Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » (egyéni) vállalkozás az...

Cydor kérdése:

(egyéni) vállalkozás az USA-ban, hogyan?

Figyelt kérdés

Barátom azt mondta, hogy az usa-ban jegyeztette be a cégét egyéni vállalkozásként, ami nagyon egyszerű (szerinte) csak egy postafiók, egy bérelt szoba kellett neki. Tényleg ilyen "egyszerű"? magyar útlevéllel lehet válalkozást alapítani?

Jelenleg jó lenne nekem is, mert egy nemzetközi viszonylatban működő cégnél jobban néz ki ha az USA-ban van bejegyezve, mint egy magyar egyéni vállakozás..az adózási feltételekről nem is beszélve..



2014. máj. 14. 21:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Miért nem kérdezed meg a barátod? Nem hiszem, hogy egységes rendszere lenne ennek minden állam minden megyéjében.
2014. máj. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Kösz jó tipp, csak ő épp nyaral valami szigeten, és 4-5 hétig nem érhető el (legalábbis ezt dobja vissza az emailje automatikus válaszba.) gondolom itt gyorsabban kapok választ.

Ha van valakinek tapasztalata ebben akkor ezt is kérem írja meg melyik államban és hogyan sikerült.


Az 1977-es Wyoming-i Törvényt, valamint az 1988-as IRS döntést követően az LLC forma univerzálisan elfogadottá vált, és az államszövetség valamennyi tagállama mára életbe léptette az e gazdálkodási formához szükséges szabályozást.


Valamennyi USA államban lehetőség van LLC alapítására, ugyanakkor a törvény egyes, kisebb jelentőségű részei államonként eltérőek. Az alapvető koncepció ugyanakkor azonos:

Az LLC megalapítása az Társasági szerződés benyújtásával történik az adott állam államtitkárságához

Az LLC-nek nincsenek részvényei. A tulajdonosok emiatt nem részvényesek, hanem tagok

Az LLC egy tag által is megalapítható, bár egyes államok legalább két tagot írnak elő

A tagok nem felelnek a cég tartozásaiért

Az LLC nem adóköteles, kivéve, ha a tagok egyértelműen úgy döntenek, hogy „corporation”-ként (részvénytársaságként) kívánnak adózni

Külföldi személyek is lehetnek LLC tagjai, ami miatt az LLC-t „offshore LLC”-nek is hívják

Az egytagú LLC egyéni vállalkozásnak minősül (két taggal pedig partneri társulásnak) a Szövetségi Adótörvény alapján.

2014. máj. 14. 22:34
 3/10 A kérdező kommentje:

Az USA-ban számos gazdálkodási forma elérhető. A kiválasztott formától függően változnak az adózási és tulajdonlási aspektusok. Az leggyakoribb gazdálkodási formák a következők:

Egyéni vállalkozás

Partneri társulás (általános vagy korlátolt felelősségű)

Társaság ("C" vagy "S" típusú „corporation”)

Korlátolt Felelősségű Társaság (LLC)

EGYÉNI VÁLLALKOZÁS

Az egyéni vállalkozást egyetlen személy indítja egyedül, társasági megalapítása, vagy másokkal történő megegyezés nélkül. Nincs szükség adatlapok kitöltésére, és dokumentumok benyújtására, és az adókötelezettség a tulajdonos felelőssége, magánszemélyként. A tartozás vagy egyéb kötelezettség a vállalkozó felelőssége, és az teljes személyes és üzleti vagyona mértékéig terjed.

2014. máj. 14. 22:35
 4/10 anonim ***** válasza:
Főleg, hogy az USA-n kívül nem adhatsz el semmit. Jó ötlet, csak mire?
2014. máj. 14. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
47%

Ja, csak egy postafiok meg egy berelt szoba. HAHAHAHA, jo palira vett a baratod!


LLC-t konnyu nyitni, de neked, mint kulfoldinek minek? Mindenfele allami dijak vannak a letrehozasara, nem egy horriblis osszeg, de egy kulfoldinek, aki nem el az allamokban, annak felesleges kiadas.


Itt vannak a dijak allamokra lebontva:

[link]


California eleg genyo, mert ok meg egy $800 eves adot is beszednek minden LLC-tol, de sok allamban ilyen nincs. De a letrehozasi dijat es egyeb izeket mashol is be kell fizetni.


Ha nem folytatsz az USAban tevekenyseget, akkor mi utan fogsz adozni? Nem ertem. Magyarorszagon azzal akarsz villogni, hogy van egy USAban bejegyzett LLC-d? De ha nem az USAban tevekenykedsz vele, akkor nem is tudsz itt adot fizetni es leirni sem tudsz az adobol semmit (kocsit, szamitogepet, egyeb kiadasokat) akkor meg minek letrehozni egy LLC-t???


Tessek:

[link]

Ok megcsinalnak neked mindent, hogy letrehozz egy LLCt. Kikeresik, hogy a nev mar letezo LLC nev, vagy sem, befizetnek mindenfele allami dijat neked, kitoltik a papirmunkat, regisztarlnak ahol kell, te pedig csak fizetsz nekik es van egy LLC-d.

