Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Van egy kft, amelyet tavaly...

Boyka01 kérdése:

Van egy kft, amelyet tavaly alapítottunk Édesanyámmal. Én vagyok az ügyvezető. Hogyan tudnék kilépni? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
Tehát,van egy kft, amelyet tavaly alapítottunk Édesanyámmal. Sajnos a tervek nem jöttek össze, sajnos Ő külföldre költözött akkor, itt maradtam a céggel amivel nem kezdtem semmit. Sajnos én vagyok az ügyvezető be is vagyok jelentve minimálbérrel 8 órában. Járulékot nem fizettem. Hogyan tudnám ezt a kft-t megszüntetni, kilépni?1,5 év járulékkal el vagyok maradva.Ameddig ezt meg nem szüntetem nem is vállalhatok munkát mivel be vagyok oda jelentve? Ha elmennék mondjuk egy bejelentett munkahelyre dolgozni, mi történne?
2014. aug. 23. 07:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha elmennél máshova dolgozni, akkor lenne pénzed, amiből a KFT tartozását kifizethetnéd. (Többes jogviszony létezik)

Aztán szépen végelszámolást kezdeményezhetsz a cégbíróságon.


Megszűnik egy cég:

- végelszámolással, ha fizetőképes

- felszámolással, ha nem fizetőképes


Csődeljárásnak pontosan az a lényege, hogy a cég ne szűnjön meg, hanem megpróbálják "helyrehozni". Ha nem sikerül, akkor a csődeljárás felszámolássá alakul át.

2014. aug. 23. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Tehát lehetek egyszerre 2 helyen bejelentve teljes munkaidőben??
2014. aug. 23. 07:30
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem lehetsz, hiszen ugye ismerjük a "másodállás" intézményét. De az is kérdés, hogy a kft-ben tagi vagy alkalmazotti jogviszonyban szerepelsz. Mindenesetre - ha jól tudom - a tb járulékodat csak az egyik munkaviszony után kell befizetned, ez tehát némi könnyebbséget jelenthet.

De célszerű lenne ezt az egész történetet a könyvelőddel átbeszélni. Végül is ezért kapja a pénzt (ha kapja még egyáltalán..)

2014. aug. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!