Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » KATA-s, alanyi ÁFA mentes...

KATA-s, alanyi ÁFA mentes egyéni vállalkozás indítása esetén milyen teendőim lennének, milyen helyeken kell bejelentkeznem?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy az egyéni vállalkozást ügyfélkapun is lehet igényelni, de a KATA és az alanyi ÁFA-mentesség bejelentése is letudható ott? Milyen adminisztrációs teendőim vannak ezek után havonta, negyedévente, félévente, év végén?


Még csak tervezési szakaszban vagyok, de nagyon megköszönném, ha valaki tudna ezek megválaszolásában segíteni!



#egyéni vállalkozás #alanyi áfa-mentesség
2014. júl. 30. 22:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Iparkamarának azt hiszem évi 5000Ft

Fővárosnak IPA iparűzési adó 25000Ft*évente kétszer - De! a kezdő vállalkozóknak első évben az induláshpoz van kötve mikor kell befizetni, utána lévő évtől azt hiszem március és szeptember 15-ig kell befizetni.


Havonta NAV-nak a KATA vagy 50e vagy 25eft attól függően van-e mellette főállásod vagy nincs.


6M alatt ÁFA mentes vagy szerintem erre is kell lenni nyomtatványank - ebben nem vagyok biztos- és akkor kapsz egy adószámot amin xxxxxxxx-1-xx

lesz.

Majd megküldi NAV kb 2 hónap után.


plusz a EHO vagy minek ki kell jelentkezz a 14T1041 ??? nyomtatványon talán.


plusz váltsd ki a TEL nyomtatvánon a NAV-hoz ügyintézést már most, akkor telefonon tudsz majd folyó ügyet intézni.

Kell lehet egy vállalkozói bankszámla és onnan utalni a havi dolgokat.


Nem vagyok könyvelő, ha jót akarsz szerzel egyet. Én nem találtam normálisat csak hitegetőt szokás szerint! Hagytam is a fenébe.

2014. júl. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Miután létrejött a vállalkozásod a NAV felé több nyomtatványt is be kell adni + a területileg illetékes kamaránál regisztrálni kell + az önkormányzatnál is be kell jelentkezni az iparűzési adó hatálya alá.

Mindenképpen javaslom, hogy keress meg egy könyvelőt. Engem is kereshetsz.

2014. júl. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!