Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha saját vállalkozást indítok,...

Ha saját vállalkozást indítok, azaz egyéni vállalkozó leszek, a tevékenységi köreim mennyire lehetnek szerteágazóak?

Figyelt kérdés
Őszintén szólva nem értek semmit sem a dologhoz. Viszont végeztem a sulikkal, és két biztosító/tanácsadó cég is felkeresett állásajánlattal, illetve újságírói ás személyi asszisztensi interjúkban is éppen benne vagyok. A pénzügyes dolgokhoz vállalkozónak kéne lennem, de erről is csak annyit tudok, hogy az minimum havi 50 ezer forintomba fog kerülni. A jutalék viszont nem adóköteles, igaz? Ami érdekelne, hogy egy egyéni vállalkozóként írhatok-e újságcikkeket elköteleződés nélkül (tehát pl a baloldali újságnak és a jobboldalinak is meg a diátésba és a horgászlapba is mennyiségi kötöttség nélkül, ha sikerül velük megegyeznem erről), ezzel egyidőben lehetek-e biztosítási ügyintéző, akár két helyen is, és még hosztesszkedhetem-e, ha úgy tartja kedvem...? Lehet bejegyezni ennyiféle dolgot egyszerre? Láttam már cégjegyzéket, és tudom, hogy egy kft-nek marha sok tevékenyésége lehet, amik nem is függnek össze sokszor. Egyénikkel mi a helyzet? Vannak különböző egyéni vállakozói "szintek" is?

2014. aug. 4. 12:44
 1/2 Gábor t ***** válasza:

Szia. Van olyan tevékenység amihez végzettség kell, és van amihez nem kell , így elég szerteágazó lehet.

Egy kft-nél annyi tevékenység lehet, amit az alkalmazottak végzetségük után végezhetnek.

Elsőként legyen egy fő állásod , a vállalkozást mellette csináld , így nem mész tönkre anyagilag az elején.

Próbáld meg meg tudni hogy mivel foglalkozhatsz a végzetséged alapján.

2014. aug. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Havi 50 ezer, akkor KATA adozó leszel. Nem sokat tudhatsz a dolgokról, beszélj könyvelővel.

Ha kiváltod a kisadozó, azaz KATA-t, akkor egyéni vállalkozó leszel. Ha van bevételed, ha nincs fizetned kell 50 e.

Vállalkozói igazolványnál, azt veszel fel tevékenységi körbe amit akarsz. szokták is mondani jobb ha mindent beleveszel, még az álmaidat is, mert változtatni azon már elég nehéz.Persze a feltéletelknek meg kell feleni, ami annyi, hogy némelyiket végzettséghez kötik.

2014. szept. 4. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!