Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Külföldön magyar éttermet nyitni?

Külföldön magyar éttermet nyitni?

Figyelt kérdés

Az az ötletem van, hogy külföldön, kellene nekem magyar éttermet nyitni. Onnan jött ez, hogy állítólag a magyar és a francia konyha a legjobb a világon! Én például Németországban, Ausztriában nyitnék éttermet, mivel a németek és az osztrákok nem szeretnek főzni, (vasárnapi ebédet letudják egy pirítóssal saját tapasztalat)plusz ha főzni is akarnak nem nagyon tudnak. Na most egy jó helyen nyitnék egy éttermet, ahol kifejezetten magyar ételeket szolgálnék fel, olyanokat amelyet ott nem nagyon ismernek: rakott krumpli, rakott tészta vagy rakott csirkemell, Brassói, töltött káposzta/paprika, tepsis krumpli, Jókai bableves, Húsleves, Nosztalgia krémes, őznyelv, kosárka.. Ezek mind mind nagyon finom magyar ételek. (bocsi ha tévedek) És mivel ezek jó kaják, ott az emberek is inkább étterembe mennek mintsem főznek így én úgy gondolom, hogy lenne forgalma. Lennének menük, de magában is lehetne kérni egytálételeket. Például:

Húsleves

rakott burgonya meggybefőttel vagy savanyúsággal

Nosztalgia krémes illetve 2/4 pohár üdítő. Ez kerülne mondjuk 2.800 Ft/ba. 9€-ból megebédel egy egész család bőségesen és finomat. A nyelv az nem gond. További ötleteim is vannak még az étteremhez.



2014. ápr. 7. 21:05
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
vélemény?
2014. ápr. 7. 21:13
 2/17 anonim ***** válasza:
85%
Tapasztalatból írom, hogy nem válna be. A magyar konyhát csak Magyarországon állítják be világhírűnek! A nyugatiak többsége, egy-két ételen kívül sok mindent nem ismer, így maximum a külföldön dolgozó magyarokra lehetne építeni, abból meg nem lesz nyereség. Pár osztrák, német nyugdíjasra nem lehez építeni. A magyar konyha világhírű, csak a világ erről nem tud. Ausztriában dolgozom már jópár éve, az osztrákok ízvilága abszolút nem magyaros. Ha étterembe mennek, inkább keresik az osztrák ételeket vagy ha gyorsan akarnak valamit, akkor esznek kebabot!
2014. ápr. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
80%

"Onnan jött ez, hogy állítólag a magyar és a francia konyha a legjobb a világon!"


Akkor startbol bukott otlet, mert a magyar konyha nagyon szegenyes pl. a thai vagy indiaihoz kepest, kulfoldon nem ismerik, aki hallott is rola, tobbnyire fuszeresnek, zsirosnak es egeszsegtelennek hiszi.

2014. ápr. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
21%
az ötlet jó, nekem tetszik, egy próbát megérhet
2014. ápr. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
85%

A 2. válaszolónak maximálisan igaza van. Külföldön élek, nem igazán látom, hogy lenne rá igény. Ha én csinálok valami magyaros kaját, akkor azt furán nézegetik, egyedül a mákostészta lelkesítette fel az embereket, de amikor mondtam, hogy nem, nincsen OLYAN hatása, akkor már nem is volt érdekes. A volt férjem külföldi, a számomra finom magyar ételektől rosszul volt, a mákos tésztát első falat után kiköpte. Úgy 2-3 év után volt, hogy néhány hagyományos magyar ételt már megevett.


Sajnos tényleg ez a helyzet, a magyar ételekről csak mi hisszük azt, hogy világhírű.

2014. ápr. 8. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
78%

Franciaországban - még Párizsban vagy Lyonban is - egymás után mennek tönkre a magyar éttermek.

Németországban jártam, egy u.n. "magyar" vendéglőben kizárólag olyasmit lehetett enni, amit a többi étterem is árult, - olcsóbban. A magyar tulaj mesélte, hogy az ottaniaknak nem kell a zsíros, paprikás magyar étel, még az otthoni módon elkészített gulyásra is húzták az orrukat!

Csak olyan magyar kifőzde járhat sikerrel, ami egy magyarok-lakta környéken működik, és rendkívül olcsó...

2014. ápr. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm! Nemgond, hogyha negatívak a vélemények, ezek is kellenek nekem! Köszi! Mindenkinek megy a zöld pont!
2014. ápr. 9. 08:41
 8/17 anonim válasza:

en is külföldön élek es hidd el nekem nem éri meg.

komolyan csak a magyarok szerint a legfinomabb konyha a magyar.

max amit talan megennenek az a gulyás.

2014. ápr. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:

az en parom sem rajong a mi ételeinkhez.a csaladja meg duplan, es az ismerosok sem.

szerintem ha napi 100 vendegben hiszel akkor az max5 lessz.

2014. ápr. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
És mi a helyzet Amerikával? Ott is zsíros mekis kaját zabálnak nem?
2014. ápr. 11. 21:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!