Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Webshop üzemeltetése esetén...

Webshop üzemeltetése esetén köteles vagyok számlát adni?

Figyelt kérdés
Például, ha én indítok egy webshop-ot és ékszereket adok el, és kiküldöm futárral a megrendelőnek, akkor én köteles vagyok számlát adni?

2014. júl. 2. 18:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Természetesen igen, hiszen ezt csak cégként teheted meg!
2014. júl. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha valakinek webshopja van az már automatikusan üzletszerűnek tevékenységnek mondható? Végülis webshopja bárkinek lehet aki kifizet évi 3000 Ft-ot egy tárhelyért és rárak egy ingyenes rendszert.
2014. júl. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én ezt azért kérdem, mert nem igazán értem ezt az üzletszerű dolgot.
2014. júl. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Termeszetesen sehogy se jo a kisembernek, elvegre a NAV okos leny.


Uzletszeru: ha direkt eladasra szerzed be az arut. Ergo nem magadnak rendelted be. Pl. ha van 10 ugyanolyan karorad, azt mar nehezen magyarazod meg, hogy nem uzletszeru, mert nem kell 10 karora a kezedre, es ez csak egy tipus es egy webaruhazba nem 10 kell, hanem 100-200.


Nem uzletszeru: evi 600.000 forintos forgalom alatt sajat HASZNALT ingosagok arulasa.


Ergo igenis minimum egyeni vallalkozonak kell lenned, es adoznod.


Ismeros PROFI vateras evek ota, meg nagyon az elejen kezdett ebbe bele 15.000.000-os!!! birsagot kapott, mert adotfizetni azt baxott.


Szoval, ha nem adatio meg, hogy eleted vegeig munka nelkul legyel, mert a fizetesedbol egybol vonnak a tartozast, es nem tart el valaki, akkor nem ajanlom az adokerulest. :)


Osszefoglalva ennek a businessnek is befellegzett, mert magyar adoterhek mellett nem eri meg csinalni. En meg nem rizikoztatnam meg az adocsalast.

2014. júl. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!