Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mennyivel emelhetik fel a...

Mennyivel emelhetik fel a bérleti díj árát?

Figyelt kérdés

Sziasztok...

Egy dologban kérném a segítségedet mégpedig:

Jelenleg Ukrajnában bérelünk egy irodahelyiséget a bérleti szerződésben van egy olyan pont hogyha az infláció magasabb mint 5% akkor megemelhetik a bérleti díj árát...

Na most utánanéztem a neten (remélem jó helyen) [link] miszerint májusra az előrejelzés szerint 6.62%-os inflációt írnak...

Na most a könyvelő a várható áremelést a dollár árfolyamával magyarázta, ami 20%-kal erősödött az ukrán hrivnyával szemben...

A kérdésem tehát az lenne vagy javítsatok ki kérlek ha most butaságokat írtam hogy mennyivel emelheti fel a bérleti díjat ha a bérleti szerződésben az inflációról van szó, nem pedig a dollár és hrivnya árfolyamáról???


2014. ápr. 15. 20:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Mivel a szerződésben nem tértetek ki arra, hogy ilyen esetben mennyivel emelkedhet a bérleti díj, ezért azt mondom, hogy akármennyivel. Plafon a csillagos ég...:(


Bele kellett volna foglalni a szerződésbe például, hogy 5 % feletti infláció esetén a tényleges és az 5 % közötti résszel emelkedhet a bérleti díj. Vagy bármilyen más kikötést. Tehát egy kicsit konkrétabbá téve ezt a dolgot.


Nem tudom, hogy Ukrajnában mi a "népszokás", de Mo-on a jó erkölcsbe nem ütközhet az "emelkedés" mértéke még akkor sem, ha nem volt konkrétan meghatározva a szerződésben.

2014. ápr. 16. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A szerzödésben annyival emelheti meg a dijat amennyi az infláció. Csak most ahogy fentebb is irtam a dollár árfolyamával magyarázta az áremelkedést.. Lényegében arra szeretnék kilyukadni hogy a dollár és hrivnya árfolyama meg az infláció az két különálló dolog!!?? Mert ha az árfolyamot veszük alapul akkor akár 20%-ot is emelhetik a dijat, ha meg az inflációt akkor csak 6.62%-kal...
2014. ápr. 16. 07:40
 3/7 anonim ***** válasza:

...ez szuper érv, de mivel nincs pontosítva a szerződésetek, így hivatkozni bármire lehet :)

Viszont a szerződésmódosítás kétoldalú dolog- esetleg nézz szét, hogy van-e a közelben kedvezőbb bérleti díjú ingatlan (már csak ijesztgetésnek is... én bizonyára érvelnél a jelenlegi aktuálipolitikai helyzettel- hogy ugye nem gondolkodnak emelésben ebben a helyzetben...)- nem kötelező a bérbeadó feltételeit egy az egyben elfogadni, ez is egy alku tárgya lehet.


Fizess dollárban és a következő időszak szerződésében kössetek ki konkrétabb feltételeket (akár a figyelembe vehető bank nevét, árfolyamának típusát stb. is)

2014. ápr. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
hát mindenesetre még konzultálni fogok ez ügyben az ügyvédünkkel, de nem fogom megkönnyíteni a dolgukat a béremeléssel az már biztos... :)
2014. ápr. 16. 12:52
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha a szerződésben infláció van, akkor nem beszélhetünk árfolyamról!!!!

Valószínűleg bepróbálkoztak Nálad, hátha hülyére vehetnek, de ne hagyd magad!

2014. ápr. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Inflációról van szó nem árfolyamról!!! Jah bepróbálkoztak, de pofára ejtettem őket... :)
2014. máj. 8. 18:39
 7/7 anonim ***** válasza:
Helyes!!!:)
2014. máj. 10. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!