Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Külföldön magyar éttermet nyitni?

Külföldön magyar éttermet nyitni?

Figyelt kérdés

Az az ötletem van, hogy külföldön, kellene nekem magyar éttermet nyitni. Onnan jött ez, hogy állítólag a magyar és a francia konyha a legjobb a világon! Én például Németországban, Ausztriában nyitnék éttermet, mivel a németek és az osztrákok nem szeretnek főzni, (vasárnapi ebédet letudják egy pirítóssal saját tapasztalat)plusz ha főzni is akarnak nem nagyon tudnak. Na most egy jó helyen nyitnék egy éttermet, ahol kifejezetten magyar ételeket szolgálnék fel, olyanokat amelyet ott nem nagyon ismernek: rakott krumpli, rakott tészta vagy rakott csirkemell, Brassói, töltött káposzta/paprika, tepsis krumpli, Jókai bableves, Húsleves, Nosztalgia krémes, őznyelv, kosárka.. Ezek mind mind nagyon finom magyar ételek. (bocsi ha tévedek) És mivel ezek jó kaják, ott az emberek is inkább étterembe mennek mintsem főznek így én úgy gondolom, hogy lenne forgalma. Lennének menük, de magában is lehetne kérni egytálételeket. Például:

Húsleves

rakott burgonya meggybefőttel vagy savanyúsággal

Nosztalgia krémes illetve 2/4 pohár üdítő. Ez kerülne mondjuk 2.800 Ft/ba. 9€-ból megebédel egy egész család bőségesen és finomat. A nyelv az nem gond. További ötleteim is vannak még az étteremhez.



2014. ápr. 7. 21:05
1 2
 11/17 anonim válasza:
39%

fast food es hazi kaja kozt van kulombseg.

itt is zsiros eteleket esznek,ugy otthon mint etteremben is.

a kulombseg hogy mas a izvilaguk.

2014. ápr. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Értem! De mondjuk, szerintem nagy sikere lenne Amerikában, hisz egy jó pörköltöt tésztával, vagy egy jó tejfölös virslis lecsót, azért mindenki szeret!
2014. ápr. 13. 21:21
 13/17 anonim ***** válasza:
Nem szoktak hozza, nem az o izvilaguk.
2014. ápr. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Na látszik hgoy sok itt a negatív lenéző vélemény.- Szerintem csak spontán irigységről lehet szó, vagy pedig tényleg igazuk van, mindenesetre nem rossz ötlet, javaslom furakodj jobban bele a témába, mert nem mondasz hülyeséget szerintem.
2014. ápr. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

14: Miért lenne irigység, tőlem aztán nyithatja az éttermét, aztán ugyanazzal a lendülettel zárhatja is be ahogy a többiek vagy beáll a sorba és a magyaros konyháról átáll a nemzetközire, nekem ettől nem lesz se kevesebb se több pénzem. Csak ő lesz gazdagabb egy tapasztalattal, hogy a "híres" magyar konyha mégsem annyira híres.

Egyszerűen nem kell a magyaros kaja a külföldieknek.

2014. ápr. 13. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Hát az biztos, hogy bele fogok furakodni ebbe a témába. Szeretek főzni! Minden vélemény nagyon szépen köszönök, remélem sikerülni fog. Addig hátha megszeretik! :)
2014. ápr. 14. 11:32
 17/17 anonim ***** válasza:
Felejtsd el
2018. szept. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!