Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyéni vállalkozó vagy alkalma...

Egyéni vállalkozó vagy alkalmazott?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A héten vizsgázok,egy két hónapos frissitő-svéd masszőr képzésen vettem részt.Nagyon jó elméleti és gyakorlati tudást biztosítottak számunkra,plusz szeretnék is a szakmában elelyezkedni, és tovább képezni magam.Addig azonban,amíg nincsenek továbbképzések,bele akarok kezdeni.A vállalkozóin gondolkodtam,de sajnos nincs pénzem helyet bérelni.otthon nem tudnám csinálni,mert szülőkkel lakok,hely sem lenne.Szeritetek inkább próbálkozzak egy szalonnál? Ott helypénzt kérnének gondolom,ami kedvezőbb lenne.Házhoz nem tudok járni mert nincs autóm nem tudok mobilis lenni.Első körben a meglévő munkahely mellett csinálnám.

Szeretnék véleményeket a szakmához és az üzlethez értőktől,ha lehet normális hangnemben. Köszönöm :)



2014. ápr. 23. 10:44
 1/4 anonim ***** válasza:

2 hónapos tanfolyammal kb semmire sem fogsz tudni menni az esetek többségében. Bejelentett munkaviszonyt fix fizetésért kb felejtsd el már most. Kivéve, ha nő vagy, nekik van 400e ért betanított masszázs munka feketén, de gondolom nem kell részletezni, hogy ott mit is kell masszírozni.. na és nem a kezeddel.


Talán Pest budai oldala előnyösebb, több hirdetés is fut ott mostanság, de vállalkozói + vendégkör kell szinte mindenhova.


Ezzel a papírral vagy szalonba mész helypénzért és vállalkozóival vagy megpróbálsz bejutni szállodába relaxmasszőrnek, kérdés elfogadják e ezt a papírt (amit én kétlek)? + oda alap a nyelvtudás vagy nyomod feketében háznál kockáztatva hogy a szomszéd bejelent a navnál, csak azért mert nem köszöntél neki előre az utcán.



Persze mint minden, ez is függ az ismerősi körödtől meg tőled, hogy megelégszel e annyival amit a tanfolyamon adtak vagy nem és fejleszted tovább magadat.



Szakmához:


Prostikkal, kóklerekkel és pénzéhes disznókkal van tele akik rontják eme szakma hírnevét és hasznosságát, szóval szenvedni kell mire tudsz benne érvényesülni. Nem egy hiányszakmáról van szó.



Remélem nem voltam túl nyers. Ha kérdésed van pmben megtalálsz.



Egy masszőr

2014. ápr. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha van főállásod, és igazolják a heti 36 órás munkaviszonyt, akkor mindenképpen a másodállású vállalkozást javaslom, mert annak ilyenkor nagyon alacsony a költsége!

Vagy svarcban, de akkor nem nagyon tudsz reklámozni.

2014. ápr. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Azert azt nem hinném h a két hónap alatt nem lehet megtanulni a fogásokat,meg hogy nem ér semmit.Ebben szerintem nincs igazad h " kb semmit sem ér"..es igen túl nyers es erzeketlen voltal,nem hiszem h ez a módja egy kezdő kedvét így elvenni,engem erdekel a szakma és szeretném magam tovabb képezni,és nem hiszem h csak egy gyógymasszor ervenyesulhet kedves masszor!!!a vendégeidnek is ilyen stilust eresztesz?
2014. ápr. 25. 16:44
 4/4 cydor válasza:

Kedves Kérdező

a Kolegával kell egyet értsek, valóban ez van, hogy még gyógymasszőrként is nagyon nehéz az embernek megvédenie a szakma becsületét, munkájának tisztaságát. szállodák egyébként olaj a tűzre, meg a legtöbb szalon is. ésn a sortolói körben látom azt a lehetőséget, hogy tényleg komolyan vegyenek. itt viszont piszok nagy a verseny, piszkos nagy százalékokat levesznek a klubbok még akkor is ha vállalkozó vagy. (sőt most már ott tartunk hogy egy átlag fizetést nem lehet kigazdálkodni vállalkozóként, persze vannak jobb jónapok, ősszel és ünnepnapokon azért nagyobb a kereslet mint amit elbírunk.

én is azt mondom, ha van főállásod, akkor másodállású vállalkozóként nagyon versenyképes tudsz lenni, csak vigyázz: ha beindul az üzlet, és felmondasz a munkahelyeden, akkor ki tudod-e fizetni a járulékokat? veszélyes küzdelem az árversen. én egyébként azt látom, hogy inkább felfeé van valódi árverseny: vannak a kukabúvárok, akik szinte ingyen bevállalják, mert másodállásban dolgoznak és a főállásuk 500Ftos óradíja mellett 600Ft/óra masszázs neki tökéletesen jó. vannak az elit szalonok, és a különleges legendák akik 15ezer Ft / óra feletti árakat is bátran elkérnek. mindenféle sexuális szolgáltatás nélkül. ők évtizedek alatt olyan hírnévre tettek szert, hogy annyian keresik őket, hogy csak ilyen magas árral tudják kordában tartani. a többiek a kettő között dolgoznak, nagyon válzozó okok, körülmények és lehetőségek mellett.

2014. júl. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!