Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Be kell jelentenem, ha divaték...

Be kell jelentenem, ha divatékszereket gyártok, és adok el?

Figyelt kérdés
Nem nagyon vagyok képben ezzel a témával kapcsolatban... de érdekel, hogy ha egy weblapon saját készítésű ékszereket adok el, akkor be kell e jelentenem mint saját vállalkozást.

2014. aug. 1. 00:40
 1/5 anonim ***** válasza:
50%
Hogyne kéne! Vállalkozónak kell lenned, járulékot fizetned, kell könyvelő. Önkormányzat: internetes kereskedelem.... stb.
2014. aug. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 TappancsMancs ***** válasza:
Az éves bevételtől vagy nyereségtől függ (pontosabbat nem tudok) vagy is ha csak valami szórványos magándolog bizonyos éves érték alatt nem kell adózni, de annyiból megélni se lehet. Kérdés mi a cél vele? A megélhetés vagy csak valami kedvtelés kicsi zsebpénzért?
2014. aug. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Bármennyi a bevétele, kereskedelmi tevékenységet folytat, így 1ft-tól be kell jelenteni!
2014. aug. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válszokat.

#2. válaszoló, igen, kedvtelés, és kis zsebpénz a cél! :)

2014. aug. 3. 23:56
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

1. válaszoló nem elég tájékozott. Van ugyanis olyan, hogy adószámos magánszemély. Ez olyan, hogy igényeled a navnál, kapsz egy adószámot hozzá és h eladsz valamit adózol utána, de ha nem adsz el semmit nem is kell fizetned semmit. Ami abból a szempontból jó, hogy pl vállalkozásnál akkor is kell fizetned a 25/50kt ha egy darab gyurmát sem fogtál meg.

Bár, én bevallom töredelmesen, szoktam kézzel készült ékszereket eladni de nem vagyok adószámos magánszemély meg semmi sem, azon egyszerű oknál fogva, hogy egy hónapban eladok kb 2db 2000Ftos medált, azután adóznom is kéne meg könyvelőt is fizetni, meg új alapanyagot venni. Mondjuk én csak azért adom el, hogy új alapanyagokat vehessek. Ajánlom figyelmedbe viszont az Etsy.com-ot, sokkal jobb áron tudsz értékesíteni. Csinálj deviantart accot is, etsy linkkel, és minden nap tölts fel valami újat.

Sok sikert:)

2014. aug. 5. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!