2014. máj. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2014. máj. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

"Főleg, hogy az USA-n kívül nem adhatsz el semmit. Jó ötlet, csak mire?"


miért ne adhatnék el? ha nem az USA-ban kereskedek, akkor az után nem is kell adóznom, amit az USA-ban kereskedek, csak az után adózom. Az USA-ban adózni egész kedvező, bár állama válogatja, van ahol nem. ha az egyik államban be van jegyezve egy cég, az ugyanúgy működhet a másik államban is, ha annak szabályait nem sérti, illetve nemzetközi szintéren ugyanúgy. csek egy amerikai cég máshogy néz ki a számlán mint egy Magyar, amiről azt sem tudják hogy hol van.

Ha ugyis az államokban költöm el a nyereség jelentősebb részét, akkor már egyszerübb ha ott is van bejegyezve.

2014. máj. 18. 19:52
 8/10 A kérdező kommentje:

HAHAHAHA, jo palira vett a baratod!

LLC-t konnyu nyitni, de neked, mint kulfoldinek minek? Mindenfele allami dijak vannak a letrehozasara, nem egy horriblis osszeg, de egy kulfoldinek, aki nem el az allamokban, annak felesleges kiadas.


Itt vannak a dijak allamokra lebontva:

[link]


köszönöm. válaszodból is kiderül, hogy nem vett palira, persze hogy van költsége, nem úgy értettem, hogy "ingyen van" hanem hogy nem olyan körülményes mint Magyarországon, (bár mostmár itthon is lehet EV-t online nyitni de) sokkal átláthatóbb a megynyitása, az adózás, és összességében kedvezőbb az adózás (nem kell szigorú számadási bizonylatokkal és körülményes könyvelési rendszerrel bajlódni stb.



California eleg genyo, mert ok meg egy $800 eves adot is beszednek minden LLC-tol, de sok allamban ilyen nincs. De a letrehozasi dijat es egyeb izeket mashol is be kell fizetni.


Ha nem folytatsz az USAban tevekenyseget, akkor mi utan fogsz adozni? Nem ertem. Magyarorszagon azzal akarsz villogni, hogy van egy USAban bejegyzett LLC-d? De ha nem az USAban tevekenykedsz vele, akkor nem is tudsz itt adot fizetni es leirni sem tudsz az adobol semmit (kocsit, szamitogepet, egyeb kiadasokat) akkor meg minek letrehozni egy LLC-t???



azt nem mondtam, hogy nem folytatok az USAban tevékenységet, de nem kell hogy ott könyveljek, elég ha van egy megbizott, aki a levelezéssel, és adók befizetésével stb foglalkozik kb évente egy munkanapot, a többit meg onnan irányítom ahol éppen vagyok, ha az USA-ban tartozkodom akkor van egy üzleti utam, és kész, nem jelenthet fel senki, mert legális tevékenységet folytatok, mint vállalkozo, adok számlát az ügyfelemnek és nyugi van, míg külföldi cég képviseletében elég sokat kell magyarázkodni, nem értik a számlát stb.



Tessek:

[link]

Ok megcsinalnak neked mindent, hogy letrehozz egy LLCt. Kikeresik, hogy a nev mar letezo LLC nev, vagy sem, befizetnek mindenfele allami dijat neked, kitoltik a papirmunkat, regisztarlnak ahol kell, te pedig csak fizetsz nekik es van egy LLC-d.


igen ehhez hasonló képviseleteket nézegettem én is, elég nagy eltérések vannak, köszi őket is áttanulmányozom.

2014. máj. 18. 20:08
 9/10 anonim ***** válasza:

"miért ne adhatnék el? ha nem az USA-ban kereskedek, akkor az után nem is kell adóznom, amit az USA-ban kereskedek, csak az után adózom. Az USA-ban adózni egész kedvező, bár állama válogatja, van ahol nem. ha az egyik államban be van jegyezve egy cég, az ugyanúgy működhet a másik államban is, ha annak szabályait nem sérti, illetve nemzetközi szintéren ugyanúgy. csek egy amerikai cég máshogy néz ki a számlán mint egy Magyar, amiről azt sem tudják hogy hol van.

Ha ugyis az államokban költöm el a nyereség jelentősebb részét, akkor már egyszerűbb ha ott is van bejegyezve."


Hogy az EU-ban tudj kereskedni kell egy leány vállalat.

Ahogy Googlenak, a facebooknak, és a többi USA cégnek is van. Anélkül nem állíthatsz ki számlát. Amiről te beszélsz, az adócsalás.

2014. máj. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

EU-ban van cégem, de azzal sokra nem megyek az államokban. nem adócsalásról beszélek, hanem ésszerűségről: ha az államokban működik a cégem, attól nekem nem kell az államokban élnem. Viszont könnyen meg tudom indokolni vízumigénylésnél miért kell az államokba utaznom 90napnál hosszabban üzleti okok miatt, mintha az EU-ban van a cégem. (Mivel EU államolgár vagyok, a hazautazással meg nincs gond)

A bevételek-kiadások a cég szempontjából lényegtelen a helyszín, mert online értékesítési rendszerben működik.


vagy valamit nem jól értek?

2014. júl. 3. 22:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!