Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mi kell ahoz ha masszázsszalon...

Mi kell ahoz ha masszázsszalont szeretnék nyitni?

Figyelt kérdés
főként olyanok írjanak akik már hasonlóba bele kezdtek..érdekelne hogy összesen mennyibe került, mikell hozzá,vagy ha van ilyen üzlete valakinek szívesen fogadok véleményt tanácsot. Előre is köszönöm!
2009. dec. 11. 18:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Ilyenre én is gondoltam már, de az a baj, hogy a Magyarországon a masszázsról elég sok embernek valami egészen más jut az eszébe...
2009. dec. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
hát azoknak nemkell oda bejönni:P de szerintem lenne olyan réteg akik igényelnék. De külföldön mégjobban..
2009. dec. 11. 19:55
 3/7 anonim ***** válasza:

Én nemrég nyitottam, nem mondom, hogy százezrek, de kell hozzá pénz.

Az első 1-2 hónapban nemigen jönnek még, meg kell, hogy ismerjenek ( ha nincs még kialakult vendégköröd).

Bele kell számolni a bérleti díjat és a felszereléseket.

Az ágy csak egy dolog, sok apróságból jön össze a nagy összeg.

Berendezni a helységet nem olcsó.

Masszázskendők, törölközők, krém, szék, asztal képek, kendők, tükör a falra, lámpa, zene, zsámoly stb. sok apróság, de mind kiadás.


És mivel én nő vagyok, nekem már az első hetekben szinte csak férfiak érdeklődtek prsosztatamasszázs után, holott világosan fel van tüntetve mindenütt, hogy gyógymasszőr vagyok.... :((

Sajnos vannak ilyen aberráltak.

2009. dec. 11. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszi hogy írtál:) csak egy valami érdekelne ha tudnál rá valaszt adni nekem..egy hónapba mennyi kb az az összeg amit "ide-oda" fizetni kell mindig? mer van aki azt mondta hogy nemigen éri meg azmiatt . persze nem hozzáértő volt meg nem dolgozik abba a szakmába ezért érdekelne a véleményed:)
2009. dec. 12. 00:41
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez az összeg attól függ, hogy vállalkozóként csinálod-e, vagy nem.

A szoba bérlet az fix minden hónapban(nekem 25ezer), más "kötelező kiadásom nincs, csak ha valami elfogy (krém, kendő, ilyesmik), de én alkalmi munkavállalóival csinálom egyenlőre.

Ha vállalkozó vagy, akkor az említett kiadásokon felül havonta meg kell fizetned a könyvelőt (havi 10ezer alatt nemigen találsz jót)+különféle járulékok, nem akarok hülyeséget írni, de mintha valami 35ezerre emlékeznék.

Tehát vállalkozóvá válni csak akkor éri meg, ha már van kialakult nagy vendégköröd.

Előbb mindenképp máshogy próbáld meg szerintem (pl. mint én a kiskönyvvel), mert ha netán nem jön be a dolog, nem buksz annyit.

2009. dec. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm sokat segítettél:)
2009. dec. 12. 10:41
 7/7 anonim válasza:
Azt ne felejtsétek el, hogy a kiskönyvet csak áprilisig lehet használni!
2009. dec. 21. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!