Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Saját vállalkozást indítanék,...

Greemean kérdése:

Saját vállalkozást indítanék, de nincs tőkém, milyen vissza nem térítendő támogatások illetve kedvező hitel lehetőségek vannak?

Figyelt kérdés
Vállalkozást szeretnék indítani egy jó paraméterekkel rendelkező helyen ami nincs a közelben, de lenne rá szükség, egyszer már átgondoltam, de nem akartam rá hitelt fölvenni, nemrégiben hallottam ezekről a vissza nem térítendő támogatásokról, kedvező hitelekről kérem aki ért hozzá adjon némi tanácsot, köszönöm!
2014. márc. 27. 12:45
 1/1 anonim ***** válasza:

Indítsd el az üzleti tervedet pl. az életpálya alapítványnál és a vállalkozásfejlesztési alapítványnál.


Ha valóban életképes és támogatják, lesz önerőd a vissza nem térítendő támogatásra. + kaphatsz alacsony kamatozású hitelt, ha van hozzá fedezeted, amiből meg tudod valósítani a beruházásokat, amiket előtte vissza nem térítendő támogatású pályázatra beadsz.

Mivel azok zömében utófinanszírozottak, így előbb neked meg kell valósítani a beruházást a támogató nyilatkozattal a kezedben és utólag a számlákat bemutatva igényelhetsz vissza pénzeket, a pályázati kiírásban foglalt költségekre vonatkozólag.


Emellett a kivitelezési és fenntartási időszara vonatkozóakat is be kell tartsd, x időn belül meg kell valósítsd, vagy pl 3-5 évig nem szüntetheted meg a vállalkozásod, stb.


Ha regisztrált munkanélküli vagy 3 hónapig, akkor a munkaügyi központban igényelhetsz magad után fél évig bér-és járuléktámogatást a vállalkozásod indítására.


A vállalkozást jegyezd be egy kisebb településre a város környezetében. A telephelynek meg fedd fel azt a jó paraméterekkel rendelkező helyet.


Így nem csak az iparűzési adód lesz alacsonyabb, de jogosult lehetsz magasabb arányú vissza nem térítendő támogatásokra is.

2014. márc. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!