Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » A "találtam egy pénztárcát/tás...

A "találtam egy pénztárcát/táskát" reklámok milyen negatív következményekkel járhatnak? Mik az előnyei és mik a hátrányai?

Figyelt kérdés
2013. márc. 19. 11:47
 1/2 anonim ***** válasza:
kicsit bővebben...
2013. márc. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Itt most arra gondolsz, hogy valaki a Facen megosztja, hogy talált egy pénztárcát x összeggel, amiben nem voltak iratok? Csak pénz meg miegymés, amiből nem lehet azonosítani a tulajt. Ám ő keresi a gazdáját és mindenki jól ossza meg. Az emberek pedig irkálják, hogy vannak még rendes emberek és nyomják a lüke gombot. Közben meg ugye kamu az egész, vagy még sem kamu ? Vagy még is ? -Erről van szó ?


Nyilván sokan Likeolják az oldalát. Ez számára valamiért biztos előny.

A hátrány az, hogy az ilyen kollektív bizalmatlanságot szül. Az összes ilyen kamu empatikus trükk körülbelül arra, jó, hogy az emberek egy idő után besokalljanak és majd akkor és ott ne segítsenek amikor valóban szükség lenne rá. Ez a módszer az emberek segítőkészségét és együttérzését használja ki, amitől nekem személy szerint gyomorürítési kényszerem van. Már így is százszor meggondolja az ember, hogy mit oszt meg. Persze ha valaki megoszt egy ilyet akkor hiszékeny meg naiv Ha nem osztja meg akkor érzéketlen és bunkó ? Tán nem kéne kamukkal etetni a segítőkész embereket és nem éppen őket hibáztatni azért mert átverték őket. Mert azért a közösség ereje most igen csak jól jött a hóban elakadt honfitársaink esetében. Én mindenesetre nem szoktam osztani az ilyen talált pénztárcás dolgokat. Viszont megértem azokat akik még bedőlnek az ilyeneknek.

2013. márc. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!