Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Van egy fél hektár földterület...

Van egy fél hektár földterületem. Sajnos messze ahhoz hogy naponta ránézzek. Gazdálkodni szeretnék, akác vagy császárfa ültetésre gondoltam. Szerintetek jó ötlet?

Figyelt kérdés

A legjobb az lenne ha el tudnám közelebbire cserélni.


Mit érdemes kezdeni vele?


2014. ápr. 19. 06:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
37%

Császárfa 6000Ft a legolcsóbb palánta, attól függően milyen célra ülteted váltózik a ha-onkénti darabszám.

5*4-es ültetésben 0,5ha esetén ez cirka 1 500 000Ft befektetés, opsz + áfa + ültetési költségek + terület bekerítés, rejtett munkaerő illetve minimum vadvédelem céljából. Hát igen a fránya állatok lezabálják még a szárát is :)

Legolcsóbb kerítés 1000Ft/fm, a területed formájából kitudod számolni a kerületét, feltételezve nem vagy totál retardált!

Locsolórendszered van már? Vízfelhasználási engedély? Felvásárló a leendő fádra? (tüzelőnek a kóró is jobb)

Tehát akkor locsolórendszer kb 300Ft/fm, kiszámolod mennyi az annyi a terület formájából, remélem van hatodikos ismerősöd, nekik már ez a művelet sikerül, bár a mai iskolarendszer miatt már ez sem biztos...


Szerinted jó ötlet? IGEN! Akkor hajrá majd számolj be a fejleményekről. Köszönöm!

2014. ápr. 19. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

kösz a kommentet!

van minden, víz , kerítés, lóvé is. a fa meg jó lesz magamnak, de sajna csak 5.-es haverjaim vannak úgyhogy kellesz majd a matekhoz :-) sajnálom hogy ilyen megkeseredett bunkó retardált f@5z vagy !:-)

2014. ápr. 19. 09:22
 3/11 anonim ***** válasza:
Én azt gondolom erről, ha van tőkéd, és messze van a földed, akkor mindenképp jó üzlet lehet, de azzal számolj hogy ez rövid távon csak a pénzt nyeli el. utána néztem kicsit, amíg lábon állnak a fák, akár méheknek is jó terep lehet, tehát ebből időközben is lehet bevételed. Ötletnek jó, de a megvalósításhoz akkor fogj hozzá véleményem szerint, ha van olyan pénzmagod, amit be tudsz fektetni és nem hiányzik a mindenapokhoz.
2014. ápr. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Ha még csak 5-ödikes vagy, akkor még ráérsz a locsolópénzedet gyűjtögetni és belefogni, mikor 18 leszel. A szád viszont nagyon piszkos, reménykedjünk anyukád nem látja miket írsz, különben ma megint szappannal mossa ki a piszkos kis szád :)
2014. ápr. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
35 vagyok de neked meg komplexusod van és grafomán módon a billentyűzet mögött erősködsz. Több választ ne adj .. köszi
2014. ápr. 20. 20:26
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
35 vagy, de 5ödikesekkel haverkodsz, "szép"!
2014. ápr. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Elég komoly befektetés. A kiadás oldalát már tisztázták korábban, a bevétel viszont még kérdéses.
2014. ápr. 24. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az akác igénytelen, legfeljebb a fák közti bozótot kell irtanod, ami jó lesz gyújtósnak.

Érdekes, de amikor Magyarországon az energia bármilyen formájáról van szó (akár tüzifa), akkor az emberek mindig összekapnak.

2014. máj. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 pityesz válasza:
100%

Sziasztok!


Lehet kicsit későn írom a választ, most találtam rá a topikra, de mivel földterület hasznosításáról van szó, talán nem késő.

Szóval a lényeg, akácról nem tudok nyilatkozni, de császárfáról annál inkább, itt jegyezném meg, hogy nem palánta kereskedő vagyok, hanem saját telepítésű császárfa ültetvénnyel rendelkezem, így nem a netről összeollózott kamu és saját fejlövésekkel kiegészítve, hanem saját tapasztalatok alapján mondom amit mondok.

Egyelőre épp fél hektár van beültetve ez teszt jelleggel, beletanulás céljából lett telepítve, a következő években van betervezve, 2 HA, 4 HA majd egy 6 HA-os saját terület is.

