Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan lehet honlap ötletet...

Hogyan lehet honlap ötletet levédeni? Vagy bármilyen egyedi ötletet?

Figyelt kérdés

Van egy egyedi honlap ötletem. Egyedül sajnos nem tudom megcsinálni, ezért idegeneket kell felvennem a munkára. Hogy tudom elkerülni, hogy egyikük se tudjon átverni azzal, hogy miután elmondom az ötletet, inkább megcsinálják nélkülem és ők aratnák le a "sikert"?

Projekt munkának hirdetném, nem vagyok még vállalkozó.



2014. máj. 15. 19:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem elmész szépen a szabadalmi hivatalba, és ott elmondod az illetékesnek. Utána, ha tényleg egyedi, akkor a hivatal munkatársai -gondolom némi illeték lerovása ellenében, hiszen kis hazánkban minden pénzzel működik- levédik, s ha már a szabadalom elvitathatatlanul a tied lesz, akkor utána azt veszel fel a megvalósításra, akit akarsz, webdesignert, programozót, fordító(ka)t a többnyelvűsítéshez, stb.


Amúgy biztos vagy benne, hogy a dolog még teljesen egyedi? Mitől egyedi? Nem pontos választ kérek, csak jellegre, mit szeretnél? Valamilyen közösségi portál lenne? Mert szerintem ha ilyen kaliberű magyar közösségi portál az iwiw(aminek mögéállt a t-mobile, majd az origo most bezár(márpedig bezár,kihírdették), akkor felesleges egy n+2. ilyen magyar portált indítani...

2014. máj. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Nem annyira egyedi azért, hogy milliókat keressek vele. Nincs köze közösségi oldalhoz.

Lényegében egy hobbival kapcsolatos oldal lenne, csak összetettebben mint amik jelenleg léteznek. Meg persze pár extrával amitől egyedi lenne. Ha sikerülne megvalósítanom, szerintem megállná a helyét.

2014. máj. 15. 19:48
 3/7 anonim ***** válasza:
Egy otletet nem lehet levedeni az EU-ban (halistennek). Csak konkret termeket, szoftver implementaciot, stb...
2014. máj. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Viszont egy ügyvéd segíthet. Amikor felveszed őket a munkára a szerződésben ki lehet kötni olyan dolgokat pl: a következő 5 évben hasonló honlapok fejlesztésén nem dolgozhat (aztán persze kérdés h belemennek-e de ha elég egyedi az ötlet akkor valószínű)
2014. máj. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha egyedi, akkor a 0-ról kell kezdeni a programozást, így azzal számolj, hogy akár 30-40 millió is lehet a költség.
2014. máj. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én a helyedben elmennék egy céghez és szerződést kötnék, amibe beleírnám, hogy az ötlet az én kizárólagos szellemi termékem, és azt csak az én engedélyemmel lehet kivitelezni, ill. továbbfejleszteni.
2014. máj. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Orfeus ***** válasza:

Az ügyvédem szerint nem lehet honlap ötletet levédetni.

Ez volt a válasza erre a kérdésemre, mivel nekem is ilyen problémám adódott:


"A logo, a szlogen védjegyként lajstromozható; a tartalom zömét a szerzői jog mindenféle bejegyzés nélkül védi. Maga az ötlet azonban nem védhető, azt elérni, hogy más hasonló oldalt ne csinálhasson, nem lehet. Ez táplálja a versenyt: hogy más is megpróbálhatja ugyanazt, hátha neki még jobban megy."


Szóval bukta, halmozz fel pénzt, gyorsan csináltasd meg, gyorsan reklámozd, hogy akárki észre veszi csak akkor vegye észre amikor már esélye sincs ellened.

2015. ápr. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!