Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Tudtok ajánlani olcsó, ugyanak...

Tudtok ajánlani olcsó, ugyanakkor jó könyvelőt Budapesten?

Figyelt kérdés
Új egyéni vállalkozás indításához lenne rá szükségem,bár tudom hogy ez a két tulajdonság sok esetben kizárhatja egymást.

2014. máj. 20. 23:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Mi az olcsó és mi a jó? Csak kíváncsiságból, mint Bp.-i könyvelő.
2014. máj. 21. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

kedves első :) hagyjuk a fellengzést. olcsó aki nem forgat kia vagyonomból már az első megbeszélés alkalmával. nyilván órabérben is mérhető a dolog, de hosszútávon csak a tapasztalat beszél.

a jó meg nyilván az, akivel elégedettek az ügyfelek. én most pl már bőven meg lennék elégedve egy bármilyen emberrel az országban, aki _tényleg_ ért (nem csak félrebeszél) az adószámos magánszemély kontra egyéni vállalkozó témához, meg annak minden kis apró marhaságához.....

sajnálom, és ezúttal bocsánat h a témához hozzátenni nem tudtam, de sajnos eddig még nem találkoztam olyan könyvelővel akit ajánlani tudnék, bár nyilván gond nálam az is, h én is az olcsóbbakat választottam.....

2014. máj. 21. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én valóban kíváncsiságból kérdeztem mi a jó könyvelő szerinte. Mert sok embernek az a jó, ha olcsó. ÉS valóban a kettő nem ugyan az.

Idén kb. 8 jöttek át más könyvelőtől, van aki 10 év után jött el könyvelőjétől. Mert más ajánlott minket. Azt gondolom ez jó dolog.

Viszont tőlünk az elmúlt 3 évben egy ügyfél, ment el, a többit mi raktuk. Ami összesen talán 4 volt.

Hiszed vagy nem így volt. :D


Mint írtam, pusztán kíváncsi voltam.

Viszont nekünk sikerült egy olyan szintre eljutni, hogy az utcáról már nem engedünk be senkit, csak ajánlás útján jöhetnek új cégek.

És mikor éveként elmegyünk a tovább képzésre, mindig csak röhögünk a többi könyvelőn, akik két kézzel küszködnek az ügyfélért, majd a tovább képzésen megkérdezi, hogyan kell lekönyvelni a céltartalékot. De tavaly azt is megkérdezte egy csajszi tőlünk, hogy kell bevallani az osztalékot.

Na akkor majdnem dobtam egy hátast a székkel. Állítása szerint mérlegképes könyvelő volt.


Szóval nem csodálom, hogy kifogtál rossz könyvelőket, mert vannak bőven. Én nem mondom, hogy mi jók vagyunk, viszont az ügyfeleink állítják, hogy jók vagyunk. És nekünk ez mindennél többet ér.

2014. máj. 21. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A jó fogalmát már megválaszoltátok.A helyzet az hogy neten már ilyen havi 2e körül is vannak akik új egyéni vállalkozókkal foglalkoznak...na ez valahogy nagyon sántít nekem,ettől függetlenül szeretném havi 5e alatt megúszni,és igen,szeretném ha nem forgatna ki a pénzemből és épkézlább tanácsokkal és útmutatással tudna ellátni.
2014. máj. 21. 10:51
 5/9 anonim ***** válasza:
a kettővel előttem szóló könyvelő kollega minden szavával egyetértek. Mást nem csinálok mint más "olcsó" könyvelők után rakok rendet, és kiderül hogy ami olcsónak tűnik, hosszútávon még se az. Kettőezerért könyvelni akár ev-t is? belegondoltál? szerinted aki 2-ért vállal ilyet az jár továbbképzésre, fizet biztosítást, ad számlát, és garanciát vállal a munkájáért kedves kérdező? Mert ha ezt mind megteszi akkor + 2 ezerbe kerül neki a vállalkozó... Ezt is gondoljátok végig. Bezzeg a közértben nem alku tárgya bemégy és megveszed annyiért amennyi. Ugye? És persze fele annyiért vagy negyed annyiért mint nálam a másiknál mindent lehet... de hosszú távon ez sosem szokott kifizetődni. Volt aki elment az olcsó könyvelőhöz majd két hónap múlva könyörgött hogycsak egy jövedelemigazolást csináljak meg, mert a másik azt se tudja miről beszél.... Hát nem, elég volt! Kettőezer forintért én a ceruzám fel nem emelem.
2014. máj. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
78%

5 ez világos, én se dolgozok ingyen, de az embereknek sztem inkább az a bajuk, hogy az adózás és bürokrácia szándékosan van úgy megbonyolítva, hogy egy ilyen "egyszerű" dologhoz, mint egy egyéni vállalkozó havi bevételeinek és kiadásainak összeadogatása, 5000 Ft-os havi ár jár.

Nem csoda hát ha az olcsóbbakat keresik. Sajnos mivel zsákbamacskát kapsz igazából szabad verseny sincs a piacon a könyvelők között. Vagyis soha nem tudhatod, hogy egy drága könyvelő nem ugyanolyan hülye-e, így inkább bevállalod a kockázatot és az olcsóbbhoz mész, de ezt a piaci folyamatot nyilván minden közgazdaságot tanult ember vágja, úgyh nem is ragozom tovább.

2014. máj. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mint ahogy írtam fent az olcsó biztos, hogy nem jó. Ez pont olyan, mint a Fogász van az Sztk van a közép áras, meg van a nagyon drága. Utolsó kettőnél szinte 0% az esély, hogy a fogorvos eltörli a fogad húzásnál Sztkban vagy igen vagy nem.

Mindenki oda menjen, ahova a pénztárcája engedi, viszont utána ne reklamáljon.

Nálunk is 5 ezer. Tavaly volt egy Bt. Akit elvállaltunk áron alul, de mikor jött a kérdezz felelek, mondtuk neki, hogy a könyvelési díjban nincs benne ez, mert így is harmad annyiért vállaltuk el. Persze nem tetszett neki.

2014. máj. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Szia! Az én könyvelőm olcsónak nem tudom, hogy mennyire olcsó, de jó és már jó pár éve számíthatok rá. Mi tételesen számoljuk el a számlákat, így nekem teljesen megfelel. A bérszámfejtési díja külön van, de havonta 5.000 Ft környékén fizetek max, van olyna hogy a 3-at sem éri el és nagyon rendes, segítőkősz.... szóval így nagyon elégedett vagyok vele, mondhatni hogy nagy szerencsém volt. Ha gondolod megkérdezem, hogy vállal-e még új céget és elküldöm az elérhetőségét. Nekem egyébként az egyik barátnőm ajánlotta, hogy milyen lelkiismeretes, és megbízható, így nem is volt kérdés.
2016. júl. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 majord válasza:
0%

Igen vannak olcsó könyvelők, úgy 1.500-2.000 forint környékén, sőt van aki 20.000 forintér az egész évet elvállalja. De ezeknél be kel kalkulálni évente 2 millió Ft. bírságot is. :)

Én magam részéről egyéni vállalkozót havi 10.500,-Ft alatt nem vállalok. Még a KATA-t sem vállalom 3.000,- ft alatt egyetlen számlájával.

El kell dönteni, hogy nyugodtan akarok-e aludni, és kifizetni a könyvelőnek évi 126.000,-forintot, vagy 2ezer forint fejében a NAV-nak fizetek évente milliókat, elárverezik a lakásomat.

2017. ápr. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!