Kezdjük az elején, az első hozzászóló nem kicsit túloz...

igaz van 4-6000Ft-os áron is, konkrétan a smaragdfa néven futó palánta, ez egyszerűen túl van árazva, de jó marketinggel a kereskedőnek megéri

ha fűrészáru céljából ültetnéd, akkor a Cotevisa2 hibridet tudnám ajánlani - mi is ezt ültettük, ez egy kifejezetten európai éghajlati viszonyokra kifejlesztett hibrid, az egyik leggyorsabban növő fajta, és egy egyenes szárra törekvő növekedése van, spanyoloktól importálják, ára 1500-1800 nettó, fél hektárra:

5m*5m 200db 360.000Ft 7-8 éves vágásforduló

5m*4m 250db 450.000Ft 5-6 éves vágásforduló

4m*4m 300db 540.000Ft 4-5 éves vágásforduló (mi így ültettük)

ha tüzifa, akkor nem vennék ilyen "drága" palántát hanem Shan Tong-ot ennek harmada az ára


locsolni tény hogy kell az első 2-3 éveben, nagy vízigénye van, de hogy 300Ft/fm??? mivel számolsz ember rézcsőből? :D

20-as lpe csőnek bárhol 70-80Ft fm-e, jó helyről 50..., de kell kpe gerinc, idomok, növényenként csepegtető gomba 40Ft/db, szivattyú (ehhez ugye áram), időkapcsoló

nekünk össz vissz a fél hektár öntözőrendszere volt 300e ebben minden benne van, kivéve a kutat meg áramot mert az volt

kerítés nem kell, az pénzkidobás, nálunk rendszeresen járnak keresztbe őzek illetve nyulak a szomszédos erdőből a másik oldali szántókra kajálni le se szarják a császárfát, vagyis de, amikor megy a csepegtetés ahol kicsit megáll a viz isznak az ültető tányérból, egészségükre :)

ami viszont támadja és a legtöbb kereskedő elhallgatja azok a szivó rágó kártevők, simán gyümölcsösben használható felszivódó hatású permetszerrel (spilan/mospilan) le kell kezelni másfél két havonta az első 2-3 évben, ez kb egy 2 órás munka fél hektáron

költségként kell számolni még a tápozást ami nem kötelező, de nagyon durván meghálálja növekedési ütemben, ez kb 50e ft évente / fél hektár az első 3 évben kellhet (persze ez is talajminőség függő, homokban elengedhetetlen, jobb minőségű szántón gyorsabban nőnek)

ami még nagy feladat a terület tisztán tartása a sor és táv közökben, 3. évtől ér már talán annyira össze a lombjuk, hogy ezzel már ne kelljen foglalkozni addig viszont muszáj

nagyjából ennyi a lényeg


hogy mennyiért lehet majd eladni, konkrétan nem tudni, magyarországban nincs még vágásérett erdő ebből a fajtából, minőségtől is függ, én azzal számolok hogy nem lehet olcsóbb mint a legszemetebb faanyag azaz a fenyő...

szóval köbméterenként szerintem tudnia kell az 50e Ft-ot


a másik gond, hogy fél hektár annyira kicsi terület hogy max magadnak tudsz megtermelni tüzelőnek valót, ha komolyabb kereskedés vele a cél akkor 5-10 hektár a minimum amivel érdemes foglalkozni - szerintem


még egy nagyon fontos gondolat: ez hiába fa telepítés, NEM szabad erdőként tekinteni rá, annál sokkal több munkát és anyagiakat kell ráfordítani, viszont nem is paprika amivel napi szinten van munka, valahol a kettő között, 1-2 hetente ha rá tudsz szánni egy fél napot és a sorközökben a gazt letolja egy traktoros szárzúzóval vagy kombinátorral és persze van durván 1 milla ami állhat benne 4-8 évig, akkor el lehet gondolkodni rajta


remélem eloszlattam némi lila ködöt :)

én hiszek benne, csinálom most is, a jövőben is fogom, ha bármiben kérdés van és tudok benne segíteni szívesen

2015. nov. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 skyland válasza:
Kedves utolsó. Mi lett a vége sikerült eladni? Vagy még nem vágásérett?
2021. dec. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!