Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Bölcsödét/magán óvodát szeretn...

Bölcsödét/magán óvodát szeretnénk nyitni a nővéremmel. Kialakult pár nézeteltérés, segítene valaki néhány információval?

Figyelt kérdés
Kezdők vagyunk vállalkozás terén, nem igazán tudjuk, hogy ehhez mi is kell pontosan, ezért kissé hajba kaptunk. Van itt olyan akinek van tapasztalat mondjuk bölcsöde nyitásról? Mi szükséges hozzá? Pénzügyi alap megvan. Nincs kitől tanácsot kérnem az ügyben, és szeretném elsimítani a vitákat. Ha most nem tudunk egyet érteni, mi lesz még a jövőben...
2013. nov. 13. 18:11
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Egyébként jó a kapcsolatunk, csak néha elbeszélünk egymás mellett...
2013. nov. 13. 18:12
 2/16 anonim ***** válasza:
70%

Ez ugye nem komoly? Vállalkozásba akartok kezdeni (kemény pénzekért) és ITT érdeklődsz utána, mi szükséges hozzá?

A legjobb tanácsom az, hogy így ne is vágjatok bele...

2013. nov. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
84%
én családi napköziben dolgozom (magán bölcsődének hívom, mert ez a korosztály jár hozzánk, és fizetnek érte a szülők) ahhoz hogy ezt megnyisd kell egy tanfolyam Családi napközi vezetői. ezen az oldalon mindent megtalálsz ami kell a nyitásához: [link] de! ami nagyon fontos! Ahhoz hogy le tudd kérni a gyerekek után a normatívát, nincs per pillanat lehetőséged, ha nem már évek óta működő napközi vagy... Sajnos 2011 -ben jött egy jogszabály, miszerint nincs kapacitása az államnak új napközi nyitásra... ahhoz hogy mindent ki tudj fizetni, nem kevés pénzt kéne beszedned a szülőktől... ha Pesten vagy mondjuk biztos megtalálod azt a felsőbb osztályt aki ezt ki bírja fizetni, de kisebb városokban.. hát... kétlem.. :/ ha bármire kíváncsi vagy nyugodtan írj... válaszolok mindenre amire tudok :)
2013. nov. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Első... Jézusom... Nem azt mondtam hogy holnap megyek nyitok egy méregdrága óvodát feketén aztán lesz ami lesz...

Csak szeretnénk körbe nézni... megtudni, hogy ehhez mik a szükséges dolgok. Felmerült ennek a dolognak az ötlete, mert látjuk h borzasztó igény van a bölcsikre, hely meg kevés. Az információ kérés szerintem még nem bűn. Főleg nem egy pont erre kidolgozott oldalon.

2013. nov. 13. 23:29
 5/16 A kérdező kommentje:
3 mas neked köszönöm szépen a választ! :)
2013. nov. 13. 23:30
 6/16 anonim ***** válasza:

Kérdező, akkor még egyszer: nem kötekedésként, jó tanácsként írtam, hogyha itt akarsz tájékozódni erről, akkor ne is vágj bele... ez itt nem szakmai fórum, nem tudhatod, hogy aki látszólag okosat válaszol, nem egy 12 éves gyerek-e, aki éppen belepillantott az anyja jogi irataiba már egyszer-kétszer. Ha téves félinformációk alapján kezdesz hozzá, lehet, hogy a szándékod ellenére feketén fogod csinálni, mert itt nem írták meg, hogy kitől/mitől kell hozzá engedély?

Mondjuk ha pofára esel, a te pénzed bánja, nem az enyém, szóval "jézusom!", a te dolgod.

2013. nov. 14. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
63%
Szia! Engem is minden infó érdekel ezzel kapcsolatban! Mindig is vállalkozni szerettem volna,így már volt jó sok ötletem,amivel szívesen foglalkoznék.Most került fel ez is erre a palettára,pont az általad említett okok miatt.Plusz most vagyok olyan helyzetben,hogy főállás mellett csinálhatnám. Így is nagy költségekkel tudnám csak működtetni kedves 3-as? Én ezen a csana oldalon még nem tudtam eligazodni. Köszi! Sok sikert Kérdező!
2013. nov. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
3-as vagyok... főállás mellett??? te csak működtetnéd, alkalmazottal? Na a helyzet a következő hogy leírjam hogy működik tömören :) : vagy egyéni vállalkozóként nyitod... ennek azért tudjuk milyen kiadásai vannak... vagy nonprofit egyesületet, vagy nonprofit KFT-t, vagy alapítványt... ezeken keresztül működtetheted... viszont ahogy írtam az elején: a normatíva, amit az állam fizet oviknak suliknak bölcsiknek a gyerekek után (22 000 / hó/ gyerek) ezt jelen pillanatban nem tudod lekérni mert nincs kapacitás... ha alapítványt csinálsz ott tudom, hogy 2 év után lekérheted... a pénzből amit be szedsz a gyerekektől ugye kell hogy jusson járulékokra, fizetésre, fenntartási költségekre... 1 dolgozó max 5 gyerekre felügyelhet... 2 dolgozó max 7 gyerekre. Ez a családi napközik lényege, hogy ilyen pici létszámúak... saját lakásodban is megcsinálhatod, ha megfelel az előírt követelményeknek :) tehát alapból a befektetés kicsi.. csak utána a fenntartása nem olcsó :) mi szerencsés helyzetben vagyunk, mert alapítványi a mienk... a normatívából kijön az én 4 órás fizetésem+ járulékom + kolléganőm (akinek a házában működik) járuléka... a befizetések meg a kolléganőm fizetése + rezsiköltsége. félnap: 27 000, egész nap 38 000 (3 félnapos 4 egésznapos) ki lehet számolni mennyi a havi bevétele amiből gazdálkodik... és mennyit kéne beszedni ahhoz, hogy a fizetésemet és a járulékainkat is ki tudjuk gazdálkodni :)) rengeteg mindent tudnék írni :D imádom csinálni :) és tényleg nagyon jó a gyerekeknek! :) mutatok egy kis videót amit a tavalyi gyerekeknek csináltam amikor elmentek tőlünk oviba :) http://www.youtube.com/watch?v=PQ4AZ_cK3AE ha konkrét dolgokat kérdeznétek egyszerűbb lenne válaszolnom! :)
2013. nov. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
azt még hozzátenném, hogy azért nem írtam le hogy milyen engedélyek szükségesek, mert ha valaki komolyan gondolja, az elsődleges feltétel a családi napközi vezetői tanfolyam... ott viszont mindent megtanul! másrészt feltételezem ha már valaki tudja hogy ily módon lehet csinálni, a google-ban rá lehet már könnyedén keresni ezekre... jah és ne ijedjetek meg a tanfolyamtól... nem éveket vesz igénybe! 2-3 hónapos... 2 évvel ezelőtt 60 000 ft volt tehát nem is költséges különösebben... e-mail is tudok megadni kitől lehet érdeklődi tanfolyam ügyben, de szerintem a csana oldalán is érdeklődhettek :)
2013. nov. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Köszi,hogy írtál! Megnéztem a videód,nagyon szép és megható volt.:) Biztos lesznek majd a jövőben,amikor aktuális lesz, konkrét kérdéseim is,akkor jó tudni,hogy Hozzád is fordulhatok.:) Addig is annyi amit kérdeznék,hogy saját kertes házban sok követelménynek kell-e megfelelni? Tehát hogy nagy átalakításokra gondoljak-e,ha így tervezem? Köszi!
2013. nov. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!