Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ötletet le lehet védetni? Nem...

Ötletet le lehet védetni? Nem találmányt, mert nem találtam fel semmit. Többi lent!

Figyelt kérdés
Van egy jónak tűnő ötletem amit még idáig sehol az országban nem láttam és nem hallottam róla. Igazából semmi extrém dolog nincs benne mert ami kell hozzá az már alapjaiban mind létezik. Csak nagyon sok dolog kell hozzá meg lenne amit egyedileg kellene legyártani stb. Szóval egy programsorozatról lenne szó amit végig lehetne vinni az országon szerintem elég jó sikerrel. Nagyon összetett a dolog és elég sok minden kellene hozzá de ilyet még sehol nem is hallottam. Még sok dolgot ki kellene hozzá találni fejleszteni de az alap elképzelés szerintem tuti befutó. Nyilván nem hiszem hogy én vagyok az atyaúristen mert valami megfogalmazódott a fejemben. Csak ezzel az a gondom hogy ha valakinek elmondanám akkor az simán lenyúlhatja és én meg leshetek. Nyilván még arra is kellene egy kis pénzt költeni hogy bebizonyosodjon hogy befutó lesz a dolog de pénzügyileg nullán álok. Szóval ötletet le lehet védetni vagy akkor haljak meg így hogy soha nem lesz belőle semmi?
2014. jún. 26. 10:05
 1/7 anonim ***** válasza:

ez nem Amerika, hogy mindent levédhessél.

ilyen szinten tuti,hogy nem lehet levédeni itthon semmit se.


Viszont ha lehetne is, akkor is az egy rakat pénz lenne.

2014. jún. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

[link]


pusztán egy ötlet, konkrét megvalósulás nélkül: nem élvez oltalmat

2014. jún. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Még egyszer én, egy jó válasza jogi fórumon:


A kérdező a weboldal működését azaz az ötletet akarta levédeni.

[link]


"A logo, a szlogen védjegyként lajstromozható; a tartalom zömét a szerzői jog mindenféle bejegyzés nélkül védi. Maga az ötlet azonban nem védhető, azt elérni, hogy más hasonló oldalt ne csinálhasson, nem lehet. Ez táplálja a versenyt: hogy más is megpróbálhatja ugyanazt, hátha neki még jobban megy."

2014. jún. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Akkor ezt fújhatom! Mivel a megvalósítása milliókba kerülne meg ez nem egy találmány csak egy ötlet egy programsorozatról, aminek akkor van értelme ha az ember utaztatja egy nyáron át városról városra. csak akkor termelne hasznot amúgy ha pl letenném egy fix helyre sosem jövedelmezne jól vagy csak nagyon sokára. De ha befektetőt keresek és vele tárgyalok és elmondom neki hogy segítsen megvalósítani hiába írnánk szerződést hogy nekem is jusson a kenyérből az semmit nem jelent mert holnapután más céggel másnak a nevén lenyulta az ötletemet és én pofára estem. Ez a kisemberek sorsa.
2014. jún. 26. 10:17
 5/7 anonim ***** válasza:
titoktartási szerződést kell kötnöd a befektetővel. ha utána eljár a szája, akkor utol lehet érni.
2014. jún. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ezzel csak az a baj hogy hiába kötök én titoktartási szerződést mert azt aláirja hogy soha senkinek nem mondja el és pl eladja az ötletem valakinek és ő pénzügyi okokra hivatkozva közben kiszáll a buliból és más nevén különböző cégeken keresztül megcsinálják az én ötletemet. És aki hivatalosan csinálja azt mondja hogy nem ismeri a befektetőmet soha nem is látta és ő találta ezt ki. Soha nem tudom bebizonyítani. Ettől kisebb egyszerűbb dolgokat sem lehet jogilag elintézni csak húzódik évekig és a végén semmi sem lesz belőle. ezt tapasztalatból mondom. :(
2014. jún. 26. 10:35
 7/7 anonim ***** válasza:
Sehogy. Megcsinálod magad és kész. A legtöbb vállalkozás pár millióval simán elindítható, a maradékra hitelt veszel fel, így működik ez. Ha bejön a számításod, bőven vissza tudsz fizetni mindent, és akkor már lesz egy kialakult branded, ami onnantól folyamatosan hozza a pénzt. Ha meg nem, az se a világ vége, becsődöl a vállalkozás, elveszik pár milliód.
2014. jún. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!