Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha feltalálnék egy új terméket...

Ha feltalálnék egy új terméket hogyan tudnám eladni egy meglévő márkának?

Figyelt kérdés
Tehát mondok egy példát: borsos-chilis ízű cola. Akkor ha ezt tudatni szeretném a coca-colával akkor hogyan kellene nekikezdenem, hogy ne is nyúlják le az ötletem és részesedésem legyen belőle? Ez csak kitaláció mielőtt valaki nekiállna lehúzni, az igazi ötletet nem írom le. Azért gondoltam meglévő márkának eladni mert azt úgy jobban vennék, mintha én találnék ki újat. Szóval hogyan kell ezen elindulni?
2014. ápr. 22. 07:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Levéded az ötletedet aztán mész vele házalni.
2014. ápr. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem gondolnám, h sok esélyed lenne, egy nem nagyon eredeti ötlettel.

A nevezett példát nem tudnád levédeni sem, csak max. a receptúrát.

Mindig csak konkrét, megvalósított dologhoz lehet szabadalmat kérni, ötletet nem lehet levédeni.


A másik dolog pedig, hogy az, hogy kitalálsz valamit, nem biztos, h az adott cég lát benne üzleti fantáziát, nem szabad elfelejteni, h jelentős piackutatási tevékenység áll a működésük hátterében, és még így is van, h hibáznak.

Tegyük fel, el tudnának adni 5000 palack chilis kólát, nem biztos, h ez megéri nekik legyártani a 700000 hagyományos fajtával összevetne.

2014. ápr. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem ilyen gagyi ötletről van szó, csak példaképp írtam :) De ettől független hasznos dolgokat írtál már meg van valósítva az ötletem csak márkával szeretném reklámozni úgy több esély lenne rá. Persze ha nem látnak benne fantáziát így jártam. :)
2014. ápr. 22. 12:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!