Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan kezdjem el a fodrasz...

Hogyan kezdjem el a fodrasz mesterseget?

Figyelt kérdés
Mar megcsinaltam a tanfolyamot, de mennyi penz kellene hogy elkezdjem? Eleinte vannak kliensek? Esetleg valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban....
2014. márc. 25. 13:12
 1/2 anonim ***** válasza:
szerezz normális gyakorlatot, akár fizetőset is.
2014. márc. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Eleinte nincsenek kliensek, sokat kell hirdetni, szórólapozni a környéken, kuponozni. De a legjobb lenne, ha először alkalmazottként tudnál elhelyezni és így szereznél egy ügyfélkört. Ha vállalkozni akarsz, akkor havi 80ezer amit az államnak fizetsz és ha helyiséget vagy széket bérelsz, akor annak a költségei vannak még havonta, kb 20-30 ezer Ft minimum. Akkor be kell szerezned a használati eszközöket, bár gondolom olló, fésű ilyenek már vannak. Kellenek törölközők, kendők, samponok, hajhabok, hajfestékek, szerintem ez olyan 100-200ezer először, aztán havonta attól függ milyen márkás termékekkel, mennyit dolgozol. Szerintem olyan félmillióval már bele lehet vágni. Első hónapokban mínuszban leszel, de ha ügyes vagy és nem túl drága, egy idő után nem leszel veszteséges.
2014. márc. 26. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!