h konkrétan milyen cégről lenne szó, nem tudunk segíteni :/ Írj privit, ha kíváncsi vagy a véleményemre! Nyugi, nem én leszek az, aki le fogja nyúlni az ötletedet...:)
2014. febr. 12. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hidd el, 2-3 ember véleménye nem fog segíteni. Legalábbis abban, hogy megválaszolja a kérdést: "lenne-e rá kereslet?"

Csinálj kérdőívet, küldd ki a leendő fogyasztóidnak, mérd fel a szokásaikat. Ebből reálisabb képet kaphatsz kérdésedre.

2014. febr. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Keresem ***** válasza:
A piackutatás nem olcsó dolog. Főleg, ha ezt más nyelveken is szeretnéd elvégezni. Ahhoz, hogy piackutatást csinálj, viszont el kell mondanod, hogy miről van szó. Mindezt úgy, hogy csak azok tudják meg, hogy mit akarsz, akit megkérdezel. Óhatatlan, hogy minél pontosabb eredményt kapj, annál több válaszadód legyen. Nincs arra garancia, hogy akit megkérdezel, nem nyúlja le az ötletedet. Ha meg nem mondod meg pontosan, akkor meg nem arra fognak válaszolni, hanem arra, amit kérdezel. A legköltséghatékonyabb megoldás: Nyelvenként szánj rá mondjuk 20-30 ezer forintot! Készíts hozzá egy önálló honlapot, ahol elmondod, hogy miről van szó! De nem úgy hogy ezt akarom csinálni, mi a véleményed, hanem úgy van egy zabhegyező gépem, ami búzát is hegyez. Ára 100 Euró. Kéred? Abból, hogy 100-ból hány vevőd lenne már jól lehet következtetni arra, hogy megélnél-e belőle. Fizesd adwords hirdetésben és reklámozd meg a terméket! Ha ügyes vagy, kattintásonként 50 - 70 Ft-ból van egy látogatód. Ha 20 eFt-ot teszel bele, és 100 Ft-ot fizetsz, akkor lesz 200 látogatód. (Ha ügyesebb vagy, akkor 400 - 600 is lehet) Szerintem ez már megfelelő egy felméréshez. Amire vigyázni kell: Ha rossz eredményt kapsz, akkor lehet, hogy nem a termékeddel van a baj, hanem a hirdetéseddel és a honlapoddal. Ennél olcsóbb megoldást nem tudok elképzelni. Profi honlappal, hirdetéssel együtt 80-100 eFT-ból megvan a piackutatás. Ha tőkehiányod van és az ötlet tényleg jó, akkor szívesen betársulnék anyagilag.
2014. febr. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

2. válaszoló vagyok, teljesen félreolvastam a kérdést, 2-3 EZER helyett csak a 2-3 ember maradt meg :)


Ha magadnak csinálod a piackutatást, szerintem kis költségvetésből megoldható.

Mivel még csak körülbelül sem tudjuk, milyen témában is szeretnéd végezni a felmérést, írok egy példát, biztosan átültethető a területedre is.


Tegyük fel autós kiegészítőket szeretnél értékesíteni, pl olyan ledeket, amik az országban nincsenek elterjedve.

Csinálsz egy kérdőívet, melyben felteszel néhány kérdést (ne túl sokat), ami körülírja a keresleted alakulását. Milyen évjáratú autód van? Mennyit költesz évente az autó karbantartására? Mennyit költesz évente autód kiegészítőire, tuningolására?

Állítsd fontossági sorrendbe, mivel szerelnéd fel autódat: sportpufó, led, fényezés, fóliázás, stb.


Nem értek az autókhoz, csak hirtelen ez jutott eszembe.

A kérdőívet pedig elküldöd a célközönségednek, pl autós oldalak kedvelőinek.

2014. febr. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!