Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Volt már nagyon rosszul...

Volt már nagyon rosszul sikerült állásinterjútok? Mi volt? Hogy tetted túl magad rajta?

Figyelt kérdés

Nem érzitek azt olyankor kezdőként hogy értéktelenek vagytok,kár volt tanulni?

Mondtak már olyat kezdőként a szakmáddal kapcsolatban állásinterjún,hogy:ne legyél inkább az?(mérmint aminekk tanultál)



2014. jún. 12. 21:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Junior programozokent egtem be egyszer egy allas interjun. Mar akkor volt 1 eves tapasztalatom elozo melohelyen, nyilvan nem egy senior eszere tettem szert ezido alatt de lattam ezt azt:) Egyik interjun tablara kellett programokat irni java-ban. Hat total leblokkoltam, kerdezgettek ossze vissza, egy betut nem tudtam leirni anelkul hogy ne lett volna 2 kerdesuk. Egy algoritmust irattak fel velem, majd ugyan azt rekurzivan kellett megirnom. Es teljesen leblokkoltam, anno a kozepiskolaban programozas oran en adtam le a rekurziot temakort a tobbieknek (mert a tanar unta hogy unatkozom orakon...), de most kopni nyelni nem tudtam :) Szoval totalis eges volt, diplomas letemre kozepiskola 10. osztalyos anyaggal felsultem. En ugy fogtam fel mindig is az interjukat, hogy megprobalom aztan ha kegyetlenul le is egek az egegyatta vilagon senki nem fog tudni rolla. Maximum egy nevtelen sztory leszek az interjuztatonal. Kegyetlenul legni total ismeretlen emberek elott akiket aztan soha az eletben nem latsz tobbet nem nagy veszteseg ahoz kepest, hogy egy jol fizeto allast talalhatsz egy sikeres interju sorozat vegen:) Ket hettel a boduletes eges utan felmondtam a munkahelyemen, mert kaptam mashol allast dupla fizuert :)
2014. jún. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem lehet leégni egy interjún.


Ők valószínűleg soha többet nem látnak, ha látnak is, akkor sem emlékeznek rád...

2014. jún. 13. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
66%

Beégni az tud,aki az irányított.

Nem azért tanul valaki,nem azért végez el gimnáziumot (/szakközép,szakiskolát)+Technikusit+egyebeket,hogy egy szimpla interjún már elfüstöljön.

Hálózat technikusi informatikusként végeztem (hálózatkezelés/építés,programozás 5 nyelven és egyebek).

Viszont a bátyám is esett abba a hibába évekkel ezelőtt,hogy ő lett az irányított.

Az ő hibájából okultam,célt tűztem ki magam elé,és tudtam ,s tisztában voltam vele,hogy egy állás csak 1 fok azon a bizonyos létrán ami a célig vezet.

Közben indítottam 1 webshop-ot,ami kezdetben olyan volt,hogy hébe-hóba rendeltek 1-2 terméket,ezért anyagokat kerestem a marketing terén,rátaláltam Wolf Gábor-ra ,s a könyvére,ezen tapasztalatok,intelmek,információk felhasználásval,plusz saját intelmeimmel én lettem az irányító,s nem az akinél vagyok interjún.

Ezeket először felhasználtam a webshop-omnál,a változás szemmel hihetetlen volt,2 hónap alatt közel tízszeres lett a bevétel.

Addig csak kilinkelgettem,egyszerű már-már gagyi szövegekkel,de amint lecseréltem az olcsó szót és az ár/érték arány szavakat ilyen mondatokra ,hogy "önnek nem diszkont önbizalma lesz ,hanem diszkont áron lesz felsővezetői ambiciója,önbizalma" és fektettem be keresőpozicionálásba,hirdetésbe egyebekbe a profit fél éven belül a 0,5 millióhoz közelebb ált (s néha át is lépte),mint a 0,25-höz!

Ezután eszméltem fel,hogy mivel gyakorlom valamilyen szinten a "hivatásomat" ,s már a marketing világában is van jártasságom ezért már megtudom tenni,hogy : ELMEGYEK DOLGOZNI ,illetve pályakezdő,de hozzáértőt veszek fel ,hogy segítsen a webshop további üzemeltetésében.

Azóta is az a helyzet,hogy a német Tag Heuer kontinentális összekötője,ügyintézője vagyok ,miközben két webshop-pal bővítettem a palettát,különböző stílusú webshop-okkal,s csak pályakezdőket alkalmazok.


Ergo mi az egész tanulsága?

- Mindig te legyél az irányító,s nem az irányított.

-Ha átveszi az irányítást az interjút végző ,"kolléga" ,akkor minden másodperc a te esélyeidet rontja,mivel átlépsz abba,hogy csak bő mondatokkal válaszolsz,egyszerű és minőségtelen válaszok jönnek tőled,és csak várod a következő kérdést.

2014. jún. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!