Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szabadalmaztatni szeretnék,...

Szabadalmaztatni szeretnék, de nincs meg a kellő anyagi fedezetem rá, hol találhatnék támogatót?

Figyelt kérdés
Gyerekek,csecsemők életét menthetné meg,egyszerű ötlet sok lehetőséggel!Szeretném ha ellehetne kezdeni gyártani,de anyagilag nehezen állunk(pedagógus fizetés)Hol keressek befektetőt?Ha a szabadalmi jogot adnám el azért mennyit lehet kérni?Tud valaki valami hasznos ötletet mondani?Inkubátorház?(ők adnak támogatást ilyenre is?)
2009. dec. 11. 08:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Már válaszoltunk neked erre.

Készítsd el aszabadalmi leírást, prototípust és házalj a potenciális gyártóknál, forgalmazóknál. Ők meg tudják ítélni, hogy miről van szó.

A szabadalmi jog érhet 1 milliárdot és érhet 0 forintot. Hogy gondolod, hogy itt számot tudunk mondani? Mire?

2009. dec. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod,majd akkor megpróbálok utánajárni a cégeknél...de nem nekem válaszoltál/válaszoltatok(tegnap kezdtem csak utána érdeklődni a dolgoknak).A válaszok között sem találtam olyat ami segített volna,ezért tettem fel a kérdést.
2009. dec. 11. 18:24
 3/11 anonim ***** válasza:
80%

Szia!

Jól mondták fentebb, hogy mit kéne csinálnod, de én magát a koncepciót nem értem, hogy "inkubátorház". Mert már minden kórházban vannak inkubátorok, sőt vannak nyílvános inkubátorok is, hogy a nem kívánt újszülötteket azokba tegyék, azaz nem értem, hogy erre mi lenne a fizető képes kereslet...

2009. dec. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi neked is a választ,az "Inkubátorház "egy támogatásokkal foglalkozó állami vagy önkormányzati szervezet,támogatásokat,olcsó irodahelyiségeket adnak,csak nem tudom találmányokra is vagy csak vállalkozásoknak adják.Jövő héten megyek hozzájuk is.
2009. dec. 12. 08:59
 5/11 anonim ***** válasza:

Oh, hirtelen ez eszembe se jutott, mert a csecsemőkről, gyerekekről és életmentésről a valódi inkubátorra asszociáltam, bocsi...

Amúgy sok egyetemen van szabadalmi bizottság, náluk is próbálkozhatsz (de azért a találmány illeszkedjen az egyetem "profiljába"; pl. egy eü.-i találmánnyal felesleges a köz.gazd.-i egyetemen kampányolni, inkább orvosin kellene).

2009. dec. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2009. dec. 12. 11:28
 7/11 A kérdező kommentje:
Más ötlet?Azóta voltam az itteni Inkubátorházban,csak működő vállalkozásoknak adnak támogatást:(,PEDIG EZ IS MŰKÖDNE HA ELTUDNÁM KEZDENI!
2009. dec. 14. 12:24
 8/11 anonim ***** válasza:

üdv

Én szerintem ezek a dolgok nagyon nehezen indulnak be.Valószínűleg a házalás lenne a legjobb vagy szabadalom nélkül gyártani.Esetleg prototípust valahogy megépíteni egy kórházban valahogy rávenni az igazgatót ,hogy legalább próbálják ki aztán ha a sajtó felkapja minden megy magától.

Eladni csak akkor add el ha tényleg megszorulsz és tudod ,hogy nem csak a fiók aljára megy mint a vízzel működő autó 20 éve pl...

Sok szerencsét, remélem sikerül majd összehozni a gyerkőcök érdekében is.

2009. dec. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm,úgy látszik nincs más mód:),a cégeknek szánt mintadarab készül,a rajzok megvannak,a bemutató anyag is nyomtatásra kész...kb.az év elején elkezdem sorba járni az illetékeseket!MINDENKINEK KÖSZÖNÖM AKI SEGÍTENI PRÓBÁLT!!!
2009. dec. 15. 07:28
 10/11 anonim ***** válasza:

Valószínűleg sehogy, a szabadalmakat a nagy cégeknek találták ki, hogy meg tudjanak élni mások ötleteiből (ellentétben a hagymázas rózsaszín ködös közhiedelemtől, hogy a feltalálókat védik, ha őket védenék, akkor nem lenne ilyen tetves drága, pont a feltaláló az utolsó, aki ki tud fizetni egy szabadalmaztatást).


Ha tényleg jó, amit kitaláltál, és sikerül pártfogót találnod, akkor több, mint valószínű, hogy mindenféle csűrés-csavarással elszedik tőled, és maguk szabadalmaztatják. Ez mindennapos dolog, figyelj rá oda.

2009. dec. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!