Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Saját vállalkozás? Milyen...

Saját vállalkozás? Milyen tőkéből?

Figyelt kérdés

Saját vállalkozást szeretnék indítani, amihez megfelelő képzettségeim már meg szereztem. A kérdésem az lenne, hogy jelenleg van-e olyan pályázati lehetőség, ami olyan vállalkozószellemű fiatalokat támogat, akiknek nincs megfelelő tőkéje a vállalkozás elindításához?

Jelenleg dolgozom, de a saját szakmámban szeretnék érvényesülni.

21/L



2014. júl. 18. 20:14
 1/9 anonim ***** válasza:
31%
Én külföldi munkából szereztem meg a tőkét a cégemhez. Azóta már a cégem is kivittem külföldre a kedvezőbb adózási feltételek miatt.
2014. júl. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Sajnos, ha tehetném én is külföldre mennék. Családi helyzetem nem engedi.
2014. júl. 18. 20:21
 3/9 anonim ***** válasza:
45%
A vállalkozásokat semmilyen formában nem támogatják sőt.
2014. júl. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
6%

"Családi helyzetem nem engedi."


Konkrétan, ha szabadna? Mert kifogások legkedveltebb sajnos a családra kenni.

2014. júl. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az Új Széchenyi Terv-es pályázatok támogatják a vállalkozó fiatalokat. Utána is néztem, de amíg nincs vállalkozásom nincs esélyem pályázni sem. Kezdő tőkére lenne szükség az elinduláshoz, de ezek a pályázatok csak a meglévő vállalkozásoknak adnak lehetőséget, annak ellenére úgy vannak meghirdetve, hogy pályakezdő, vállalkozást alapítani akaró fiataloknak segítenek az elindulásban. Vagy rosszul értelmezem?
2014. júl. 18. 20:33
 6/9 anonim ***** válasza:
53%
Azért induló vállalkozásba fektetni kockázatos. Kell hozzá egy üzleti terv, amelynek komoly számokon kell alapulnia.
2014. júl. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
67%

#5

Itt a buktató. Egy vállalkozás indításához rengeteg pénz kell, rengeteg járulék, adó stb. Hiába adnak támogatást meglévő vállalkozásokhoz ha egy kis vállakozást is csak gazdag apuci kicsi fia/lánya engedheti meg magának.

2014. júl. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Attól még, hogy nem indult még el egy vállalkozás, állhat mögötte olyan ember, akinek van egy jó üzleti terve. Sajnos az a szomorú, hogy akinek fiatalon nincs lehetősége elindítani saját vállalkozást, az nem is kap támogatást. Akinek van alap tőkéje, az meg feljlesztheti tovább a meglévő vállalkozását. Rendben is lenne, csak ne hirdetnék meg úgy ezeket a pályázatokat, hogy pályakezdő, vállalkozást alapítani akaró fiataloknak szánják.
2014. júl. 18. 21:17
 9/9 anonim ***** válasza:

Tehát már megvan a terv, a piac, a gazdasági számítások...

Mennyibe kerülne az üzleted beindítása, felfuttatása? Megtérülés? Garancia?


Győzz meg, jobb vagy a kincstárjegynél!

2014. júl. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!